Nietypowe Kominki Gazowe

Nietypowe Kominki Gazowe

Większość klientów kupujących kominek gazowy chce, by wyglądał on dokładnie tak, jak kominek tradycyjny. Frontowa szyba, polana imitujące drewno, marmurowy portal. Te rozwiązania cieszą się największym zainteresowaniem, jako połączenie klasycznego wyglądu i nowoczesnej funkcjonalności. Warto jednak zwrócić uwagę na bardziej nietypowe modele kominków. Kominki gazowe oferują dużo większe możliwości aranżacji paleniska, niż kominki na drewno. Mogą one zainteresować zarówno osoby prywatne, jak i architektów i projektantów wnętrz. Czytaj dalej

Najwyższy kominek na rynku

 

Nietypowe Kominki Gazowe

 

Jednym z najciekawszych kominków w naszej ofercie jest kominek gazowy Sky holenderskiej firmy Element4. Jest to jedyny tak wysoki kominek na rynku. Jego wysokość wynosi bagatela 160 cm przy 70 cm szerokości. Występuje w wersji frontowej oraz tunelowej - model Sky T. W tym drugim przypadku użytkownik może dokładnie widzieć przestrzeń po drugiej stronie kominka. Zamontowany pomiędzy dwoma filarami okazuje się niebanalną ozdobą pozwalająca uatrakcyjnić wnętrze korytarza czy salonu połączonego z kuchnią bądź jadalnią. Niektóre aranżacje zakładają lokalizację kominka przy oknie, co pozwala na równoczesne oglądanie paleniska i nocnej panoramy miasta. Niezależnie od koncepcji Sky T wygląda bardzo nowocześnie i atrakcyjnie. Wyposażony jest w podwójny palnik typu DoubleBurner, dzięki czemu użytkownik może przełączać się pomiędzy trybem pojedynczym i podwójnym w zależności od oczekiwanego efektu. Palniki dają przy tym możliwość regulacji wysokości płomieni za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej. W standardowym wyposażeniu kominka Sky znajdują się ceramiczne polana imitujące drewno. Zamiast nich opcjonalnie możemy wyborać białe kamienie lub szary grys. Poza standardową szybą istnieje możliwość zamontowania szyby antyrefleksyjnej gwarantującej odpowiednią ekspozycję paleniska również w słoneczne dni. Kominek Sky/Sky T to model najczęściej wybierany przez architektów i projektantów wnętrz, którzy szukają nietuzinkowego pomysłu na potrzeby nowoczesnej aranżacji. Oprócz standardowej wersji o wysokości 160 cm oferujemy również nieco niższy model Sky/Sky T Medium o wymiarach 123x73cm.

 

Najszerszy kominek na rynku

Nietypowe Kominki Gazowe

 

Czytaj również: Aranżacja ściany z kominkiem

 

Kolejnym wyjątkowym kominkiem jest Modore 240 holenderskiej firmy Element4. To obecnie najszerszy dostępny na rynku kominek gazowy z zamkniętą komorą spalania. Jego palenisko ma aż 240 cm szerokości przy wysokości 37,5 cm lub 57 cm w wersji podwyższonej. Monumentalne rozmiary zwracają uwagę każdego znajdującego się w jego otoczeniu. Modore 240 doskonale sprawdza się jako centralny punkt dużych pomieszczeń takich, jak hall restauracji albo hotelu. Oczywiście, jest kupowany również przez osoby prywatne, które dysponują salonem dużej wielkości i chcą wybrać dla siebie coś wyjątkowego. Kominek robi wrażenie niezależnie, czy jego wnętrze jest wypełnione ceramicznymi polanami imitującymi drewno, szarym grysem czy też białymi kamieniami. Producent zdecydował się na wyposażenie go w system Multiburner składający się z trzech odrębnych, podłużnych palników. Palniki możemy przełączać między sobą w zależności od aktualnej potrzeby. Jeśli zależy nam na uzyskaniu większej ilości ciepła możemy uruchomić jednocześnie trzy palniki. Do codziennego użytku wystarczający jest palnik centralny, co pozwala na ograniczenie kosztów związanych ze zużyciem gazu. Całość obsługujemy za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej. Palenisko o tej szerokości dostępne jest również w wersji vis-a-vis, narożnej oraz wyspowej. Kominek zwraca na siebie uwagę architektów i projektantów wnętrz, którzy szukają atrakcyjnej dekoracji odpowiedniej dla dużych pomieszczeń.

 

Kominek przeszklony z każdej strony

 

Nietypowe Kominki Gazowe

 

Inny wyjątkowy kominek w naszej ofercie to Summum 140 4S produkcji Element4. Holendrzy zaskoczyli wszystkich po raz kolejny oferując bardzo szeroki kominek o poczwórnym przeszkleniu. Czegoś takiego nie tylko nikt inny nie ma w ofercie, ale nawet nikt nie sądził, że jest możliwe do wykonania. Użytkownik ma teraz możliwość oglądania paleniska z każdej strony. Wymiary głównej szyby to 140x42 cm. Wykorzystuje cztery palniki typu RealFlame dzięki czemu ogień wydobywa się spod polan jak w kominku tradycyjnym. W zależności od aktualnych potrzeb możemy dowolnie przełączać pomiędzy palnikami. Używanie jednego palnika będzie właściwe jeśli zależy nam na zmniejszeniu zużycia gazu. Z kolei użycie czterech palników równocześnie zapewni bardzo atrakcyjny wygląd ognia. Kominek może zostać wyposażony w podświetlenie LED imitujące żar pod paleniskiem. Kominek zachwyca nie tylko użytkowników. Jego walory dostrzegają również specjaliści z branży wnętrzarskiej. Linia Summum 140 została wyróżniona na targach „Hear&Home” w kategorii „Najlepszy kominek gazowy roku 2019”.

 

Gazowy piecyk wolnostojący

 

Nietypowe Kominki Gazowe

 

Większość kominków gazowych które sprzedajemy to wkłady do zabudowy. Jednak dzięki firmie Helex możemy zaoferować kominek gazowy również w formie wolnostojącego piecyka (kozy) - modelu Syrius firmy Helex.  Jest to trójstronny piecyk kominkowy o kompaktowych wymiarach, co pozwala wykorzystać go w wielu rodzajach pomieszczeń do najróżniejszych aranżacji. Mniejszy salon, kuchnia, korytarz, pokój dzienny – to tylko niektóre z miejsc dla których odpowiednia będzie gazowa koza. Urządzenie jest wyposażone w pojedynczy palnik SingleBurner, dający możliwość pełnej regulacji wysokości płomienia w piecyku. Sterowanie kominka Helex Syrius odbywa się za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej. Wymiary frontowej szyby piecyka to 63x38cm. Całość została wykończona w szkle i stali malowanej na czarno. Minimalistyczna stylistyka pozwala na użycie piecyka jako atrakcyjnego wizualnie dodatku w różnego rodzaju aranżacjach.

 


Nietypowe Kominki Gazowe

 

Jak widać w naszej ofercie znajdą Państwo również produkty niebanalne, których nie ma konkurencja. Najwyższy kominek na rynku, najszerszy kominek na rynku, kominek czterostronny, gazowa koza – to tylko część z naszych propozycji. Pełną naszą ofertę znajdą Państwo na naszej stronie www.KominkiGazowe.info. Jeśli więc zależy nam na nowoczesnym wyglądzie pomieszczenia albo szukamy czegoś wyjątkowego dla siebie, możemy puścić wodze fantazji i zdecydować na zakup kominka niestandardowego. Z pewnością podkreśli to nasz indywidualizm i będzie atrakcyjnym urozmaiceniem wnętrza.

 

Nietypowe Kominki Gazowe

 

Czytaj również: Uszczelniacz do pieców - niezbędny w bezpiecznym użytkowaniu kominka

 

Opracowanie: Omikron Kominki

 

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16259 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 181

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >