Nie tylko adres, czyli dlaczego warto szukać lepszego biura?

Nie tylko adres, czyli dlaczego warto szukać lepszego biura?

To, jaki adres umieszcza się na wizytówce, ma oczywiście pewne znaczenie w kontaktach z kontrahentami, ale raczej nie należy wybierać biura, kierując się tylko prestiżową lokalizacją. Dobre biura w strategicznych punktach Krakowa mają więcej zalet, o których też warto pamiętać.

 

Nowoczesna infrastruktura służy wszystkim

Budynki, które od początku były projektowane z przeznaczeniem na biura Kraków, są zwykle doskonale przygotowane infrastrukturalne. Oznacza to większą ilość punktów zasilających, sensowne rozwiązania w zakresie sieci lokalnej i łączy internetowych, mądrzej zaprojektowane i ergonomiczne oświetlenie. Poza tym jednak projektanci brali pod uwagę fakt, że z budynku będzie korzystało wiele osób, więc wydzielone zostały odpowiednie piony wodne i kanalizacyjne, wyznaczone strefy, które w wielu biurowcach zostały zaadaptowane na przestrzeń rekreacyjną itd. Wynajmując dobre biuro, można po prostu zacząć pracę bez konieczności wprowadzania wielkich zmian w pomieszczeniach.

 

Biuro nigdy nie jest w pełni stacjonarne

W dynamicznym otoczeniu gospodarczym elastyczność jest kluczowa, a przybierać może najróżniejsze formy. Bez względu na to, czy chodzi o możliwość kontaktu z klientami we własnym biurze, czy tylko o to, by pracownicy mogli sprawnie dotrzeć na miejsce. Jeśli firma ma dobrą lokalizację to będzie na wyciągnięcie ręki i pozwoli to łatwo dopasowywać się do dynamicznych warunków. Łatwiej będzie ściągnąć najlepszych pracowników, klienci będą mieli mniej problemów z dotarciem na miejsce spotkania, zwykle też będzie miejsce przynajmniej na kilka firmowych aut na zamkniętym parkingu. Biuro nie będzie tylko miejscem pracy – będzie tętniącym życiem sercem całej firmy.

 

Czytaj również: Zdrowa moda less waste na dobre zagościła już w projektowaniu nowoczesnych pomieszczeń biurowych

 

Nie tylko adres, czyli dlaczego warto szukać lepszego biura?

 

Wyższa cena, ale czy na pewno?

W poszukiwaniu biura oczywiście trzeba się kierować kosztami działalności, ale czy na pewno warto patrzeć jedynie na cenę czynszu? Ten jest niższy w starszych budynkach, a tam ani ogrzewanie, ani instalacje energetyczna nie są szczególnie wydajne. Szukając przestrzeni biurowej, warto szukać w najlepszych lokalizacjach, ponieważ są to po prostu bardziej nowoczesne i ergonomiczne wnętrza. Zmodernizowana lub nowa instalacja grzewcza to mniejsze ryzyko awarii. Nowsze biuro to też zwykle klimatyzacja w standardzie – komfort ma swoją cenę, ale przekłada się też na wydajność i jakość pracy. Na ceny warto więc patrzeć nie tylko z perspektywy samego budżetu, ale też szerzej.

 

Wizerunek wewnętrzny na samym końcu

Ostatni argument, który warto podnieść, to budowa wizerunku firmy wewnątrz organizacji. Trudno wierzyć w sukces firmy, jeśli pracuje się w starym, zapleśniałym biurze w sypiącym się budynku, do którego dojazd jest możliwy tylko autem 4x4. Nowoczesne, czyste i wygodne biuro to coś, co pozwala po prostu uwierzyć we własną markę. I oczywiście – wiemy, że trudno to przeliczyć na pieniądze, ale komfort pracy naprawdę ma duże znaczenie dla tego, ile uda się w przyszłości osiągnąć.

 

Czytaj również: Mobilne biuro do wynajęcia #biuronakółkach - dla kogo takie rozwiązanie będzie idealne?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • zmywarka dla 2 osób? Liczba postów: 174 Grupa: Porady i op... Bo pewnie to nie Ty zmywasz naczynia ;) Ja sobie nie wyobrażam już zycia bez zmywarki, oszczędzam mnóstwo czasu. A co do tabletek, o które wczesniej pytałam, t...
  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3704 Grupa: Porady i op... Wyczyścić będzie trudno. Najważniejsze to po prostu na czas je zaimpregnować.
  • Jak dobrać akcesoria do łazienki? Liczba postów: 145 Grupa: Wnętrza A jak radzicie sobie z kamieniem? Ja już nie mam do niego sił...
  • nowe drzwi Liczba postów: 2 Grupa: Porady i op... Cześć, moja mama niedługo planuje generalny remont całego domu i we wszystkich pomieszczeniach będzie wymieniać drzwi. Podobno firma Erkado ma świetne produkty...
  • Sprawna przeprowadzka - krok po kroku Liczba postów: 7 Grupa: Wnętrza Jeżeli chodzi o mnie, to w trakcie przeprowadzki do nowego mieszkania w Warszawie skorzystałem z usług firmy https://www.warszawaprzeprowadzki.pl , ponieważ pol...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17298 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 159

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >