Marketing dla deweloperów – jakie reklamy w Internecie wybrać?

Marketing dla deweloperów – jakie reklamy w Internecie wybrać?

Branża budowlana i deweloperska należą do szczególnie konkurencyjnych, a walka o klienta toczy się każdego dnia. Zwłaszcza w dobie pandemii o klienta najskuteczniej walczyć za pośrednictwem Internetu. Rozwiązań marketingowych jest co najmniej kilka. Na jakie szczególnie warto zwrócić uwagę? Czytaj dalej

 

Kampanie reklamowe Google Ads

To forma dotarcia do klientów poprzez płatne reklamy w Google. Możemy je podzielić na dwa formaty. W sieci wyszukiwania – reklamy pojawiające się na górze wyników wyszukiwania w Google, i w sieci reklamowej – reklamy na stronach odwiedzanych przez użytkowników. Ta pierwsza forma pozwala na dotarcie do klientów wyszukujących produktów lub usług. Drugie rozwiązanie pozwala na prowadzenie skutecznego remarketingu, czyli „gonienia” użytkownika potencjalnie zainteresowanego naszą ofertą. 

 

Pozycjonowanie stron (SEO)

Wariant długofalowy, ponieważ zajmuje więcej czasu niż reklamy Google Ads. Polega na pozycjonowaniu strony na poszczególne frazy, wybrane na podstawie analizy słów kluczowych. Dzięki temu strona dewelopera znajdywana jest przez samych użytkowników wpisujących np. frazę „mieszkania Katowice”. Takie pozycjonowanie wzmacnia się  działaniem lokalnym. Dla przykładu inne wyniki zaproponuje wyszukiwarka na frazę „pozycjonowanie”, a inne na „pozycjonowanie Katowice”. Wiele zależy od geolokalizacji. Lokalne SEO pozwala na wsparcie lokalnych wyników. 

 

Czytaj również: Platforma Buy Poland - narzędzie dla polskich firm zainteresowanych wejściem na zagraniczne rynki

 

Marketing dla deweloperów – jakie reklamy w Internecie wybrać?

 

Kampanie Facebook Ads

To model podobny do Google Ads, ale przekaz reklamowy kierowany jest na Facebooku. Analityka pozwala dobrać konkretne grupy odbiorców i precyzyjnie trafić z reklamą do wybranej grupy użytkowników Internetu. Reklamy mogą być zaopatrzone w różne formy graficzne, które dodatkowo wspomagają naszą komunikację.

 

Reklama na Instagramie

Wiele zależy od charakteru inwestycji, ale jeśli jest ona ukierunkowana na osoby korzystające z tego medium (m.in. wiek 20-40 lat), może to być dobre rozwiązanie. Zwłaszcza, że dzięki remarketingowi możemy śledzić potencjalnego klienta na wielu ścieżkach jego obecności w Internecie. Dzięki szerokiej obecności na wielu platformach mediowych tworzymy wrażenie rozbudowanej obecności, a świadomość naszej marki wzrasta. 

 

Czytaj również: Platforma Inteligentny Dach - rozwiązanie odpowiadające na potrzeby nieruchomości magazynowych

 

Prowadzenie działań marketingowych dla deweloperów i branży budowlanej często podyktowane jest aktywnością naszej konkurencji. Im bardziej energiczne działania z jej strony, tym i nasze muszą być adekwatne. Przed rozpoczęciem kampanii reklamowej sprawdź, jak działa twoja konkurencja i w ilu miejscach w Internecie jest obecna. Na tej podstawie dobierz odpowiednią strategię. 

 

Czytaj również: Działa już aplikacja do wyszukiwania lokali biurowych i magazynów na wynajem

2020-06-19
Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16317 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 114

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >