Jak urządzić mieszkanie pod wynajem?

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem?

Aranżacja wnętrza, porządne wykończenie i wygodne meble – wszystko to może spowodować, że po wynajem mieszkania będą zgłaszać się kolejki zainteresowanych. Czytaj dalej

 

Właściciele nieruchomości chcieliby jednak szybko znaleźć najemcę nie ponosząc przy tym zbyt dużych kosztów na jego urządzenie. Jak znaleźć złoty środek? Lokalizacja to klucz do sukcesu. Nie zawsze jednak mamy na nia wpływ. Co wtedy? Zespół wyszukiwarki nieruchomości Morizon.pl podpowiada na co zwrócić szczególną uwagę przygotowując mieszkania na potrzeby najemcy, tak by uwypuklić jego zalety, a ukryć mankamenty. Urządzając mieszkanie pod wynajem zastanów się jakiego klienta szukasz (zwróć przy tym uwagę, na to jakie udogodnienia oferuje okolica mieszkania i dla kogo będzie atrakcyjna). Jeżeli nastawiasz się na kadrę menedżerską, warto wykończyć mieszkanie w wysokim standardzie, jeżeli planujesz wynająć mieszkanie studentom, ogranicz się do minimum – zazwyczaj nie mają oni zbyt wygórowanych wymagań.



Oto lista rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas urządzania mieszkania pod wynajem:



1.    Funkcjonalność i korzystne rozplanowanie przestrzeni


2.    Kolorystyka mieszkania


3.    Wyposażenie mieszkania


4.    Materiały wykończeniowe


5.    Bezpieczne instalacje


6.    Czystość

 

 

1. Funkcjonalność i korzystne rozplanowanie przestrzeni


Właściwe rozplanowanie przestrzeni pozwoli stworzyć ergonomiczne, wygodne dla użytkownika wnętrze. W zależności od klienta należy odpowiednio zadbać o rozmiary i rozmieszczenie pokoji. Rodzinie z dziećmi będzie zależało na dużej ilości sypialni oraz salonie połączonym z kuchnią i jadalnią. Studenci będą preferowali zamknięte i nieprzechodne pokoje; osobna kuchnia będzie zdecydowanym atutem. Z koleji kadra menedżerska z pewnością doceni odpowiednio umiejscowiony gabinet. Polacy najchętniej wynajmują mieszkania 2 i 3 pokojowe o stosunkowo małej powierzchni.

 

2. Kolorystyka mieszkania

 

Kolory w mieszkaniu powinny być neutralne i stonowane – takie mieszkanie podobają się wielu ludziom oraz stwarzają dobre pierwsze wrażenie. Jasne ściany optycznie powiększają przestrzeń, podczas gdy ciemne sprawiają, że pomieszczenia wydają się mniejsze. Dzięki zróżnicowanej intensywności kolorów możesz poprawić proporcje niektórych pomieszczeń. Jeśli zaryzykujesz nieco ostrzejsze barwy – możesz wyeliminować w ten sposób część potencjalnych najemców, których razić będą takie kolory we wnętrzu.  „Sukces odnoszą ci właściciele mieszkań, którzy przy urządzaniu mieszkania kierują się gustami i potrzebami najemców. Jeżeli wszystko w mieszkaniu współgra i komponuje harmonijną całość – tworzy się dobre wrażenie i sprawia, że potencjalny najemca dobrze się czuje w takim wnętrzu” – mówi Aleksandra Sawicka z Morizon.pl.

 

3. Wyposażenie mieszkania

Urządzona kuchnia i łazienka wraz z niezbędnymi sprzętami (takimi jak pralka, lodówka, kuchenka), to już standard. Wielu klientów życzy sobie całkowitego wyposażenia mieszkania (łącznie ze sztućcami, talerzami itd.). Nie warto jednak wydawać pieniędzy na te elementy, które nie przyniosą nam zwrotu w postaci zwiększonego czynszu. Można zatem odpuścić sobie zakup ekspresu do kawy lub konsoli do gier. Jeżeli oferowane przez Ciebie mieszkanie nie jest kompletnie wyposażone, zaznacz w ofercie, że możesz negocjować zakup dodatkowych rzeczy. Jeżeli natomiast posiadasz niezbyt ładne i mało funkcjonalne meble w pokoju dziennym lub sypialniach, warto zastanowić się czy nie odstraszają one potencjalnych klientów. Jest wiele osób, które szybciej zdecydują sie na „puste” mieszkanie niż na meblościankę.

 

4. Materiały wykończeniowe

Nie warto oszczędzać na materiałach użytych do remontów i wykończenia mieszkania, ponieważ może się okazać, że przy zmianie najemcy konieczny będzie kolejny remont. Warto zabezpieczyć miejca, które mogą zostać zniszczone podczas normalnego użytkowania. Najprostszym sposobem jest pomalowanie ściań dobrą farbą, grube polakierowanie parkietu i osilikonowanie szafek w kuchni oraz urządzeń sanitarnych.

 

5. Bezpieczne instalacje

Bezpieczeństwo w mieszkaniu jest najważniejsze. Aby uniknąć przykrych zdarzeń, należy sprawdzić instalacje gazowe, elektryczne i wodne, a w razie konieczności usprawnić je lub wymienić na nowe. Bardzo często wymiana instalacji wiąże się z wysokimi kosztami, ale w tym przypadku nie można oszczędzać, gdyż wynajmując mieszkanie jesteśmy odpowiedzialni za jego stan techniczny i bezpieczeństwo lokatorów.  

 

 

6. Czystość

Zadbaj o to, aby mieszkanie było idealnie wysprzątane. Zwróć uwagę na wszystkie detale, kurz na wysokich szafkach, fugi, pochłaniacz, okna, a nawet balkon. Czasami porządne sprzątanie ma taki sam efekt jak remont. Czyste mieszkanie równa się ładne mieszkanie. Jeśli nie mamy czasu, warto wynająć firmę sprzątającą; taki kosztzwróci się bardzo szybko. Pokazując klientowi czyste mieszkanie pokazujemy mu jednocześnie, że dbamy o nie i chcemy, aby on robił to samo.

 

 

Jak znaleźć klienta?

„Obecnie najpopularniejszym sposobem na znalezienie najemcy jest zamieszczenie ogłoszeń w internecie lub prasie. W wielu internetowych serwisach nieruchomościowych jak morizon.pl można dodać swoją ofertę indywidualnie lub poprzez agencje nieruchomości, które kompleksowo zajmą się całym procesem wynajmu aż do podpisania umowy z najemcą.” – mówi Aleksandra Sawicka.

 

Fot. Aleksandra Sawicka

 

Źródło: Innerlook / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 230

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >