Ogród i działka – lista artykułów

Podlewanie w ekologicznym ogrodzie - zewnętrzny zawór czerpany do podłączenia węża

W tym roku kolejny raz z rzędu doświadczamy zjawiska niedoboru opadów, które powodują wysychanie lokalnych rzek i obniżanie się wód gruntowych. Jak w takiej sytuacji najlepiej zadbać o rośliny w przydomowym ogrodzie, które szczególnie teraz wymagają regularnego nawadniania? Można to zrobić zarówno ekologicznie, jak i praktycznie.

Zadbany trawnik w okresie suszy - co sprawi, że murawa będzie wyglądać jak zielony dywan?

Zadbany trawnik jest niewątpliwie ozdobą każdego domu i ogrodu. Aby jednak darń odpowiednio się prezentowała, niezbędna jest jej ciągła pielęgnacja. Pokochaliśmy trawniki, jednak w naszej szerokości geograficznej, a zwłaszcza w obliczu widocznych już zmian klimatycznych, utrzymanie miękkich, zielonych kobierców jest trudne. Tymczasem Polska już od wczesnej wiosny zmaga się z suszą, która może się pogłębić, jeśli lato znów będzie upalne i bezdeszczowe. W takiej sytuacji powinniśmy przygotować się na ograniczenia w zakresie korzystania z wody wodociągowej. A to może oznaczać koniec marzeń o pięknym trawniku. Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

Automatyczna kosiarka z aplikacją na smartfon - pozwoli zaoszczędzić czas, który spędzilibyśmy na koszeniu trawnika

Zadbany, zawsze równo przycięty trawnik, niezależnie od wielkości, stwarza idealne warunki do relaksu na świeżym powietrzu i jest swego rodzaju wizytówką gospodarza posesji. Właściciele trawników natomiast doskonale wiedzą ile wysiłku wymaga utrzymanie trawy w zdrowej kondycji i estetycznym wyglądzie. Przede wszystkim wiedzą ile czasu poświęcają na koszenie i zarządzanie pokosem dbając o trawnik zgodnie ze sztuką, i kosząc trawnik w sezonie co parę dni. Skutecznym rozwiązaniem kwestii koszenia jest robot koszący, który raz na zawsze przejmuje obowiązek koszenia, i dzięki któremu można cieszyć się odzyskanym wolnym czasem. 40% konsumentów na świecie nie ma czasu, aby zadbać o swój ogród, co wiąże się z rosnącą popularnością automatycznych kosiarek.

Montaż siatki leśnej - jak to zrobić?

Siatka ogrodzeniowa leśna wykorzystywana jest jako tani sposób ogrodzenia lasu, pola czy budowy. Czynnik ekonomiczny jest tu bardzo istotny. Warto jednak zaznaczyć, że profesjonalne siatki leśne charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością oraz zapewniają optymalne wskaźniki ochrony przed dostępem na ogrodzony teren. Wykorzystanie siatki leśnej jako ogrodzenia cieszy się dużą popularnością. Montaż siatki leśnej nie jest skomplikowany. Przed przystąpieniem do montażu należy jednak poznać kilka istotnych zasad.

Żywopłoty swobodne i formowane - jak je przycinać i pielęgnować?

Żywopłoty pełnią bardzo różne funkcje – wyznaczają granice, zapewniają cień czy osłonę przed wiatrem. Są również ozdobą ogrodu. Aby mogły jak najlepiej pełnić swoją rolę muszą być odpowiednio pielęgnowane. A jedną z najważniejszych czynności jest ich przycinanie.

Jak zaplanować i w co wyposażyć plac zabaw dla dzieci w przydomowym ogrodzie?

Nasze dzieci w szczególny sposób odczuły izolację w domach. Ruch i kontakt z rówieśnikami jest im przecież niezbędny do prawidłowego rozwoju. Dziś kiedy place zabaw i tereny rekreacyjno-sportowe funkcjonują jeszcze w ograniczonym zakresie, warto pomyśleć o stworzeniu „domowego” placu zabaw we własnym ogródku lub na działce. To wcale nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać. Już samo planowanie i urządzanie „strefy tylko dla dzieci” będzie atrakcją i znakomitym zajęciem dla całej rodziny. Od czego więc zacząć? Na co zwrócić uwagę? Co powinno się znaleźć w przydomowym placu zabaw?

Pielęgnacja przydomowych trawników - 5 kluczowych narzędzi do jego pielęgnacji

Wraz z rozpoczynającym się sezonem wiosennym nadchodzi czas pielęgnacji przydomowych trawników. Właściciele działek czy przydomowych ogródków wiedzą, że piękny trawnik wymaga stałej pielęgnacji i to przez cały wiosenno-letni sezon. A do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt, bez którego trudno nam będzie osiągnąć wymarzony efekt. Zadbany trawnik to wizytówka każdego ogródka, dlatego warto o niego zadbać zwrócić uwagę na propozycję sprzętów, które ułatwią pracę wielbicielom ogrodów.

Jak zaprojektować ogród i przestrzeń wokół domu, aby były bezpieczne dla dzieci?

Własny ogród, nawet najmniejszy, jest dziś na wagę złota. Doceniają go teraz szczególnie rodzice, bo dzięki niemu dzieci mogą niemal bez ograniczeń spędzać czas na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, by zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych na posesji i dokładnie przemyśleć jej aranżację. Zebraliśmy 5 kluczowych zasad, które musimy wziąć pod uwagę, urządzając przydomową przestrzeń.

Dereń kanadyjski (Cornus canadensis) - niska, zadarniająca krzewinka

Ta drobna urokliwie ścieląca się krzewinka, tworzy efektowne gęste dywany owalnych, zielonych liści o wyraźnym żyłkowaniu, ułożonych w spiralę na wyprostowanych łodygach. Pochodzi z rejonów Ameryki Pn., Kanady i Alaski. W swoich naturalnych warunkach porasta lasy iglaste, zarośla i wilgotne polany na glebach torfowych. Dereń kanadyjski jest rośliną wieloletnią, w pełni mrozoodporną, posiadającą niepozorne, białe drobne przylistki kwiatowe, otoczone kołnierzem soczyście zielonych liści, które w okresie kwitnienia na przełomie maja i czerwca czynią roślinę niezwykle dekoracyjną.

Nowa propozycja ogrodzenia systemowego - a może pokusić się o gotowe rozwiązanie?

Co roku wiosna przynosi nowości produktowe i to nie tylko w świecie mody. Nowa propozycja ogrodzenia w minimalistycznej prostej formie to system trwały, dopasowany do potrzeb właścicieli posesji i modny. Nowoczesna architektura lubi proste formy i oszczędność wyrazu. Tego typu budynki potrzebują jednak odpowiedniej oprawy - ogrodzenia, które wkomponuje się w ich stylistykę, podkreśli układ elewacji i nie przytłoczy nadmierną ozdobnością. Model Malachit świetnie sprawdzi się nie tylko w towarzystwie modernistycznych brył. Jego minimalizm jest bowiem ponadczasowy.


Stron: 251 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15718 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 183

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >