ECHO INVESTMENT rozpoczyna realizację zespołu biurowego PARK POSTĘPU w Warszawie

ECHO INVESTMENT rozpoczyna realizację zespołu biurowego PARK POSTĘPU w Warszawie

 

ECHO INVESTMENT zawarła z firmą budowlaną Modzelewski & Rodek umowę na wykonanie stanu surowego kompleksu biurowego PARK POSTĘPU, zlokalizowanego przy zbiegu ulic Postępu i Domaniewskiej na warszawskim Mokotowie. Prace rozpoczną się w styczniu 2008 roku.  

Firma Modzelewski & Rodek rozpocznie w najbliższych dniach prace przy realizacji nowoczesnego kompleksu biurowego PARK POSTĘPU.

Zawarta umowa obejmuje wykonanie stanu surowego budynków. Strony uwzględniły w niej możliwość rozszerzenia współpracy o generalne wykonawstwo. 

– PARK POSTĘPU to kolejny po Athina Park projekt biurowy realizowany przez naszą Spółkę na rynku warszawskim – mówi Rafał Mazurczak, dyrektor ds. komercjalizacji biur i hoteli Echo Investment. – Staramy się, aby każdy nasz projekt był wizytówką firmy i zapewniał naszym użytkownikom najwyższy komfort pracy. Projekt Athina Park, dzięki doskonałej lokalizacji, ciekawej architekturze, jak również specyfikacji technicznej spełniającej oczekiwania naszych najemców, cieszy się bardzo dobrą opinią użytkowników. Doświadczenia Echo Investment S.A., zebrane  podczas dotychczasowych realizacji, pomogły nam w zaprojektowaniu bardzo funkcjonalnej
i efektywnej przestrzeni biurowej, jak również w opracowaniu standardu wykończenia, który odpowiada najwyższym wymaganiom technicznym potencjalnych najemców. Dobra lokalizacja i precyzyjnie przemyślany układ komunikacyjny z całą pewnością będą miały wpływ na wysoką kulturę użytkową parku biurowego. Cieszymy się, że nasz projekt budzi duże zainteresowanie najemców, a dzięki podpisanej umowie na prace budowlane, określającej kluczowe terminy realizacyjne, będziemy mogli wkrótce sfinalizować prowadzone rozmowy – dodaje.  

Prace przy realizacji PARKU POSTĘPU rozpoczną się w już w styczniu 2008 roku i zakończą po 19 miesiącach. Pierwsi najemcy będą mogli rozpocząć prace w kompleksie w III kwartale 2009 roku.

Komercjalizację Parku Postępu prowadzi CB Richard Ellis Polska Sp. z o.o.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zostaliśmy wybrani wyłącznym agentem kompleksu PARK POSTĘPU. Przewidujemy, że zainteresowanie projektem będzie bardzo duże, zarówno wśród międzynarodowych korporacji, jak i firm lokalnych. PARK POSTĘPU posiada wyjątkowo atrakcyjną lokalizację, a jego specyfikacja techniczna jest na najwyższym poziomie – mówi Karol Klin, dyrektor działu powierzchni biurowych w firmie CB Richard Ellis.

Projekt PARKU POSTĘPU został opracowany w warszawskiej pracowni APA Wojciechowski.

PARK POSTĘPU to nowoczesny zespół biurowy klasy A, składający się z 4 budynków połączonych kondygnacją parteru. Kompleks jest realizowany na warszawskim Mokotowie, na działce u zbiegu ulic Postępu i Domaniewskiej. Każdy z budynków ma 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne.
Łącznie PARK POSTĘPU to około 33 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Zespół wyposażony będzie w ponad 800 miejsc parkingowych.

Modzelewski & Rodek to firma budowlana o wieloletnim doświadczeniu
w wykonawstwie. Realizuje roboty budowlane zarówno jako generalny wykonawca, jak i wykonawca robót żelbetowych i wykończeniowych.
Spółka działa głównie na rynku warszawskim, realizowała również projekty
w Trójmieście, Wrocławiu i Szczecinie. Wśród jej najważniejszych dokonań znajdują się m.in.: Hotel Sheraton w Warszawie, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego oraz biurowiec Warsaw Financial Center.
Firma Modzelewski & Rodek współpracowała z Echo Investment przy realizacji
Centrum Olimpijskiego, zespołu biurowego Athina Park i luksusowego apartamentowca Mondrian House.  http://www.modzelewskirodek.com.pl

APA Wojciechowski Sp. z o.o. to warszawska firma architektoniczna zajmująca się projektowaniem urbanistycznym, architektonicznym, konstrukcyjnym, również opracowaniem projektów z zakresu ochrony środowiska i projektów wnętrz.
Spółka ma na koncie szereg prestiżowych realizacji biurowych, m.in.: White Square Office Center w Moskwie, warszawskie Saski Crescent, Riverside Park i Grzybowska Park. http://www.apa.com.pl/
   

Firma CB Richard Ellis, z siedzibą w Los Angeles, jest jedną z 500 najlepszych firm świata znajdujących się na liście sporządzonej przez agencję ratingową Standard & Poor`s. To największa na świecie firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (biorąc pod uwagę wysokość dochodów w 2006 roku). CB Richard Ellis zatrudnia ponad 24 tys. pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w 300 placówkach na całym świecie (z wyłączeniem firm stowarzyszonych i partnerskich). Zakres usług świadczonych przez CB Richard Ellis obejmuje: strategiczne doradztwo w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami, obiektami oraz projektami, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. W 2007 roku firma CB Richard Ellis otrzymała tytuł jednej z 50 najlepszych firm z sektora nieruchomości w rankingu „Business Week” oraz została zaliczona do 100 najszybciej rozwijających się firm świata według magazynu „Fortune”. http://www.cbre.com
 

ECHO INVESTMENT S.A. to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych segmentach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.
Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski 79 projektów o łącznej powierzchni ok. 650 tys. mkw. 
Plany inwestycyjne spółki na lata 2007-2013 obejmują realizację 43 nowych inwestycji, znaczące zwiększenie nakładów i dodatkowe 250 mln EUR na zakup terenów pod kolejne projekty. Łączna powierzchnia wynajmowalna i przeznaczona na sprzedaż w planowanych inwestycjach przekracza 1 mln mkw.
Cele strategiczne spółki to: aktywny rozwój we wszystkich sektorach dotychczasowej działalności, umocnienie pozycji na polskim rynku nieruchomości i inwestycje w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.
Ostatnie inwestycje spółki to nabycie gruntów pod projekty mieszkaniowe w Łodzi
i Wrocławiu, biura w Łodzi i Katowicach oraz centra handlowe w Kaliszu i rumuńskim Brasov. www.echo.com.pl

Źródło: ECHO INVESTMENT S.A. / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17358 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 282

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >