Jak tworzyć  wirtualne granice dla profesjonalnych robotów koszących

Jak tworzyć wirtualne granice dla profesjonalnych robotów koszących

Światowy lider w dziedzinie zautomatyzowanego koszenia trawników, wprowadza teraz na rynek technologię Husqvarna EPOS. Rozwiązanie satelitarne umożliwiające koszenie z wirtualnymi granicami, które jest przeznaczone do nowej serii profesjonalnych kosiarek automatycznych Husqvarna Automower®. Czytaj dalej

 

W przyszłym roku Husqvarna będzie obchodzić 25 lecie rozwoju robotów koszących Automower. Dziś te wydajne, ciche i bezemisyjne kosiarki automatyczne pomagają ogrodnikom na całym świecie w utrzymywaniu zdrowych i pięknych trawników przez cały sezon, zwiększając tym samym wydajność ich pracy. 


Jak tworzyć wirtualne granice dla profesjonalnych robotów koszących

 

W tym roku Husqvarna wprowadziła pierwszą kosiarkę automatyczną Automower z napędem na cztery koła, która pozwala ogrodnikom oraz pracownikom zawodowym na pokonywanie terenów o nachyleniu do 70%.  To kolejny ważny krok dla firmy w rozwoju produktów w segmencie profesjonalnym. Husqvarna stara się nadal prowadzić i rozwijać kategorię robotów koszących poprzez innowacje i rozwiązania ukierunkowane na klienta.


Jak tworzyć wirtualne granice dla profesjonalnych robotów koszących

 

Czytaj również: Spadające liście w ogrodzie - jakie sprzęty ułatwią ich sprzątanie

 

Teraz Husqvarna wprowadza na rynek technologię Husqvarna EPOS, To precyzyjny system nawigacji satelitarnej o dokładności do 2-3 centymetrów. Służy on do tworzenia wirtualnych granic dla profesjonalnych kosiarek automatycznych. Nowy system znacznie zwiększa elastyczność i wykorzystanie profesjonalnych robotów koszących pracujących na terenach zieleni, ponieważ wirtualne granice można dostosować do stale zmieniających się potrzeb danego terenu, np. boisk sportowych i czy terenów zieleni w przestrzeni publicznej. Nowy system dodatkowo otwiera możliwości dla obszarów, które od dawna stanowiły wyzwanie dla kosiarek automatycznych, na przykład trawników oddzielonych chodnikami lub twardymi nawierzchniami lub takich, które często są przebudowywane, napowietrzane lub poddawane procesowi wertykulacji. 

 

- Robotyka i autonomiczne rozwiązania odegrają ważną rolę w przyszłości zarządzania terenami zieleni. Jesteśmy zaangażowani w ciągłe doskonalenie rozwiązań do profesjonalnego zarządzania zielenią, a Husqvarna EPOS stanowi przełom technologiczny w koszeniu autonomicznym firrmy Husqvarna, który jeszcze bardziej przyspieszy adaptację robotyki do profesjonalnej pielęgnacji trawników - mówi Sascha Menges, Prezydent dywizji Husqvarna.


Jak tworzyć wirtualne granice dla profesjonalnych robotów koszących

 

Czytaj również: Hałas – wróg zdrowia i sąsiedzkich relacji można go wyeliminować działając wspólnie

 

Profesjonalne kosiarki automatyczne z systemem Husqvarna EPOS są zintegrowane z Husqvarna Fleet Services. To wirtualny system do zarządzania parkiem maszyn, który pozwala na jeszcze sprawniejsze i bardziej elastyczne zarządzanie czasem pracy maszyn i ich konserwacją niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Nowa technologia to kolejny krok w rozwoju kosiarek automatycznych Husqvarna, która zostanie wprowadzona w pierwszej kolejności dla wybranych klientów profesjonalnych w: USA, Francji, Niemczech i Szwecji w 2020 roku.

Jak tworzyć wirtualne granice dla profesjonalnych robotów koszących
Źródło: MWM PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15766 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 135

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >