Fiskus zainteresuje się nieoficjalnym rozliczeniem z deweloperemskomentuj

Fiskus zainteresuje się nieoficjalnym rozliczeniem z deweloperemskomentuj

Regulowanie części transakcji zakupu mieszkania pod stołem jest przestępstwem skarbowym.

 

Rozmowa z Radosławem Plucińskim, radcą prawnym, Kancelaria Chałas i Wspólnicy

W „DGP” nr 195 informowaliśmy, że deweloperzy i pośrednicy w obrocie nieruchomościami proponują nieoficjalne zaniżanie cen za metr mieszkania. Czy taką transakcją zainteresuje się fiskus?

Regulowanie części transakcji zakupu mieszkania pod stołem jest przestępstwem skarbowym. Podatnik, który uchylając się od opodatkowania, nie ujawnia właściwemu organowi podatkowemu przedmiotu lub podstawy opodatkowania lub nie składa deklaracji, przez co naraża Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego na uszczuplenie podatku, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

 

Czytaj więcej...

 

2011-10-12
Źródło: Gazeta Prawna

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • wywóz gruzu Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... a z Bochni znacie tego typu firmę?
  • Jak mężczyzna może znaleźć miłość? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Co przyciąga mężczyzn do kobiet? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że wszelkie związki są cechą konkretnego człowieka.
  • Gdzie wesele? Liczba postów: 337 Grupa: Trudne tema... Ja mam okazję na zorganizowanie wesela w Pszczynie tutaj https://hotelstyl70.pl/wesele-w-pszczyni e i jestem praktycznie zdecydowana. Bardzo podoba mi się sama s...
  • Opony na lato Liczba postów: 233 Grupa: Trudne tema... A czy jakiś sklep z felgami jesteście w stanie polecić? Zastnawiam się, czy felgi stąd są warte uwagi... Co sądzicie?
  • Termometr-jaki wybrać? Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Nie znam tego sklepu. Ale wiem, że sklep medyczny Mega Medic ma szeroki wybór termometrów bezdotykowych. Rzuć okiem tu https://megamedic.pl/termometry-bezdotyk o...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17329 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 216

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >