Funkcjonalne nawierzchnie w ogrodzie

Funkcjonalne nawierzchnie w ogrodzie

Zadaniem ogrodów jest dawanie człowiekowi poczucia obcowania z naturą. Z tego powodu, te najpiękniejsze charakteryzują się pozornie naturalną formą oraz bogactwem roślinności, która w rzeczywistości została... starannie zaplanowana. Czytaj dalej

 

Ogród to natura w formie udomowionej, funkcjonująca na warunkach określonych przez człowieka. Jest to wspaniały kompromis między tym co oferuje przyroda, a tym czego od niej oczekują i potrzebują ludzie. Wszelkie elementy małej architektury ogrodowej, takie jak brukowane ścieżki, murki schodki są niezbędne, aby nadać ogrodom charakter użytkowy. Dzięki nim nieokiełznana żywotność roślinności zostaje podporządkowania potrzebom człowieka.

 

Fot. Buszrem

 

 

Czytaj również: Odnawiamy staromiejski bruk


Zieleń ogrodowa rośnie pod stałą opieką i dobrze zna swoje miejsce. Ścieżki, patia, wybrukowane fragmenty ogrodu to miejsca zarezerwowane dla człowieka, a ich granice wyznaczają krawężniki, murki i smukłe palisady. Przyroda z ciekawością wygląda zza wyznaczonych jej obszarów – zasłania ażurowe płyty i wychyla się z dostojnych gazonów próbując choć trochę poszerzyć swoją strefę wpływów. Nic dziwnego, gdyż to właśnie ona, choć udomowiona gra główną rolę w przydomowych aranżacjach. Elementy małej architektury to niezbędny drugi plan – oferujący wsparcie oraz dyskretnie podkreślający zalety roślinności.

 

Fot. Buszrem

 

Czytaj również: Elegancka szarość w przydomowym ogrodzie

 

 Fot. Buszrem

Źródło: n-b / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17207 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 156

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >