Energetyczna giełda chce organizować aukcje prądu

Energetyczna giełda chce organizować aukcje prądu

Towarowa Giełda Energii przygotowuje się do uruchomienia aukcji zakupu prądu. Jednak eksperci uważają, że grupy energetyczne będą sprzedawać prąd na własnych przetargach.

Towarowa Giełda Energii przygotowuje nowy produkt. Mają to być odbywające się poza sesjami aukcje zakupu prądu organizowane przez giełdę na zlecenie jej członków. Minimalna oferta zakupu ma wynosić przynajmniej 50 MWh, czyli 50 razy więcej niż w transakcjach na rynku terminowym. Cen wywoławczych nie będzie.

– Chcemy powiązać transakcje pozasesyjne z pomysłem, który pojawił się podczas dyskusji o obowiązkowej sprzedaży energii przez giełdę, a mianowicie z publicznymi aukcjami. Widzimy to jako aukcję ogłaszaną przez nas w imieniu członka giełdy, który jest zainteresowany zakupem dużych ilości energii – mówi Grzegorz Onichimowski, prezes Towarowej Giełdy Energii.

czytaj więcej...
Źródło: Gazeta Prawna

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Urządzenia hydrauliczne Liczba postów: 20 Grupa: Trudne tema... Z własnego doświadczenia mogę polecić także usługi firmy www.hydro-precyzja.pl. Specjalizują się w produkcji, renowacji i sprzedaży silników hydraulicznych typu...
  • Tania drukarnia internetowa... Liczba postów: 552 Grupa: Trudne tema... My kompleksowo takie materiały jak teczki, notesy, torby papierowe, papiery pakowe, koperty zamawiamy z oferty drukarni Designer ze Szczecina (http://www.drukar...
  • serwer rack Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Warto zainwestować w serwer rack marki Dell? Zastanawiam się nad zakupem urządzenia tego typu.
  • Wybór samochodu Liczba postów: 533 Grupa: Trudne tema... Ja zdecydowałem się na nowy samochód BMW od dealera Bawaria Motors w Katowicach. Już po pierwszej jeździe próbnej wiedziałem, że nie wyjdę z salonu bez podpisan...
  • dysk SAS Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Posiadacie w swoich firmach dysk SAS? Zastanawiam się, na ile takie urządzenie jest niezbędne?

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16570 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 184

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >