Ogród i działka – lista artykułów

Jak pielęgnować trawnik jesienią? Narzędzia ułatwiające pielęgnację trawnika.

Gdy uschną kwiaty i opadną liście, dominującym elementem ogrodu stanie się trawnik, który w miesiącach letnich jest tłem dla kolorowych roślin. Choć zima zdaje się być dla ogrodników czasem odpoczynku, nie wolno im spocząć na laurach.

Jakie ogrodzenie domu wybrać? Ogrodzenia z przesłonami pełnymi i ażurowymi.

Od zewnątrz ogrodzenie jest wizytówką domu, a od wewnątrz tłem ogrodu. Powinno być dziełem eleganckim i praktycznym, które uzupełnia ogród i bryłę domu.

Za pomocą czego pozbyć się opadłych z drzew liści? Grabie o płaskich zębach.

Jesień w pełni zawitała do naszych ogrodów. Z drzew nieustannie opadają różnokolorowe liście, tworząc w nich przepiękne krajobrazy. Co zrobić z tak dużą ilością liści? Pozostawić je na trawniku? Czy nie zaszkodzi to murawie?

Jak wygodnie przyciąć gałęzie wysokich drzew i krzewów? Pilarka na wysięgniku.

Dla wielu posiadaczy przydomowych zieleńców praca w ogrodzie szybko staje się nie tylko obowiązkiem, ale i hobby, któremu poświęcają coraz więcej czasu. To samo dotyczy profesjonalnych ogrodników, dla których zawód jest nie tylko źródłem utrzymania, ale i pasją.

Jak w oszczędny sposób nawodnić ogród? Systemy nawadniające.

Po upalnym lecie czas pomyśleć o usprawnieniu pracy w swoim ogrodzie i uniknięciu sytuacji, gdy rośliny więdły z braku odpowiedniego nawodnienia. Jesień to idealny czas, w którym możemy przejść do działania by uniknąć podobnych sytuacji w przyszłym roku.

Jak przygotować żywopłot na jesień? Narzędzia do strzyżenia żywopłotu.

Jesień już za pasem, a to oznacza, że czas właściwie przygotować rośliny w przydomowych zieleńcach. Ochłodzenie, częstsze opady oraz krótsze dni mogą spowodować obumieranie gałęzi i pędów żywopłotów.

Jaką kostkę brukową wybrać? Kostka brukowa z wysokiej jakości kruszywa.

Mityczna bogini zwycięstwa - Nike przez wieki była muzą dla tworzących ponadczasowe dzieła artystów. Na jej cześć powstawały posągi, obrazy, wiersze i hymny.

Jak jesienią zadbać o oczko wodne? Urządzenia pomocne w pielęgnacji oczka wodnego.

Każdy kto posiada oczko wodne w swoim ogrodzie, musi poświęcić czas na jego pielęgnację jesienią. Na dworze robi się coraz chłodniej, dni stają się coraz krótsze. W jakiej kondycji jego mieszkańcy i rośliny przetrwają zimę?

Czym wykończyć teren wokół domu? Kostka brukowa położona zgodnie z projektem.

Jednym z ważniejszych elementów mających znaczący wpływ na to, jak ostatecznie wyglądać będzie nasz dom, jest sposób zagospodarowania terenu, który znajduje się dookoła niego.

Jak ułatwić sobie jesienną pielęgnację trawnika? Narzędzia pomocne w jesiennej pielęgnacji.

Do naszych ogrodów zawitała już jesień. Z drzew opadają złoto - pomarańczowo – czerwone liście tworząc kolorowe dywany na naszych trawnikach. To czas w którym należy pomyśleć o tym jak się będzie prezentowała nasza murawa wiosną.


Stron: 242 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  225 226 227 228 229  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18063 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 250

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >