Montaż kominków w Poznaniu

Montaż kominków w Poznaniu

Wraz z rozwojem technologii, dostępnych jest coraz więcej rodzajów kominków. Mnogość wyboru często sprawia, że klienci mają problem z podjęciem decyzji, jaką opcję wybrać. Remont domu to moment na niezwykle istotne decyzje: konsekwencje naszych wyborów będą z nami przez najbliższe kilka lub nawet kilkanaście lat. Dlatego też decydując się na kominek w domu, należy połączyć pewne kwestie: poczucie estetyczne mieszkańców z bezpieczeństwem. To połączenie może zapewnić tylko fachowa obsługa montażu kominka. Czytaj dalej

 

Kominki Poznań - wysoka jakość w dobrej cenie

Starając się wyjść naprzeciw potrzebom klientów, łączymy wysoką jakość zastosowanych elementów z możliwie niską ceną. Moment wyboru kominka warto skonsultować z fachowcem.

 

Montaż kominków w Poznaniu

 

Czytaj również: Dwie funkcje kominka w domu - ozdobna i źródło ciepła

Często nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, aby wybrać odpowiedni kominek, co kończy się nie do końca właściwą decyzją. Wybierając kominek w porozumieniu z monterem zyskujemy pewność, że jest on odpowiednio dobrany do naszych potrzeb, a także możliwości.

 

Kominki Poznań montaż - gdzie umiejscowić kominek?

Najbardziej podstawową decyzją, którą należy podjąć jeszcze przed wyborem kominka, jest decyzja o tym, gdzie go umiejscowić. To, gdzie znajdzie się kominek jest bardzo istotne, między innymi dlatego, że jego umiejscowienie warunkuje odpowiednie rozchodzenie się ciepła po pomieszczeniu, ale także ustawienie pozostałych mebli w pokoju. Na przykład, koło kominka nie powinno się stawiać mebli wypełnionych potencjalnie łatwopalnymi przedmiotami, jak książki.

 

Kolejną kwestią jest wytrzymałość stropu w miejscu, w którym ma się znajdować kominek. Potrzeba fachowej wiedzy do oceny stanowiska, w którym miałby się znaleźć ten element wyposażenia, a błędna ocena wynikająca z braku kwalifikacji może skończyć się zniszczeniami w domu.

 

Montaż kominków w Poznaniu

 

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Montaż kominka powinno się powierzyć fachowcowi również przez wzgląd na bezpieczeństwo domowników. Źle wykonana wentylacja może prowadzić do cofania się szkodliwego dymu do wnętrza domu, a to jest bardzo niekorzystne dla mieszkańców.

 

Ogromne znaczenie ma także ustalenie, czy w miejscu, w którym ma zostać zamontowany kominek oraz w jego bezpośredniej okolicy znajdują się inne instalacje - elektryczna lub wodna. Fachowiec jest w stanie ustalić takie kwestie nawet gdy właściciel domu ma wątpliwości.

 

Należy również pamiętać o konieczności zabezpieczenia miejsca przed kominkiem, gdyby na przykład wypadł nam żar. Aby zachować bezpieczeństwo, trzeba ułożyć ognioodporny materiał na odległość minimum 50 cm do przodu oraz 30 cm w boki.

 

Czytaj również: Czy w domu pasywnym i energooszczędnym można zbudować kominek? - prezentujemy możliwe rozwiązania

 

Artykuł powstał we współpracy z Kominki Śrem, firmą zajmującą się montażem i sprzedażą renomowanych kominków marki kratki w wielkopolsce. Link do strony internetowej: https://kominkisrem.pl/project/kominki-poznan/

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16185 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 129

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >