Hotel B&B Wrocław Centrum komfort i przystępna cena

Hotel B&B Wrocław Centrum komfort i przystępna cena

Turyści i biznesmeni odwiedzający stolicę Dolnego Śląska mogą już skorzystać z usług hotelu B&B Wrocław Centrum. Zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta, trzeci w Polsce obiekt znanej francuskiej sieci hoteli, oferuje swoim gościom niezwykle komfortowe warunki w przystępnej cenie. Czytaj dalej

 

Wyzwanie wkomponowania nowoczesnego projektu w sąsiadujące z nim kamienice powierzono firmie RD bud. Generalny Wykonawca zadbał o to, by już od pierwszych dni budowy inwestycja ta wyróżniała się, ale nie zaburzała architektury miasta nad Odrą.

 

Czytaj również: Sprzedaż mieszkań na osiedlu Nowe Tysiąclecie rozpoczęta!

 

Hotel B&B Wrocław Centrum usytuowany jest przy ul. Piotra Skargi, w bliskim sąsiedztwie Rynku. Obiekt został wzniesiony pomiędzy dwoma zabytkowymi kamienicami.  Realizacja nowoczesnego budynku, który dobrze będzie współgrać z otoczeniem, wymagała zarówno od architektów, jak i Generalnego Wykonawcy biegłości w zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań budowlanych.

 

 

Standardy godne powielania

Firma B&B Polska, należąca do Groupe B&B Hotels, po raz trzeci korzystając z usług spółki RD bud zdecydowała się na budowę hotelu w Polsce, tym razem we Wrocławiu.

 

Prace budowlane nowo otwartego B&B Hotel Wrocław Centrum, Generalny Wykonawca realizował pod klucz, tj. począwszy od robót ziemnych, poprzez wykonanie głównej konstrukcji budynku, a skończywszy na robotach wykończeniowych obejmujących wnętrze budynku, jak i budowę podziemnego parkingu oraz dróg dojazdowych. Ściany nośne hotelu wykonano jako monolityczne. Poszczególne etapy ich budowy, tzn. zbrojenie, szalowanie i betonowanie odbywało się na budowie, natomiast ściany zewnętrzne przygotowano z elementów prefabrykowanych keramzytobetonowych oraz z systemowych prefabrykowanych ścian zespolonych, które składały się z dwóch płyt żelbetowych. Warto podkreślić, że z uwagi na wcześniejsze zagospodarowanie terenu, a przez to ograniczone miejsce na zaplecze budowy, realizacja obiektu w Śródmieściu wymagała ścisłej dyscypliny organizacyjnej.

 

Czytaj również: Dobiegła końca budowa pierwszego etapu inwestycji Nowe Ogrody

 

„Ze względu na duże prawdopodobieństwo znalezienia niewybuchów czy pocisków sporym wyzwaniem były roboty ziemne. Jak się potem okazało natrafiliśmy na około 80 sztuk niewypałów, które z pomocą saperów zostały bezpiecznie wywiezione z terenu budowy. Kolejnym trudnym elementem było wykonywanie płyty fundamentowej oraz ścian poziomu -1 bezpośrednio przy budynkach sąsiednich. Przed przystąpieniem do tych prac musieliśmy bowiem właściwie zabezpieczyć i wzmocnić fundamenty tych obiektów. Dużym utrudnieniem była dla nas również niesprzyjająca pogoda. Panujące w okresie zimowym bardzo niskie temperatury, dochodzące do -25oC, często spowalniały wykonywanie prac. Na szczęście mamy doświadczenie, wiedzę i odpowiednie narzędzia, by również w niesprzyjających warunkach realizować takie projekty. Zgodnie z propagowaną przez naszą firmę ideą zrównoważonego budownictwa zależało nam także, by znajdujący się w reprezentacyjnej części miasta plac budowy, nie zaburzył estetyki otoczenia. Zadowolenie pierwszych gości hotelowych potwierdza, że również finalny efekt spełnił stawiane przed nami wymagania” – dodaje Łukasz Zagził, Kierownik Budowy z firmy RD bud.

 

 

Naturalny komfort

B&B Hotel Wrocław Centrum wpisuje się w standardy, jakie swoim obiektom stawia sieć B&B Hotels na całym świecie.  Elewacja frontowej ściany obiektu wykonana jest z kamienia, a całość budynku wykończona jest tynkiem cienkowarstwowym. Efektownym urozmaiceniem projektu jest z pewnością przeszklone atrium. Na pięciu kondygnacjach hotelu znajduje się 140 komfortowych pokoi w przystępnej cenie, w tym dwa przygotowane z myślą o rodzinach z dziećmi oraz trzy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Co istotne, z usług hotelu korzystać mogą również goście podróżujący się ze swoimi zwierzętami. B&B Hotel Wrocław Centrum uwzględnia również potrzeby przedsiębiorców i biznesmenów. To z myślą o nich sala konferencyjna została wyposażona w sprzęt multimedialny, gwarantujący doskonałe warunki do przeprowadzania prezentacji lub spotkań biznesowych. W celu podniesienia komfortu gości wszystkie pokoje poza klimatyzacją, dostępem do bezprzewodowego Internetu oraz telewizji satelitarnej wyposażono w system wyciszający dźwięki dobiegające z ruchliwej ulicy Śródmieścia. Zgodnie z polityką sieci B&B, obiekt nie ma własnej restauracji, ale oferuje śniadania serwowane w formie bufetu, sklepik z przekąskami oraz napojami B&B Shop. Do dyspozycji klientów pozostaje również 40 miejsc parkingowych w podziemnym garażu.

 

Czytaj również: Ile kosztuje bliźniak w Warszawie?

 

Kolejna zrealizowana inwestycja w portfolio Generalnego Wykonawcy potwierdza, że spółka doskonale radzi sobie z urzeczywistnianiem projektów, w których na równi stawia się funkcjonalność i wysoką estetykę. Skuszeni potencjałem i urokiem miasta nad Odrą turyści i biznesmeni z pewnością docenią komfortowy pobyt w B&B Hotel Wrocław Centrum. Atrakcyjna lokalizacja w połączeniu z wysokimi standardami obsługi oraz efektowną aranżacją hotelowych wnętrz uprzyjemni każdemu podróż, sprawiając, że poczuje się tak dobrze jak u siebie w domu.   

Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15712 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 210

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >