Odpluskwianie – jak wygląda i o czym należy pamiętać?

Odpluskwianie – jak wygląda i o czym należy pamiętać?

Pluskwy to groźne szkodniki naszych mieszkań, które nie tylko dotkliwie gryzą, ale też przenoszą wiele bardzo groźnych chorób. Kiedy pojawią się w naszym mieszkaniu najczęściej w pierwszej kolejności sięgamy po różnego rodzaju domowe metody, których opisy znaleźć można w internecie. Doświadczenie pokazuje jednak, że na dłuższą metę skuteczna jest jedynie dezynsekcja wykonana przez profesjonalną firmę, jaką jest na przykład Stander. Jak się do niej przygotować, jak wygląda i o czym jeszcze warto pamiętać?

 

Jak przygotować się do odpluskwiania?

Aby odpowiedzieć na pytanie o to, jak przygotować się dobrze do dezynsekcji należy w pierwszej kolejności dowiedzieć się nieco o samych pluskwach. Są to owady, których dorosłe formy mają nie więcej niż pół centymetra długości, są owalne i mocno spłaszczone. Oprócz tego możemy natknąć się również na ich jaja (owalne, białawe i składane w dużych ilościach) i larwy. Pluskwy gnieżdżą się najczęściej w meblach obitych tapicerką, ale również dywanach, obrazach i podobnych miejscach. Jaja składają w różnych ukrytych zakamarkach. 

 

Odpluskwianie – jak wygląda i o czym należy pamiętać?

 

Czytaj również: # Zostań w domu - co robić, aby ten czas wykorzystać pożytecznie

 

Zanim zaprosimy do domu ekipę dezynsekcyjną warto spróbować zlokalizować jak najwięcej miejsc, w których owady mogą przebywać. Miejsca te należy udostępnić, a więc konieczne może być odsunięcie mebli, demontaż listew, czy podobne działania. Środki używane do odpluskwiania są trujące również dla ludzi, a więc należy koniecznie usunąć z domu wszelkie produkty spożywcze. Należy również zabezpieczyć, albo usunąć z mieszkania wszelkie środki higieny osobistej, talerze, sztućce itd. Wszelkie urządzenia muszą być odłączone od prądu. Trzeba będzie się również przygotować na opuszczenie mieszkania na przynajmniej kilka godzin (w zależności od użytego środka). 

 

Więcej na temat zwalczania pluskwy - https://www.stander.pl/uslugi/zwalczanie-pluskwy/

 

Jak wygląda zwalczanie pluskwy?

Dezynsekcja polega na rozpyleniu w całym mieszkaniu, albo w dezynsekowanych pomieszczeniach środków chemicznych, które są zabójcze dla pluskiew w każdej postaci. Środki te rozpylane są w formie płynu, lub delikatnej mgiełki. W czasie odpluskwiania w mieszkaniu nie powinien przebywać nikt oprócz osób je wykonujących. Po kilku (przynajmniej dwóch) godzinach od skończenia zabiegu można wrócić do mieszkania.

 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Po wykonanej dezynsekcji należy dokładnie wywietrzyć całe mieszkanie. Pamiętajmy, że trucizna stosowana do zabicia pluskiew jest bardzo szkodliwa dla ludzi. Wszystkie miejsca, w których przechowywana, bądź jakkolwiek przetwarzana jest żywność należy umyć bardzo dokładnie. Jeżeli w domu są dzieci, to należy dokładnie umyć wszystkie miejsca w ich zasięgu.

Czytaj również: Mieszkanie posprzątane nie tylko w święta - poznaj 5 tricków ułatwiających utrzymanie porządku na co dzień

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15818 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 111

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >