Nowoczesne balustrady balkonowe

Nowoczesne balustrady balkonowe

Balustrady to elementy konstrukcyjne, mające na celu zabezpieczenie balkonów, tarasów i schodów oraz antresoli. Projektowanie domu o kilku kondygnacjach lub budynku piętrowego, wymaga zaprojektowania schodów, które trzeba zabezpieczyć specjalną balustradą. Podobnej ochrony wymagają antresole, balkony oraz tarasy usytuowane na piętrze lub na dachu budynku. Czytaj dalej

Funkcjonalne i bezpieczne balustrady

Współczesnie projektowane balustrady stanowią integralny element budynku. Mają one do spełnienia dwie istotne funkcje. Ich zasadniczą rolą jest zabezpieczenie i ochrona użytkowników danego miejsca przez upadkiem z wysokości.Pełnią także funkcję ozdobną. Balustrady mocowane przy schodach zazwyczaj idealnie wpisują się w stylistykę domu, a balkonowe lub tarasowe -wspaniale podkreślają charakter budynku . Architekci mają zatem ogromne pole do popisu, ale również niełatwe zadanie do wykonania. Muszą przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo, a jednocześnie sprawić, aby balustrada stanowiła efektowną konstrukcję domu.

 

Nowoczesne rozwiązania – wyjątkowa ochrona i spektakularny efekt

Oprócz tradycyjnych balustrad balkonowych wykonanych z drewna lub kutych z żelaza w pracowniach kowalstwa artystycznego, coraz częściej poszukiwane są nowsze rozwiązania, które będą współgrać z nowoczesną architekturą. Obecnie niezwykle efektownie prezentują się balustrady wykonane ze szkła, choć zazwyczaj nie doceniamy faktu, że są równie bezpieczne co betonowe konstrukcje albo metalowe barierki. Szeroki wybór akcesoriów i gotowych elementów oferuje sklep https://gigastal.pl/

 

Czytaj również: Zadaszenia tarasów z poliwęglanu

 

nowoczesne balustrady balkonowe

 

Całoszklane balustrady  - większa przestrzeń oraz wspaniałe widoki

Balustrady wykonane w całości ze szkła wyglądają nowocześnie i lekko, czyniąc balkon czy taras bardziej przestrzennym. Jest to ich niewątpliwym atutem. Ponadto zapewniają nam lepszy widok z okna lub tarasu, a jednocześnie stanowią bezpieczną barierę ochronną, gdyż są wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Tego typu balustrady można zamontować również na klatce schodowej, w budynku wielorodzinnym lub domu jednorodzinnym. Ma to szczególne znaczenie wówczas, gdy nie chcemy zasłaniać sobie widoku lub optycznie zmniejszać przestrzeni.

 

Poręcze dopasowane do wnętrza

Poręcze są najczęściej najbardziej widocznym elementem balustrady, co nie zawsze pasuje do danego stylu czy rodzaju wnętrza. W przypadku balustrad wykonanych w całości ze szkła można wybrać mniej lub bardziej widoczną poręcz, którą tworzy krawędź balustrady.

 

Łatwy montaż i szeroka gama akcesoriów

Do najważniejszych elementów balustrady należy szklany moduł oraz aluminiowe profile i okucia. Te elementy są niezbędne do prawidłowego i bezpiecznego montażu balustrady, dlatego zostały wykonane z najwyższego gatunku materiału – aluminium anodowego. Profile wyposażono w solidne mocowanie podłogowe oraz boczne przytwierdzane do ściany. Za pomocą innym akcesoriów – odpowiednio zaprojektowanych uchwytów, klinów, kolanek i innych elementów oraz zestawu uszczelek, idealnie dobranych do grubości profili, można je trwale przymocować do danego miejsca. Taka konstrukcja balustrady została poddana wielokrotnym testom, aby zapewnić pełną ochronę i wygodę jej użytkownikom.

 

Czytaj również: Nowoczesna hydroizolacja balkonów i tarasów – dostępne rozwiązania na rynku

Źródło: artykuł partnerski / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19121 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 532

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >