Jak ułatwić sobie zbiór owoców z drzew?

Jak ułatwić sobie zbiór owoców z drzew?

Jesień tradycyjnie kojarzy nam się ze zbiorami owoców w sadach i ogrodach. Jednak sięganie po wysoko zawieszone jabłka, czy gruszki to ciężkie zadanie fizyczne. Wymaga ono od ogrodnika nie tylko dużego wysiłku, ale także naraża na groźne kontuzje. Z kolei po owoce, które spadły z drzewa, trzeba się schylać, co wiążę się z obciążaniem pleców. Rozwiązaniem tych problemów jest zrywaczka i zbieraczka do owoców Czytaj dalej

 

Możemy zapomnieć o wspinaniu się na drabinę, aby zebrać jesienne owoce z drzew. Ból pleców towarzyszący sięganiu po jabłka, czy gruszki, które opadły z drzew to także przeszłość. GARDENA posiada w swojej ofercie wyjątkowe produkty, które ułatwiają pracę ogrodników w okresie jesiennym, odciążając ich fizycznie i zapewniając duży komfort pracy.

 

Jak ułatwić sobie zbiór owoców z drzew?

 

Zrywaczka GARDENA Combisystem to świetna propozycja dla osób preferujących wygodę i komfort pracy. Dzięki niej nie trzeba już czekać na naturalny opad owoców ani wspinać się po drabinie, ponieważ zapewnia bezproblemowe zbieranie owoców, stojąc na ziemi. Owoce zbierane za jej pomocą wpadają do wytrzymałego worka, przez który widać zawartość. Ponadto, możemy używać jej na dwa sposoby. Po owoce zawieszone wysoko możemy sięgnąć dzięki połączeniu zrywaczki z trzonkiem teleskopowym combisystem GARDENA. Natomiast po owoce, które znajdują się w zasięgu ręki, możemy sięgnąć zrywaczką samodzielnie, bez konieczności używania dodatkowego trzonka. 


Jak ułatwić sobie zbiór owoców z drzew?

 

Czytaj również: Kiedy opryskiwacz niezbędny jest w ogrodzie - to jaki wybrać


- Zrywaczka GARDENA jest bardzo wygodna w obsłudze dzięki możliwości ustawienia kąta pracy za pomocą zapięcia zatrzaskowego. Dzięki temu narzędziu możemy zapomnieć o żmudnym wspinaniu się na drabinę po owoce – podkreśla Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.


Jak ułatwić sobie zbiór owoców z drzew?

Zbieraczka do owoców

 

Czytaj również: Narzędzia ogrodowe na wysięgniku - kiedy są bardzo przydatne?


Natomiast zbieraczka do owoców jest świetnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z problemami i bólami pleców oraz kolan, ponieważ umożliwia zbieranie opadłych już owoców bez konieczności schylania się. Zbieraczka jest kompatybilna z trzonkami GARDENA combisystem, a owoce możemy zebrać, najeżdżając na nie zbieraczką. To takie proste. Plastikowe rozpórki, w które jest wyposażona, pozwalają zbierać owoce o wielkości od 4 do 9 cm.  Nie ma znaczenia, czy zbieramy orzechy włoskie, czy jabłka. Dzięki otworowi z boku urządzenia z łatwością przesypiemy owoce do kosza lub worka.


Jak ułatwić sobie zbiór owoców z drzew?

Zrywaczka do owoców

Źródło: MWM PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Kot w mieszkaniu Liczba postów: 109 Grupa: Nasze zwier... ja mam za to trzy koty :) rozrabiają jak nie wiem ale bez nich to mieszkanie byłoby puste.
  • pies ze schroniska Liczba postów: 116 Grupa: Nasze zwier... biedne są te pieski, porzucone i wciśnięte do klatek. Gdybym mogła to wzięłabym je wszystkie do siebie do domu.
  • zakup psa Liczba postów: 99 Grupa: Nasze zwier... a dlaczego kupujecie psy? Pies to nie rzecz żeby go kupować. Jest tyle porzuconych psów w schroniskach które tylko czekają, aż ktoś da im dom.
  • Jak urządzić ogród marzeń Liczba postów: 64 Grupa: Ogród i dzi... Basen we własnym ogrodzie to świetna sprawa! ;) Uważam, że utrzymanie czystości w basenie wcale nie graniczy z cudem. Wystarczy kupić odpowiednie filtry do base...
  • Jaką kosiarkę wybrać? Liczba postów: 6 Grupa: Ogród i dzi... Mamy spalinową kosiarkę z napędem, zdaje się, że 44 cm obszaru koszenia. U nas się fajnie sprawdziła, ale też zwracajcie uwagę na eksploatację. Inaczej będzie,....

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17868 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 148

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >