Laureaci 5. edycji konkursu TOPTEN 2019 na najlepszą stolarkę budowlaną

Laureaci 5. edycji konkursu TOPTEN 2019 na najlepszą stolarkę budowlaną

30 maja 2019r. w Warszawie w Hotelu MDM odbyła się gala konkursu TOPTEN Okna 2019, podczas której zostały ogłoszone wyniki piątej edycji konkursu na najlepszą stolarkę budowlaną. Zgodnie z założeniami konkurs TOPTEN Okna ma stanowić platformę mającą na celu pomoc inwestorom, projektantom, audytorom energetycznym w wyborze najlepszej pod względem oszczędności energii i kosztów dostępnej na rynku polskim stolarki budowlanej. Czytaj dalej

 

W tegorocznej edycji konkursu TOPTEN Okna 2019 oceniano parametry opisane wg normy PN-EN 14351-1+A2:2016-10. Produkty oceniano w oparciu o deklarację cech potwierdzonych przez badania certyfikowanych jednostek, obiektywne testy i analizy, opracowane przez niezależne instytucje.


Laureaci TOPTEN Okna 2019


Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszono firmy produkujące stolarkę dostępną na polskim rynku. Zgłoszone wyroby poddano szczegółowej ocenie, zgodnie z zasadami konkursu. Wykonano też analizę rynku stolarki budowlanej. W ramach konkursu przeanalizowano łącznie ponad 330 wyrobów, wybierając produkty charakteryzujące się energooszczędnymi właściwościami.


Laureaci TOPTEN Okna 2019

 

Czytaj również: Zakończył się X Kongres Stolarki Polskiej

 

W konkursie TOPTEN Okna 2019 brali udział producenci okien pionowych, okien dachowych oraz drzwi zewnętrznych. W konkursie wyróżniono produkty w pięciu kategoriach:

  • Okna pionowe drewniane,

  • Okna pionowe PVC,

  • Okna pionowe metalowe,

  • Okna dachowe,

  • Drzwi zewnętrzne.

 

Podstawą oceny była efektywność energetyczna stolarki, wykonana w oparciu o bilans energetyczny. Dodatkowej ocenie podlegały również inne parametry opisujące najważniejsze cechy wyrobu: wartość współczynnika przenikania ciepła okna Uw [W/m2K], współczynnik przepuszczalności energii słonecznej gG, współczynnik przepuszczalności powietrza L100 [m3/h/m2], współczynnik przepuszczalności światła Lt, wskaźnik oddawania barw szyby – Ra, klasa odporności na obciążenie wiatrem, wodoszczelność, izolacyjność akustyczna okna RW(C;Ctr). Pod uwagę brano również rynkową cenę oferowanych produktów oraz montaż, którego szczegóły powinny być opisane w karcie gwarancyjnej. Wyroby poddano ocenie porównawczej w odniesieniu do okien spełniających aktualne wymagania prawne (okna referencyjne). Podczas piątej edycji konkursu wprowadzono nową kategorię oceny wyrobów- innowacyjność. Badana była możliwość zastosowania „ukrytych” okuć i nawiewników antysmogowych w przypadku okien, a w przypadku drzwi montaż czytnika linii papilarnych oraz „ukrytych” okuć.


Laureaci TOPTEN Okna 2019

Wyniki prezentowane są w kolejności alfabetycznej. Oceny dokonano w grupach:


Laureaci TOPTEN Okna 2019

 

Laureaci TOPTEN Okna 2019

Laureaci TOPTEN Okna 2019

Laureaci TOPTEN Okna 2019

Laureaci TOPTEN Okna 2019

 

Wyróżnione w konkursie okna pionowe i dachowe oraz drzwi charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz bardzo dobrą efektywnością energetyczną i ekonomiczną. 


W zakresie efektywności energetycznej wyróżnione w konkursie produkty z pewnością należą do najlepszych w Polsce. Zastosowane rozwiązania pozwoliły już dziś osiągnąć wartości spełniające wymagania stawiane budynkom według warunków technicznych 2021.

 

Czytaj również: Filmowy finał „Koloratorium” – wielka gra o szkolne pracownie marzeń zakończona!

 

Mecenasami konkursu TOPTEN Okna 2019 byli:


Mecenasi konkursu TOPTEN Okna 2019 2019-06-08
Źródło: GutPR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Transport za granicę Liczba postów: 666 Grupa: Trudne tema... No cóż, firm transportowych i przewozowych nie brakuje, wystarczy trochę poszukać.
  • Poszukiwania opon Liczba postów: 159 Grupa: Trudne tema... Jeśli już jesteśmy w temacie opon, to wiedzieliście, że działa już usługa mobilnej wulkanizacji. Uszkodziłam oponę i byłam pewna, że będę musiała wezwać lawetę....
  • Uniwersalna i oryginalna dieta Liczba postów: 217 Grupa: Trudne tema... Cukier wcale nie jest szkodliwy spożywany w normalnych ilościach. Nie wiem skąd wzięło się powiedzenie, że cukier to biała śmierć. Spożywamy go na co dzień i ch...
  • Samochód Liczba postów: 148 Grupa: Trudne tema... Najlepiej z salonu wziąć i się nie martwić
  • W co warto obecnie inwestować? Liczba postów: 2086 Grupa: Trudne tema... Jeśli posiadasz swoją firmę to z pewnością warto zainwestować w odpowiednie oprogramowanie. Ma ono na celu usprawnić funkcjonowanie konkretnego przedsiębiorstwa...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19171 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >