Nowy zarząd w jednej z firm

Nowy zarząd w jednej z firm

Kolejny krok w kierunku integracji Dobroplastu, polskiego producenta okien PCV, z Działem Okien i Drzwi AFG, wiodącej technologicznie, aktywnej w skali międzynarodowej grupy oferującej materiały i urządzenia dla sektora budowlanego.

 

Zambrów, Polska, 17 września 2013 roku – Szwajcarskie AFG, które w lutym 2013 r. kupiło Dobroplast, wiodącego polskiego producenta okien PCV, powołuje nowy zarząd polskiej firmy, gdyż poprzedni właściciele, państwo Renata i Paweł Kaczyńscy, którzy dotychczas pełnili funkcje zarządcze, odchodzą z firmy. Pozostaną oni jednak dostępni jako konsultanci. Dobroplastem pokieruje zarząd w składzie: pan Mariusz Witek, prezes zarządu, pan Maciej Gamrot, członek zarządu, dyrektor finansowy oraz pan Grzegorz Jędrzejewski, członek zarządu, dyrektor ds. prawnych. Zmiana ta zapewni, że prowadzony obecnie proces włączania Dobroplastu w strukturę Grupy AFG będzie sprawnie kontynuowany.

 

Czytaj również: Inwestycja w futbol pomysłem na biznes

 

Mariusz Witek, nowy prezes zarządu Dobroplastu, kierował wcześniej przedsiębiorstwami z różnych branż, między innymi produkującą okna firmą Okfens (Grupa Saint Gobain), gdzie w latach 2007-2009 pełnił funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego. Ostatnio był prezesem zarządu i dyrektorem generalnym w IZNS Iława S.A.

 

Maciej Gamrot, powołany na członka zarządu i dyrektora finansowego Dobroplastu, wcześniej przez prawie 14 lat zajmował się finansami w Grupie Agora, gdzie pracował jako dyrektor finansowy i wiceprezes różnych spółek grupy, a ostatnio zajmował stanowisko dyrektora audytu wewnętrznego.

 

Czytaj również: Skandynawski lider na rynku armatury sanitarnej przejmuje firmę Hansa

 

Grzegorz Jędrzejewski, nowy członek zarządu i dyrektor ds. prawnych Dobroplastu, jest adwokatem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada doświadczenie zawodowe w obsłudze przedsiębiorców działających w wielu branżach, w tym spółek z grupy Iberia Motor Company, MPM Products oraz Multikino.

 

„Nowy zarząd Dobroplastu to doświadczeni profesjonaliści, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby zapewnić dalsze sukcesy i rozwój firmy. Nominacje nowych członków zarządu zapewnią, że prowadzony obecnie proces włączania Dobroplastu w strukturę międzynarodową oraz integracji firmy z Działem Okien i Drzwi AFG Arbonia-Forster-Holding AG będzie sprawnie kontynuowany” – powiedział Daniel Frutig, prezes AFG.

 

Czytaj również: Co polski rynek nieruchomości może zagwarantować inwestorom?

 

Firma Dobroplast, jako wiodący producent okien PCV w Polsce, odnotowała bardzo dobre wyniki w pierwszej połowie 2013 roku, w szczególności rozwinęła sprzedaż eksportową. Produkowane w zakładzie w Lublinie okna dachowe nowej generacji, okna aluminiowe oraz rolety spotkały się z dużym zainteresowaniem rynku.

 

AFG jest wiodącą technologicznie, aktywną w skali międzynarodowej grupą oferującą materiały i urządzenia dla sektora budowlanego. Firma oferuje innowacyjne rozwiązania i usługi zapewniające energooszczędność, bezpieczeństwo i wysoką jakość życia.  AFG ma siedzibę w Arbon, Kanton Thurgau w Szwajcarii i jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych SIX. Firma ma około 40 spółek dystrybucyjnych, prowadząc aktywną działalność w skali międzynarodowej poprzez własne biura oraz partnerstwa biznesowe w ponad 70 krajach świata. AFG posiada 18 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Szwajcarii, Niemczech, Francji, Czechach, Polsce, Słowacji, USA oraz Chinach. AFG zatrudnia łącznie około 7 000 pracowników. Dodatkowe informacje o AFG można znaleźć na stronie internetowej (również w języku polskim). 

 

Czytaj również: Nowy zakład produkcyjny w Wędkowach


Dobroplast, należący do Grupy AFG, jest wiodącym polskim producentem okien. Portfolio produktów firmy obejmuje również drzwi, okna dachowe oraz akcesoria do montażu. Okna Dobroplast bazują na nowoczesnych profilach Avantgarde i Ovlo oraz innowacyjnych systemach pasywnych: Prime i Encore, które zostały zaprojektowane przez firmę i są produkowane w jej zakładach. Ważną część portfolio firmy stanowią opatentowane przez Dobroplast okna dachowe Skylight. Fabryka Okien i Drzwi Dobroplast posiada ponad 30 linii produkcyjnych wyposażonych w zaawansowane technologicznie urządzenia znanych, międzynarodowych dostawców, takich jak Federhenn, Hollinger, ROTOX, FIMTEC, LiSEC oraz Battenfeld i Gruber Extrusion. Dobroplast zatrudnia około 1 200 pracowników, natomiast sieć dystrybucji obejmuje około 2 000 pośredników handlowych działających w Polsce. Firma eksportuje swoje produkty do około 30 krajów, w większości z Unii Europejskiej.

2013-09-18
Źródło: Questia / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16169 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 333

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >