Kostka brukowana z Systemem Czystej Nawierzchni (SCN)

Kostka brukowana z Systemem Czystej Nawierzchni (SCN)

Pięć prostokątów i jeden kwadrat. Rodzinę kostek brukowych Malta łatwo rozpoznać po estetyce kształtowanej prostymi liniami i geometrycznymi kształtami. Swoboda aranżacji idzie w parze z komfortem użytkowania. Kostka bezfazową, co daje w efekcie niemal idealnie gładką nawierzchnię. Grubość 6 cm pozwala stosować ją nie tylko na ścieżkach, ale również na podjazdach. A właśnie na większych przestrzeniach prezentuje się najlepiej. Prostotę formy wzbogaca bardzo różnorodna kolorystyka i trzy formy wykończenia powierzchni. Tym samym nawierzchnię łatwo można dopasować do otoczenia, architektury i własnych gustów. Czytaj dalej


Malta dostępna jest w wersji gładkiej, płukanej i postarzanej. Każda z nich to osobna paleta dostępnych barw. I tak Malta postarzana to zestaw barw „kawowe inspiracje” - karmel, latte, mokka.

 

kostka brukowana z Systemem Czystej Nawierzchni (SCN)

 

Malta płukana to monochromatyczne: żółta, jasnoszara, grafit oraz melanż antracytowy (naturalne kruszywa w górnej warstwie kostki). W wersji gładkiej dostępne są również barwy „kawowe inspiracje” oraz szary i grafitowy. W tym roku wersja gładka otrzymała nowe wersje barw w technologii color-mix: kasztanowy, stalowy, muszlowy. Kasztanowy nawiązuje do ciepłych barwy jesiennych liści. Stalowy to mieszanka odcieni grafitu i szarości. Muszlowy jest mieszanką delikatnych szarości i ciepłych odcieni piasku.

 

kostka brukowana z Systemem Czystej Nawierzchni (SCN)Fot. Buszrem Kostka Malta postarzana

 

Czytaj również: Jaka nawierzchnia będzie najlepsza na podjazd do garażu?

Technologia barwienia color-mix zasługuje na szczególna uwagę. Do niedawna oferowane kostki brukowe miały przypadkowy układ barw. Dziś można bardzo precyzyjnie aplikować nawet kilka ściśle określonych kolorów na małej powierzchni. Zyskała na tym czystość barw i efektowność wizualna kostki. W nowych color-mixach na uwagę zasługuje też zastosowanie System Czystej Nawierzchni (SCN). Jest to hydrofobowy dodatek aplikowany podczas produkcji do górnej warstwy kostki, który zwiększa jej odporność na zabrudzenia.

 

kostka brukowana z Systemem Czystej Nawierzchni (SCN)Fot. Buszrem Kostka Malta kolor-mix stalowy

 

Czytaj również: Dlaczego warto otoczyć dom brukowaną opaską


 Rodzina kostek brukowych Malta Standardowa grubość kostki to 6 cm. Jeden z boków kostki to zawsze 18,2 cm. Pozostałe mogą mieć: 13,6 cm; 16,0 cm; 18,2 cm; 20,5 cm; 25,1 cm; 27,4 cm. Malta jest kostką bezfazową, dlatego ułożona zgodnie ze sztuką budowlaną tworzy równą i gładką nawierzchnię. 

 

kostka brukowana z Systemem Czystej Nawierzchni (SCN)Fot. Buszrem Kostka Malta kolor-mix muszlowy

Źródło: nota bene / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18698 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 179

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >