Nowoczesne narzędzie dla architektów. Inspiracja dla architektów

Nowoczesne narzędzie dla architektów. Inspiracja dla architektów

Powszechność internetu to coraz swobodniejszy i nieskrępowany dostęp do informacji w każdej dziedzinie. Zbyt często jednak nie idzie ona w parze z jakością. Tym większą wartość zyskują specjalistyczne serwisy, w których na bieżąco można śledzić nowe rozwiązania w interesującej nas branży. Czytaj dalej


Naprawdę przydatny i wartościowy serwis musi odpowiadać specyfice pracy jego adresatów. Nie wystarczy jedynie zainteresować czytelnym i estetycznym layoutem. Towarzysząca mu wiedza powinna odpowiadać potrzebom odbiorców na każdym etapie ich pracy. To zadanie udało się twórcom serwisu dla architektów i projektantów www.armstrong.pl/sufity Oprócz informacji koniecznych na każdej firmowej stronie producenta materiałów budowlanych udało dało się przygotować rzetelną pomoc na wszystkich etapach projektowania.

Zadbano tu o wszystko - od szeroko ujętego tematu poszukiwania inspiracji, przez perfekcyjnie opracowany dobór materiałów użytych do ściśle określonej realizacji aż po pełny dostęp do katalogu produktów, akcesoriów i specyfikacji technicznych niezbędnych do ukończenia projektu.

Po pierwsze pomysł
Nie od dziś wiadomo, że verba docent, exempla trahunt, stąd dużo miejsca przeznaczono na prezentację ciekawych i niebanalnych rozwiązań. Łatwiej więc o inspirację.

W systematycznie aktualizowanej KSIęDZE POMYSŁóW pojawiają się najciekawsze realizacje sufitów podwieszanych z całej Europy. Osobno przyglądamy się sufitom tworzonym wg. najnowszych rozwiązań technicznych firmy. Technologia flash pozwala na „poprawianie natury”. Innymi  słowy wykonania prezentowanego w projekcie pomysłu (powierzchnie, rodzaje krawędzi) z użyciem innych (kompatybilnych) płyt i systemów zawieszeń. Z kolei w GALERII PROJEKTóW EUROPEJSKICH umieszczono projekty referencyjne uporządkowane według przeznaczenia pomieszczeń (np. szkolne, służby zdrowia, handlowe, przemysłowe itd.). Wreszcie można odbyć wirtualną podróż do paryskiego salonu pokazowego firmy, gdzie znajdują się prototypy nowych sufitów podwieszanych, jeszcze przed decyzją o wprowadzeniu ich do produkcji.

Całość przedstawionych propozycji zaskakuje różnorodnością. Sufit podwieszany nie jest juz tylko zawieszoną w biurze gładką powierzchnią z kwadratów, ale doskonałym narzędziem kreacji przestrzeni w pomieszczeniach o różnorodnym przeznaczeniu i specyfice.

Krok drugi - pora na konkrety
Wizualny selektor produktów otwiera drogę do szczegółowych opisów tych rozwiązań, które zwróciły uwagę i stały się źródłem inspiracji do pracy nad własnym pomysłem. Jaki materiał płyt (mineralne, drewniane, metalowe, na bazie żywicy), jaki moduł i układ sufitu (modułowe, wygięte, rastrowe, długie, o niestandardowych wymiarach)? Każda decyzja prowadzi do dalszych szczegółów - wymiarów, rodzajów krawędzi, właściwości i możliwych systemów zawieszenia. Marzenia powoli zaczynają się urzeczywistniać.

W procesie projektowania przychodzi sprostać wielu narzuconym z góry parametrom, wynikającym już to z obowiązujących przepisów, przyszłej roli pomieszczenia, czy wreszcie fantazji inwestora. Aby je spełnić bez żmudnego przekopywania się przez opisy poszczególnych produktów można uprzedzająco zapoznać się z ich ogólną charakterystyką. Pozwala to  dotrzeć od razu do tych, których właściwości są istotne dla projektu (właściwości akustyczne, reakcja na ogień, odbicie światła, odporność na wilgoć, zmywalność, właściwości antybakteryjne).

Zadania stawiane przed architektami nie zawsze pozwalają na dużą swobodę pracy. Dlatego w dziale wyboru sufitu wg segmentu rynku zawarte są podpowiedzi - gotowe propozycje sufitów do pomieszczeń o bardzo szczegółowo opisanym przeznaczeniu i funkcji.

To nie wszystko
Im bliżej finału, tym cenniejszy jest czas jaki trzeba poświęcić na wprowadzenie do projektu wytypowanego rozwiązania. Swobodny dostęp do kart technicznych produktów, wzorcowych specyfikacji i pełnych informacji katalogowych, wydatnie to ułatwia. Możliwość gromadzenia wybranych wiadomości i dokumentów wprost na stronie, we własnej zakładce jeszcze bardziej przyspiesza cały proces.

Osobny dział na temat nowości produktowych, dostęp do certyfikatów i raportów z badań jakim były poddawane produkty, możliwość zamówienia próbek wybranych płyt - to kolejne przydatne dodatki.

Krok dalej
Rzetelne potraktowanie pracy projektantów już na stronie www to nie wszystko. Coraz większym zainteresowaniem środowiska architektów cieszy się System Solutions – bardzo precyzyjne narzędzie wspomagające projektowanie (w formie katalogu lub płyty CD). Firma udostępnia je zainteresowanym bezpłatnie po osobistej prezentacji i szkoleniu.

 


 

Źródło: YASNA Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Czym zahamować wypadanie włosów? Liczba postów: 48 Grupa: Trudne tema... Na mnie żaden środek nie działa, włosy lecą z głowy jak spadochroniarze ___________ ferratum24.pl
  • miejskie auto dla kobiety Liczba postów: 74 Grupa: Trudne tema... Największym problemem w dzisiejszych czasach jest opłacenie kosmicznego OC, które muszą płacić młodzi kierowcy. Na stronie: https://auto.wprost.pl/aktualnosci/1...
  • Zdrowe zęby Liczba postów: 43 Grupa: Trudne tema... Powiem Wam, że moim odkryciem jest irygator stomatologiczny, który zakupiłam ze strony: https://www.estetic-dent-sklep.pl/pl/c/I rygatory-do-zebow/14 Różnica w k...
  • Wyposażenie warsztatu Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... Wiele zależy od tego co robimy w warsztacie, należy dobrać wyposażenie do naszych preferencji. Przykładowo jeśli lubimy majsterkować przy samochodzie to przyda....
  • Dobry warsztat samochodowy Liczba postów: 622 Grupa: Trudne tema... Jeżeli szukacie fajnego salonu samochodowego to polecam https://www.hondaplaza.pl/pl/samochody.h tml

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15737 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 126

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >