Olejowanie coraz popularniejszą metodą zabezpieczania drewna

Olejowanie coraz popularniejszą metodą zabezpieczania drewna

Olejowanie zapewnia drewnu wyjątkową trwałość – pokryta nim powierzchnia nie łuszczy się i nie pęka, co zapobiega powstawaniu rys i odkształceń. Dodatkowo produkt jest wyjątkowo łatwy w aplikacji. Nie dziwi zatem, że olejowanie staje się coraz popularniejszą metodą zabezpieczania drewna. Czytaj dalej

 

Dzięki wysokiej zawartości naturalnych składników, które są dobrze przyswajalne przez strukturę drewna, olej dokładniej chroni podłoże przed zagrożeniami. Wnikając w głąb powierzchni, pozwala zachować naturalną fakturę drewna, a jednocześnie nie zatykając porów, pozwala mu „oddychać”.

 

 

 Czytaj również: Markiza - skuteczna ochrona na każdą pogodę

 

Olejowane podłoże powinno być suche oraz czyste. Należy usunąć stare powłoki malarskie i lakiernicze, aby nie blokowały wchłaniania oleju, szlifując je i odpylając powierzchnię. Dla uzyskania najlepszych efektów ochronnych zaleca się zagruntowanie surowego materiału impregnatem typu Bondex Wood Preserver. Jest on przeznaczony do profilaktycznej ochrony zdrowego drewna oraz likwidacji ognisk zapalnych w drewnie już zainfekowanym lub zaatakowanym przez szkodniki. Kiedy preparat wyschnie, możemy zacząć olejowanie.

 

 

Olej należy nakładać za pomocą pędzla, a po 15-20 minutach usunąć nadmiar za pomocą bawełnianej szmatki, przecierając drewno wzdłuż słojów. Po przetarciu powierzchnia powinna być jednolita, gładka i bez tłustych plam. Po około 2 godzinach powinniśmy powtórzyć czynność. Jeżeli zależy nam na wysokiej estetyce powłoki, warto delikatnie przeszlifować ją po pierwszym olejowaniu.

 

 

 Czytaj również: Ochrona przeciwsłoneczna na tarasie

 

Renowację tak zabezpieczonej podłogi powinniśmy przeprowadzać w miarę potrzeb, nie rzadziej niż co dwa lata poprzez nałożenie jednej warstwy preparatu. Wybierając olej do drewna, zdecydujmy się na taki, który poza właściwościami ochronnymi, zapewni także efekt antypoślizgu. Taką cechę posiada Bondex Extreme Oil, dlatego z powodzeniem można stosować go na wielu powierzchniach, także na tarasach.

Źródło: Bondex / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17211 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 372

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >