Ogród i działka – lista artykułów

Klon palmowy Acer palmatum 'Atropurpureum'

Jeden z najpiękniejszych klonów świata, ze względu na piękne czerwono purpurowe zabarwienie liści utrzymujące się na drzewku przez cały sezon! Gatunek ten tworzy małe malownicze drzewka często o harmonijnej rozłożystej koronie.

Jaka nawierzchnia będzie odpowiednia na posesję?

Wyrafinowany styl, wygoda i przestronność to podstawowe zalety odróżniające rezydencję od zwykłego domu. Widać to także w jej otoczeniu. Starannie dobrana zieleń podkreślona ścieżkami i tarasami mówi równie dużo o stylu i prestiżu miejsca co perfekcyjnie urządzone wnętrza.

Jak zaaranżować mały ogród?

Mały ogród należy zaaranżować z ogromną precyzją, co wymaga dużego doświadczenia i wbrew pozorom jest trudniejsze niż projektowanie większych powierzchni.

Instrukcja renowacji drewnianych domów, mebli i altan ogrodowych po zimie

Za oknami coraz częściej pokazuje się słońce, topnieją śniegi, podnosi się temperatura. To ewidentne znaki, że powoli nadchodzi wiosna. Czas więc ocenić, jakich zniszczeń w naszym ogrodzie dokonała zima.

Jak wykonać niepowtarzalną nawierzchnie ogrodową i tarasową?

Płyty Finezja®, tegoroczna nowość firmy Bruk-Bet®, pozwalają na wykonanie niepowtarzalnych nawierzchni ogrodowych i tarasowych. Dostępne w czterech modułowych formatach płyty Finezja® charakteryzuje subtelna różnorodność.

Albizia Julibrissin 'Rosea'

Wspaniałe drzewo, którego liście nocą składają się do snu, a kwiaty dzięki swoim właściwościom fluorescencyjnym połyskują w ciemności. Roślina, która zachwyca nie tylko wspaniałymi kwiatami, ale także pokrojem i dużymi (do 50 cm) liśćmi!

Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata 'Limelight')

Zupełnie nowa odmiana hortensji o niezwykłych, urzekających kwiatostanach w kolorze limonki, cytryny. Kwiatki zebrane są w ogromne kwiatostany ok.30cm. Pojawiają się na krzewie w połowie lipca, wtedy mają najpiękniejszą i niespotykaną barwę cytrynowo żółtą.

Od czego zacząć wiosenne porządki?

Wiosna to idealny czas na odnowienie domu i porządki na działce. Warto sprawdzić, czy niskie zimowe temperatury nie uszkodziły elewacji budynku oraz chodników i podjazdów.

Gigantyczny Hibiscus Bylinowy 'Rogue'

Hibiscusy bylinowe to zupełnie inny gatunek niż popularne hibiscusy (ketmie) syryjskie zwane różami chińskimi. Przede wszystkim są to rośliny zielne należące do bylin, zatem każdego roku tracą wszystkie części nadziemne i odrastają od nowa wiosną w maju.

Jak rozpocząć prawidłowe siewy w ogrodzie?

Słońce pojawia się coraz częściej. Człowiek i przyroda budzi się z zimowego snu. Odpowiednie przygotowanie gleby jest teraz szczególnie ważne. Dobrze spulchniona ziemia sprawia, że nasze kolorowe rabaty kwiatowe oraz warzywa będą rosły zdrowe i piękne.


Stron: 259 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  225 226 227 228 229  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16144 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 149

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >