Egzotyczne deski tarasowe ozdobą proscenium muszli koncertowej w Świnoujściu.

Egzotyczne deski tarasowe ozdobą proscenium muszli koncertowej w Świnoujściu.

Muszla koncertowa w Parku Zdrojowym w Świnoujściu została wykończona pięknym egzotycznym drewnem Ipe. Deski tarasowe, które stanowią ozdobę proscenium muszli, dostarczyła firma Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe. Czytaj dalej

Muszla koncertowa w Świnoujściu jest położona w bardzo malowniczym miejscu – w zespole parkowym w samym środku nadmorskiej promenady. Dlatego tak ważne jest wykończenie proscenium, które nie zaburzy jej stylu i wkomponuje się w otoczenie – mówi Katarzyna Wątor z Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe.

Muszla koncertowa to rodzaj amfiteatru, gdzie scena znajduje się pod otwartą kopułą nazywaną konchą, dzięki podobieństwu do muszli małży nazywana jest muszlą koncertową. W Świnoujściu ta budowla powstała w 1926 roku i zastąpiła stojący tu wcześniej drewniany pawilon muzyczny. Zastosowanie zwykle półokrągłego sklepienia poprawia akustykę sceny, działając podobnie jak zwierciadło wklęsłe w optyce – ogniskując i wzmacniając dźwięk na widowni. Takie przeznaczenie obiektu wymaga specjalnych materiałów. Dlatego proscenium pokryto deską tarasową wykonaną  z egzotycznego gatunku drewna Ipe.

 

Ten gatunek drewna jest bardzo twardy i niezwykle trwały, przez co świetnie nadaje się do miejsc użyteczności publicznej. Zleceniodawcy - Urzędowi Miasta, szczególnie zależało na trwałości konstrukcji i estetyce, zaś nasze deski tarasowe spełniają obydwa warunki. Gatunek jest odporny na grzyby, które powodują tworzenie śliskiej warstwy w kontakcie z wodą na zewnętrznych krawędziach deski. Jest też niezwykle odporne na warunki atmosferyczne – mówi specjalistka Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe.

W Świnoujściu muszla koncertowa została wykończona deskami wykonanymi z egzotycznego drewna. Wykonanie konstrukcji szkieletowej i montaż desek na  proscenium o wymiarach 15x6x0,6 metra zapewniła firma Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe. Rezultatem pracy fachowców firmy jest bardzo praktyczna struktura, która dzięki swoim walorom: trwałości, estetyce i bezpieczeństwu świetnie nadaje się do obiektów użyteczności publicznej, o czym przekonali się mieszkańcy  Świnoujścia.

 

 

Źródło: Times Square PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17323 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 241

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >