Keramzyt antypoślizgowy

Keramzyt antypoślizgowy

Na sezon zimowy Weber przygotował produkt Leca® KERAMZYT antypoślizgowy. Kruszywo przeznaczone jest do posypywania śliskich, oblodzonych nawierzchni dróg, ulic, chodników, schodów, podjazdów, itp. w celu eliminacji zjawiska poślizgu. Czytaj dalej

 

Wyjątkowa lekkość ceramicznych granulek keramzytu umożliwia pokrycie i zabezpieczenie czterokrotnie większej powierzchni, niż w przypadku zastosowania piasku o takiej samej wadze.

 

Czytaj również: Jesienna konserwacja tarasu

 

 Leca® KERAMZYT antypoślizgowy nie zawiera soli ani żadnych innych dodatków niszczących karoserie samochodów, obuwie oraz niebezpiecznych dla zwierząt i roślin. Stosowanie tego kruszywa nie powoduje obumierania drzew, krzewów, ani degradacji trawników po okresie zimowym, jak to często ma miejsce po użyciu soli.

 

 

Te zalety keramzytu są szczególnie cenione u naszych wrażliwych ekologicznie zachodnich sąsiadów. Dodatkowo, produkt nie zamarza i nie ulega zbryleniu, jest bardzo wydajny oraz łatwy w przechowywaniu. Korzystnie wyróżnia się wśród innych tego rodzaju produktów niską wagą nawet dużych, 55 litrowych opakowań. Materiał należy rozsypywać równomiernie na oblodzonej nawierzchni przy użyciu łopat, szufelek lub odpowiednich urządzeń mechanicznych.

 

Czytaj również: Czy taras jest potrzebny?

 

Po okresie zimowym można pozostałe kruszywo zebrać i powtórnie wykorzystać następnej zimy, albo wiosną użyć w ogrodzie np. do drenażu lub ściółkowania terenu wokół roślin. 

Źródło: Saint - gobain / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17207 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 159

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >