Jak zabezpieczyć murek gabionowy

Jak zabezpieczyć murek gabionowy

Dostępna jest już listwa zamykająca, która skutecznie uniemożliwi wyjmowanie wypełnienia z Twojego murku gabionowego. Czytaj dalej

 

Zdecydowałeś się na oryginalny element w swoim ogrodzie lub nowatorskie ogrodzenie posiadłości, stawiając murek z paneli Zenturo? Wszyscy dookoła Ci zazdroszczą, ale Ty martwisz się ciągle i sprawdzasz, czy wypełnienie murku nie zniknęło? Od dziś możesz już spać spokojnie. Wystarczy, że wyposażysz swój murek w listwę zabezpieczającą. Listwa to panel ze zgrzewanych drutów o średnicy 4,15 mm i wielkości oczek 115 x 50 mm. Ma szerokość 115 mm i długość 1900 mm. Jest powleczona poliestrem w kolorze antracytu metalizowanego BF7016M.

 

Czytaj również: Pergola idealnym sposobem na ozdobę ogrodu

 

 

Po zamontowaniu na słupach Zenturo lub Bekaclip równolegle do siebie dwóch paneli Zenturo i wypełnieniu powstałej przestrzeni dowolnym materiałem, na górną część murku nakłada się listwę zamykającą. Do paneli Zenturo można ją przymocować klipsami stalowymi Fortinet, drutem wiązałkowym lub innymi dostępnymi zaczepami. Listwa zabezpiecza murek przed aktami wandalizmu (wyjmowaniem wypełnienia przez złodziei lub dzieci) lub działaniem zwierząt (gdy murek wypełnimy korą lub gałęziami, ptaki mogą nam „podbierać” cenny materiał).

 

Czytaj również: Ogrodzenie posesji po okresie zimowym


 

 

Źródło: hyperCREW / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17309 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >