Ogród i działka – lista artykułów

Kosiarka samojezdna - traktor ogrodowy Husqvarna

Zadbany i zielony ogród wymaga wielu prac i zaangażowania. O każdej porze roku należy wykonywać odpowiednie zabiegi. Co więcej, pielęgnacja dużych terenów zajmuje także wiele czasu. Aeracja, siew, nawożenie czy koszenie to tylko niewielka część czynności, które należy wykonać. A przecież o ogród trzeba dbać przez cały rok. Zakup wielu różnych urządzeń do prac ogrodniczych wiąże się z wydatkami i problemem przechowywania nieużywanego sprzętu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są uniwersalne urządzenia wielozadaniowe.

Jak zbudować oczko wodne?

Nie każdy ogród musi mieć oczko wodne, ale każde oczko wodne uczyni ogród piękniejszym! Wodny ogród to bajeczne miejsce, które przyciąga do siebie magiczną aurą i sprawia, że przebywanie w jego sąsiedztwie staje się ukojeniem dla duszy. Tak niewiele potrzeba aby nasz ogród stał się wyjątkowy i niezwykły, bogatszy o nowe dźwięki i refleksy wodne…

Ogodzenia posesji: ogrodzenie z siatki, drewniane a może panelowe? Jakie ogrodzenie wybrać

Siatka, ogrodzeniowe przęsła czy drewniany płot? Stojąc przed wyborem ogrodzenia na własną posesję niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie czym się ogrodzić, żeby było solidnie, estetycznie i przede wszystkim w korzystnej cenie. W najśmielszych marzeniach nie myślimy, że wszystkie oczekiwania można połączyć i jeszcze stać się współprojektantem własnego ogrodzenia.

Jak ogrodzić posesję? Ogrodzeniowa sztuka użytkowa

Czy ogrodzenie może być czymś więcej niż typowym materiałem, który chroni naszą posesję? Czy można patrzeć na nie również przez pryzmat sztuki? Sztuki użytkowej? Owszem – dowodzi tego firma Betafence , której ogrodzenia przeistaczają się w prawdziwe arcydzieła.

Bramy ogrodzeniowe: bramy chowane Milaris

Polska firma Milaris wprowadza na rynek unikatowe na skalę światową rozwiązanie, jakim są bramy chowane. To nowoczesna alternatywa dla istniejących rozwiązań w dziedzinie bram ogrodzeniowych, a także gwarancja komfortu i bezpieczeństwa użytkowania w najlepszym wydaniu.

Oświetlenie w ogrodzie: jak rozświetlić dom i ogród

Dom i ogród skryte w ciemnościach mają swój niezaprzeczalny urok i wdzięk tajemnicy. Dla naszego bezpieczeństwa i komfortu warto jednak nieco rozproszyć ten mrok odpowiednim oświetleniem. Lampy z serii OUTDOOR firmy Technolux pomogą nam oswoić zmierzch i rozświetlić nawet bezksiężycową noc…

Jak zaprojektować taras domu czyli sposób na trwały i ekologiczny taras

Taras to miejsce, które odgrywa coraz większą rolę w życiu rodzinnym i staje się nieodzownym elementem przy projektowaniu każdego domu.

Jak odnowić nawierzchnie wokół domu?

Kiedy śnieg stopnieje i pojawi się słońce, chętnie wychodzimy do ogródka, na taras lub po prostu przed dom, żeby chłonąć wiosenne promienie. Gdy już nacieszymy się ich ciepłem i w lepszym świetle spojrzymy na otoczenie budynku, jego stan po zimie może nas niemile zaskoczyć.

Czy ogród z kamienia to dobre rozwiązanie?

Ogród jest wspaniałym miejscem do wypoczynku, sposobem spędzania wolnego czasu, elementem dekoracyjnym, a dla niektórych również formą sztuki. Piękny, wielobarwny plac, w którym roznosi się kojący odgłos spływającej wody działa uspokajająco i relaksująco. Jakie są nowe trendy w projektowaniu naszego azylu?

Wiosenne porządki w ogrodzie wodnym

W naszym ogrodzie wodnym panuje jeszcze cisza i spokój. Jednak już niedługo czeka nas eksplozja zieleni. Aby wodna oaza była atrakcyjną ozdobą naszego ogrodu, powinniśmy ją należycie przygotować do nadchodzącego sezonu. Większość prac porządkowych i pielęgnacyjnych dobrze jest przeprowadzić jeszcze przed okresem wegetacji. Kiedy brzeg oczka wodnego lub stawu pokryje bujna zieleń, wykonanie jakichkolwiek pracy będzie bardzo trudne. Nie zapominajmy również o rybach, które są ważnym elementem stawu.


Stron: 251 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  225 226 227 228 229  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15725 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 126

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >