Ogród i działka – lista artykułów

Naturalne nawierzchnie ogrodowe

Decydując się na tego typu nawierzchnię, warto poznać sposoby jej wykonania.

Czy warto ułożyć chodnik z cegły?

Cegły rozbiórkowe lub pozostałe po budowie można wykorzystać do ułożenia chodnika w ogrodzie. Co prawda cegła budowlana nie jest produkowana z przeznaczeniem na nawierzchnie ogrodowe. Do tego służą: kostka betonowa, granitowa, cegła klinkierowa wypalana w wysokiej temperaturze

Fundament pod ogrodzenie

Każde ogrodzenie powinno mieć fundament. W zależności od jego rodzaju i wielkości głębokość jego posadowienia waha się w granicach od 0,5 do 1,2 m.

Przepis na ogrodzenie

Zbudować dom, posadzić drzewo i mieć syna. Do tego przestronny garaż, szybki samochód, bramę, której nie trzeba otwierać ręcznie i pilota do wszystkiego. Coraz więcej polaków ucieka z dużych metropolii na wieś by spełniać swoje marzenia o własnym kącie i własnej ogrodzonej przestrzeni, gdzie obcym wstęp wzbroniony.

Jak przygotować ogrodzenie wokół domu do zimy

Jak przygotować na zimę nie tylko swój dom i ogród, ale również ogrodzenie wokół niego? Kilka rad już na etapie wyboru i montażu ogrodzenia uchroni Cię od wiekszości problemów.

Łopaty do odśnieżania podjazdów do garażu, chodników i schodów

Każdego roku nasz standardowy krajobraz zmienia się pod wpływem czaru zimy. Zaprasza nas do bitew na śnieżki, kuligów i pieszej turystyki zimowej. Ale nie wszędzie białe piękno jest mile widziane.

Czosnek ozdobny

Jest rośliną bardzo często stosowaną na rabatach. Wygląda również świetnie w donicach i na skalniakach. Jej kolorowe a później ciekawie zaschnięte kwiatostany zdobią ogrody przez cały sezon

Jak dbać o odpowiednie nawodnienie ogrodów zimowych?

Kiedy wiatr pokrywa śniegiem trawę, rok w ogrodzie zbliża się ku końcowi. Nad ranem widzimy jak pierwsze mrozy malują piękne kwiaty na naszych oknach. Nie ma powodu aby miłośnicy przyrody nie mogli cieszyć się pięknem zieleni w zimie.

Co wybrać na prezent pod choinkę? Akcesoria ogrodowe i nie tylko

Zbliząjące się Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia to chwile, które spędzamy razem z rodziną, w domowym zaciszu. To także wieloletnia tradycja wręczania prezentów. Już teraz warto zastanowić się nad wyjątkowym upominkiem.

Lagerstremia Indyjska ( Lagerstroemia indica)

Niezwykły krzew, którego efektowne kwiaty, zebrane w duże (20cm) kwiatostany nieprzerwanie rozwijają się przez 120 dni Lagerstroemia to krzew dorastający do 4 metrów wysokości.


Stron: 244 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  225 226 227 228 229  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15857 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 280

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >