Jak wykonać sufit podwieszany z oświetleniem LED?

Jak wykonać sufit podwieszany z oświetleniem LED?

Oświetlenie LED daje nam bardzo szerokie możliwości – można korzystać z niego nie tylko w celach czysto praktycznych, ale również do ciekawego wzbogacenia dowolnego wnętrza w naszym domu. Sposoby na ich wykorzystanie są bardzo szerokie; począwszy od urozmaicania pomieszczenia ciekawym, emitowanym przez nie światło poprzez podświetlanie poszczególnych elementów wnętrza aż po wykonanie sufitu. Czytaj dalej

 

Sufit podwieszany  oświetlany przy pomocy taśm LED to obecnie rozwiązanie cieszące się ogromną wręcz popularnością w szeroko rozumianej aranżacji wnętrz, i raczej trudno jest się temu dziwić. Nie jest to nic skomplikowanego czy kosztownego, a jednocześnie przy odpowiednim wykonaniu efekt może być naprawdę interesujący. Zacznijmy jednak od tego, dlaczego sufit podwieszany sam w sobie może być tak dobrym rozwiązaniem.

 

Mnóstwo zalet dla każdego

 

    Jak możemy przeczytać w artykule "Wszystko o podwieszanych sufitach", sufit podwieszany to przede wszystkim o wiele bardziej praktyczne wyjście niż tradycyjny. Taki sufit znacznie łatwiej jest utrzymać w czystości; są one również odporne na bakterie czy wilgoć, co daje im dużo większą trwałość i żywotność. Oferują one ponadto bardzo dobre walory akustyczne. Można z powodzeniem korzystać z nich w pomieszczeniach w których bardzo ważną rzeczą jest odpowiednia izolacja dźwięku.

 
    Sufity podwieszane to również bardzo atrakcyjny wygląd. Dzięki dostępności materiałów budowlanych możemy do konstrukcji sufitu wykorzystać płyty gipsowe, czy coraz częściej stosowane powłoki DPS. Pod względem estetyki sufit podwieszany z oświetleniem LED stanowi doskonałą propozycję.


 

 

Czytaj również: Wyspy sufitowe

 


Podwieszany sufit LED

 

    Istnieje kilka sposobów na wykonanie takiego oświetlenia. Podstawową rzeczą która będzie nam tu potrzebna jest odpowiednia taśma LED – wybierzmy taką, która będzie odpowiadała nam pod względem kolorystycznym. 

 
    Pierwszą propozycją jest umieszczenie jej bezpośrednio na półce pod sufitem, w taki sposób, aby światło padało do góry. W takim wypadku półka powinna być oddalona od sufitu o około 10 cm. Jest to bardzo ważne, bowiem światło padające pod takim kontem powinno mieć wystarczająco dużo miejsca na rozpraszanie się – jedynie w taki sposób efekty będą faktycznie zadowalające. Do zamontowania taśm możemy wykorzystać gotowe złączki; jeśli posiadamy lutownicę i odrobinę wprawy, to można wykonać również połączenia lutnicze. 

 
    Drugim rozwiązaniem jest umieszczenie taśmy na bezpośrednio na ścianie pomiędzy półką a sufitem. Posiada ono jednak kilka wad, przez co nie jest stosowane tak często. Przede wszystkim w tym przypadku we wnęce powstaje wiele martwych punktów, do których światło nie dociera – jeśli jest ona wystarczająco szeroka, to takie zaciemnione rogi stają się bardziej widoczne. 

 

Czytaj również: Sufity w EuropieJak wybrać dobre taśmy LED?

 

    Nie uzyskamy tutaj żadnych dobrych efektów, jeśli nie kupimy odpowiednich do tego taśm. W sklepie Perfekt Market szybko przekonamy się o tym, jak szeroki ich wybór można obecnie spotkać. Pomijając sprawy czysto estetyczne – które są oczywiście wyłącznie kwestią naszego gustu oraz oczekiwań – musimy zwracać uwagę na bardziej praktyczne kwestie. Jeżeli taki sufit montujemy w pomieszczeniu w którym panuje zwykle wysoka wilgotność, powinniśmy zdecydować się na taśmy ze specjalnymi silikonowymi osłonami. Dzięki temu warunki w takim miejscu nie będą w stanie ich uszkodzić.


Źródło: perfektmarket.pl / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15828 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 97

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >