Jak oświetlić nowoczesną sypialnię?

Jak oświetlić nowoczesną sypialnię?

Spośród wszystkich pomieszczeń w domu sypialnia jest prawdopodobnie jedynym miejscem, w którym spędzasz najwięcej czasu, gdy jest zupełnie ciemno, bądź panuje półcień. Tak więc, odpowiednie zaprojektowanie oświetlenia sypialni jest niezbędne, aby było to wygodne miejsce do odpoczynku w nocy, wstawania każdego ranka oraz do spędzania dnia. Ciekawe projekty na stronie Elampki.pl były inspiracją do stworzenia tego artykułu. Czytaj dalej

Oświetlenie sypialni – od czego zacząć?

Umiejętność ułożenia oświetlenia jest kluczem do stworzenia najlepszego oświetlenia w sypialni. Oznacza to znalezienie właściwej równowagi między oświetleniem typu:

  • otoczenia, 
  • zadaniowe,
  • akcentujące. 

Tworząc tę równowagę, będziesz w stanie stworzyć oświetlenie odpowiadające każdemu nastrojowi i każdej czynności za jednym naciśnięciem przełącznika.

 

Oświetlenie otoczenia

Na początek zacznij budować fundament oświetleniowy od oświetlenia otoczenia tj oświetlenia ogólnego. Właściwe oświetlenie otoczenia obejmuje naturalne oświetlenie przez duże okna lub świetliki lub oświetlenie sztuczne na przykład lampy z Elampki.pl. Cokolwiek zapewnia przyzwoitą ilość światła i tym samym umożliwi wykonywanie ogólnych zadań, takich jak sprzątanie, składanie ubrań lub ścielenie łóżka np.: lampy sufitowe do montażu podtynkowego, żyrandole, lampy wiszące.

 

Czytaj również: Lampy do sypialni - co rzeczywiście się sprawdzi?

 

Jak oświetlić nowoczesną sypialnię?

 

Zadaniowe oświetlenie do sypialni

Jeśli spodziewasz się wykonywania czynności wymagających nieco większej uwagi, takich jak czytanie, praca lub nakładanie makijażu, rozważ nałożenie warstw na ogólne oświetlenie za pomocą świateł zadaniowych. Skupione oświetlenie zadaniowe nie musi ograniczać się do tradycyjnego oświetlenia zadaniowego. Zastanów się nad lampkami nocnymi, nisko zawieszonymi lampami po obu stronach łóżka, kinkietami, lampami zadaniowymi montowanymi na ścianie po obu stronach wezgłowia lub innym kierunkowym oświetleniem umieszczonym nad nim.

 

Akcentujące oświetlenie od Elampki.pl

Oświetlenie akcentujące ma zazwyczaj na celu zwrócenie uwagi i podkreślenie cech, takich jak obraz w danej przestrzeni. W sypialni samo oświetlenie akcentujące może działać jako stonowana wersja oświetlenia ambientowego, wydzielając przyjemny blask i tworząc przytulną atmosferę. Wykorzystanie wbudowanego oświetlenia w sypialni, kinkietów ściennych, taśm lub kreatywnego wykorzystania innych opraw, które znajdziesz na Elampki.pl to kilka sposobów na włączenie tej funkcji do projektu oświetlenia sypialni. Naprawdę warto skorzystać z tej gotowej inspiracji z korzyścią dla swojej nowoczesnej sypialni.

 

Czytaj również: Lampy GLOBO – pomysłowe i nowoczesne wzornictwo z Austrii

 

Jak oświetlić nowoczesną sypialnię?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16636 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 299

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >