Jak wytłumić hałas? Przyjazny, komfortowy, przemyślanie urządzony dom

Jak wytłumić hałas? Przyjazny, komfortowy, przemyślanie urządzony dom

Metropolie przyciągają osoby poszukujące pracy, ciekawego życia, nowych wyzwań. Jednak życie w „centrum” wydarzeń wiąże się z dużą dawką stresu, często pracą ponad możliwości, osamotnieniem a także przebywaniem w zanieczyszczonym środowisku.

Mimo, że duże miasta oferują wiele rozrywek, miejsc gdzie można odpocząć, zrelaksować się, to nie zawsze mamy ochotę, czas i pieniądze by korzystać z tych ofert. Alternatywą może być przyjazny, komfortowy, przemyślanie urządzony dom lub mieszkanie, w którym będziemy mogli odreagować codzienne napięcie, odpocząć od gwaru i hałasu, które towarzyszą nam w ciągu dnia podczas pracy. W dużych miastach nie jest to jednak takie proste. Wprawdzie w nowoczesnym budownictwie używa się materiałów o wysokich parametrach izolacyjności akustycznej, jednak wiele osób decyduje się na zakup mieszkań w starym budownictwie, w którym okna „wpuszczają” niechciane dźwięki z zewnątrz. A hałas na który jesteśmy narażeni w mieście, pochodzący głównie z ruchu ulicznego bardzo negatywnie oddziałuje na nasze zdrowie. Powoduje problemy ze snem, z koncentracją, nadpobudliwość, rozdrażnienie.

Cisza na wagę złota
Jak można uchronić się przed szkodliwym wpływem hałasu? Jednym z rozwiązań jest wymiana okien w mieszkaniu. Warto wybrać te o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Jednak nawet najlepsze i najdroższe okna nie spełnią naszych oczekiwań jeśli nie zostaną w odpowiedni sposób zamontowane. Liczy się więc doświadczenie ekipy montażowej oraz materiały jakie zostaną użyte przy osadzaniu i uszczelnianiu okien w otworach ściennych.  Na polskim rynku dostępna jest już pianka montażowa,


która charakteryzuje się wysokim stopniem izolacyjności akustycznej. Potwierdziły to badania przeprowadzone przez niemiecki Instytut Techniki Okiennej Rosenheim oraz opinia Zakładu Badań Akustycznych Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. Wskaźnik izolacyjności akustycznej właściwej szczeliny dla pianki Soudafoam Low Expansion wynosi Rstw=58 dB. Pianka firmy Soudal to pierwsza na polskim rynku pianka o tak wysokich parametrach izolacyjnych. Dzięki temu polecana jest do montażu okien w strefach narażonych na nadmierny hałas, na przykład w budynkach położonych przy ulicach, na których panuje wzmożony ruch komunikacyjny.

Fakty o hałasie
W Polsce, tak jak w wielu innych krajach, hałas uznano za jeden z czynników zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Wraz z rozwojem przemysłowym, urbanizacją, funkcjonowaniem coraz bardziej rozbudowanej komunikacji staje się on poważnym problemem cywilizacyjnym, który zagraża zdrowiu człowieka. Największe natężenia hałasu występują na terenach miejskich i przemysłowych, gdzie jest wiele dróg, gdzie zlokalizowane są lotniska, fabryki, obiekty rozrywkowe, sportowe itp. Dla mieszkańców miast najbardziej uciążliwe są odgłosy komunikacyjne. W polskich aglomeracjach średnie natężenie dźwięków wynosi od 60 do 75 dB (dopuszczalna norma to 50-65 dB w dzień i 45-55 dB w nocy), a wzrost nadpobudliwości nerwowej obserwuje się już przy poziomie 55 dB!

Jeśli więc chcemy w domu „świętego spokoju”, bez odgłosów autostrady pod oknem i tramwajów kończących bieg w zajezdni musimy o niego zadbać już na etapie inwestycji. Poza dobrym projektantem wnętrza, wyśmienitymi fachowcami remontowymi, przyda nam się kontakt do fachowej ekipy od okien. Sprawdźmy przy tym, jakie parametry mają produkty do montażu okien, których używają nasi specjaliści.
Źródło: Pegasus Public Relations / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Budowa hali produkyjnej Liczba postów: 1249 Grupa: Inwestycje Z pewnością przy takich inwestycjach liczyć się będzie odpowiednie rozplanowanie i zakup niezbędnych do tego maszyn, nie jest to wcale mały wydatek.
  • Nowoczesne wnętrze biura Liczba postów: 11 Grupa: Inwestycje A czy słyszeliście już o nowoczesnych systemach meblowych do pomieszczeń komercyjnych, również do biur, z wbudowanymi ogrodami wertykalnymi? Ja ostatnio czytała...
  • Jak powinien wyglądać nowoczesny biurowiec? Liczba postów: 55 Grupa: Inwestycje Oczywiście serdecznie Państwa zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą zarówno w zakresie mebli biurowych, sejfów, multimediów, czy także artykułów BHP które...
  • Jakie mieszkanie wybrać? Deweloperskie czy używane... Liczba postów: 97 Grupa: Inwestycje Zalezy chyba na co cię stać, ale i tak trzeba obie lokalizacje po prostu sprawdzić i się przekonać czy są warte ceny.
  • Jakiemu deweloperowi zaufać? Liczba postów: 110 Grupa: Inwestycje W mojej ocenie jeżeli szukacie dobrego dewelopera w Krakowie to tutaj na pewno warto wymienić https://lokum-deweloper.pl/oferta/krakow / ponieważ mają świetne lo...

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16321 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 187

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >