Grube, masywne blaty kuchenne odchodzą do lamusa

Grube, masywne blaty kuchenne odchodzą do lamusa

Nowinki technologiczne, oryginalne aranżacje, ewoluujące potrzeby użytkowników – wszystko to sprawia, że estetyka wnętrz też nieustannie się zmienia. Wystarczy przyjrzeć się blatom kuchennym. Jeszcze nie tak dawno w projektach kuchni dominowały blaty o grubości 40 mm. Zdarzały się nawet blaty o grubości 50, 70 czy 100 mm. Dziś obserwujemy zupełnie odwrotne tendencje. Najnowszym trendem w aranżacjach kuchni jest cienki, subtelny blat kompaktowy o grubości 12 mm., który dodaje projektom lekkości.

 

 

„Jeśli ktoś marzy o nowoczesnej, eleganckiej kuchni, powinien sięgnąć po nasz najnowszy blat roboczy. To wysokiej jakości, laminat kompaktowy, który jest bardzo cienki, a do tego wytrzymały. Produkt ma doskonałe właściwości obróbcze. Z łatwością zamontujemy w nim wpuszczany albo podwieszany zlewozmywak, czy zintegrujemy go z najnowszym sprzętem AGD” – mówi Malwina Rostalska, Business Development Project Manager w firmie Pfleiderer.


Grube, masywne blaty kuchenne odchodzą do lamusa


Blaty Duropal Compact to odpowiedź firmy Pfleiderer na oczekiwania klientów – tak pod względem jakości, jak i wytrzymałości produktów – jak również na aktualne trendy w projektowaniu wnętrz.

 

Grube, masywne blaty kuchenne odchodzą do lamusa

 

Czytaj również: Jeśli mamy małą kuchnię to jaki blat będzie dla niej idealny

 

Laminat kompaktowy HPL jest niezwykle wytrzymały i odporny na wszelkiego rodzaju zarysowania i uderzenia. Nie zmieniają go wysokie temperatury i kontakt z gorącą parą. Trwała powierzchnia, którą wyczyścimy na sucho lub na mokro, nie chłonie rozlanych płynów, takich jak kawa, herbata i wino. Do tego oczywiście może mieć kontakt z jedzeniem, ponieważ posiada certyfikat bezpieczeństwa dla kontaktów z żywnością.

 

Alternatywa dla kamienia naturalnego i konglomeratu

Wyjątkowy design, jakość – wszystko to sprawia, że wysokociśnieniowy laminat kompaktowy HPL jest doskonałą alternatywą dla takich materiałów, jak kamień czy konglomerat. Nie tylko bowiem dorównuje im wytrzymałością i wodoodpornością, ale ma też cechy, dzięki którym jest bardziej funkcjonalny i praktyczniejszy w codziennym użytkowaniu.

 

Grube, masywne blaty kuchenne odchodzą do lamusa

 

Zaletą tego typu blatów jest to, że są dużo lżejsze od blatów kamiennych. Przekłada się to m.in. na łatwiejszy montaż i lepsze właściwości obróbcze. Poza tym blaty kamienne wymagają regularnej impregnacji, która zabezpiecza je przed powstawaniem plam organicznych lub olejowych. Laminat kompaktowy HPL jest odporny na takie zabrudzenia, jak i na działanie rozpuszczalników i środków dezynfekujących. Jego pielęgnacja nie jest czasochłonna ani trudna.

 

„W przypadku blatu kompaktowego Pfleiderer można powiedzieć, że minimalnej grubości odpowiada maksymalna jakość. Blaty są niezawodne, a do tego wodoodporne w całym przekroju – także w rdzeniu. Dodatkowo nowoczesna kolekcja wzornicza, sprawia, że produkt idealnie wpasowuje się w najnowsze trendy aranżacji wnętrz” – dodaje Malwina Rostalska.

 

12 milimetrów i 12 dekorów

W ofercie Duropal Compact monochromatyczny rdzeń dostępny jest w trzech różnych kolorach: białym, szarym i czarnym. Daje to większą swobodę w projektowaniu. Ponadto tak barwione rdzenie dodają blatom elegancji i pięknie komponują się z wybranymi dekorami.

 

Grube, masywne blaty kuchenne odchodzą do lamusa

 

Czytaj również: Drewniany blat w kuchni daje dużą swobodę aranżacyjną, ale jaki gatunek drewna wybrać?

 

W kolekcji, stworzonej z myślą o 12 milimetrowych kompaktach, znajduje się ich aż 12. To zbiór nawiązujący do aktualnych trendów dekorowych i najmodniejszych aranżacji. Znajdziemy w nim nowoczesne dekory uni, takie jak: Kreda, Szary Jasny czy Antracyt, i niezwykle autentyczne dekory kamienne – ponadczasowe marmury w różnych odcieniach: jasnym (Marmur Carrara) i ciemnym (Nero Portoro, Oriental Stone Brown) oraz kamienie granitowe czy jeden z najpopularniejszych dekorów Metallic Brown. Znajdziemy tu również modne i ponadczasowe dekory drewnopodobne, doskonale odwzorowujące naturalne, wielobarwne drewno (Dąb Grafit), z jego usłojeniem, sękami i śladami po pile (Ponderosa Pine).

 

Grube, masywne blaty kuchenne odchodzą do lamusa

 

Dopełnieniem kolekcji dekorów są trzy struktury, które wzbogacają powierzchnie o niepowtarzalne wrażenia dotykowe: struktura Solid Granite – imitującą naturalny kamień, struktura Rustic Touch – potęgująca wrażenie autentyczności drewnianych dekorów oraz matowa, elegancka struktura Supermatt, która idealnie komponuje się z dekorami jednobarwnymi oraz imitacjami kamienia.

 

Grube, masywne blaty kuchenne odchodzą do lamusa

Wszystkie blaty dostępne są w sprawdzonym formacie 4100 x 1300 x 12 mm

 

Funkcjonalne, wytrzymałe, eleganckie, nowoczesne… Nic dziwnego, że inspirują projektantów i podbiją serca użytkowników.

Źródło: Brand Voice / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Materace Liczba postów: 470 Grupa: Porady i op... Zarówno dla kręgosłupa jak i dla całego organizmu najlepsze są według mnie materace lateksowe. Posiadają powłokę ochronną, dzięki czemu żadna alergia nie jest n...
  • Jakie meble? Liczba postów: 583 Grupa: Najnowsze t... Dla mnie wzorem solidności są meble przedwojenne. Dziś nie zajdziesz równie solidnych mebli, chyba ze to po renowacji. Osobiście uważam, że takie meble to rodzi...
  • Łazienka urządzona na potrzeby osób niepełnosprawn... Liczba postów: 35 Grupa: Wnętrza Zgadzam się, uchwyty łazienkowe to podstawa żeby zapewnić w miarę sprawne funkcjonowanie osoby o ograniczonym poruszaniu się i wymagających podparcia przy korzy...
  • pomnik z rzeźbą? Liczba postów: 67 Grupa: Porady i op... Też raczej myślę o skromnych nagrobkach i dużo zieleni. Osobiście lubię drzewa na cmentarzach, bo robią dużo dobrego dla oczyszczenia ziemi, ale korzenie nieste...
  • Tapety dekoracyjne Liczba postów: 344 Grupa: Ciekawe pom... Moim zdaniem tapeta to świetny pomysł.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18100 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 202

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >