Organizacja firmowego przedszkola krok po kroku

Organizacja firmowego przedszkola krok po kroku

Zgodnie z prognozą PwC do 2025 r. na polskim rynku pracy będzie brakować co najmniej 1,5 mln pracowników. Dla pracodawców walka o talenty stanowi obecnie największe wyzwanie. Punktem wyjścia dla firm jest zrozumienie potrzeb współczesnych pracowników i zapewnienie im odpowiednich zachęt i benefitów. Czytaj dalej

 

Benefity pozapłacowe dla pracowników powoli przestają być przywilejami dla wybranych, a stają się powszechnie panującym standardem uzupełniającym podstawowe wynagrodzenie. Świadczenia dodatkowe są często elementem kultury organizacyjnej firmy i świadectwem jej wartości. Benefity otrzymuje w Polsce już 90 proc. pracowników. Pewnym standardem w zakresie benefitów w pracy stały się pakiet opieki medycznej, wstęp na siłownię czy bilety do kina. Pracodawcy coraz częściej stawiają również na nietypowe świadczenia dodatkowe. 


Organizacja firmowego przedszkola krok po kroku


Przedszkole firmowe pożądanym benefitem

Jak wynika z badań ponad 87 procent rodziców uważa przedszkole firmowe w miejscu pracy za pomocne lub bardzo pomocne, a blisko 90 proc. ceni benefit w postaci dofinansowania pobytu dziecka w takiej placówce.  


Źródło: Badania własne KIDS&Co. przeprowadzone na grupie 500 pracujących osób 

 

Czytaj również: Przedszkole firmowe pożądanym benefitem dla pracowników - jak je sprawnie zorganizować?

 

 – Coraz częściej zgłaszają się do nas firmy i to nie tylko z Polski pytając, jak otworzyć przedszkole firmowe, czy jest to skomplikowany proces oraz ile trwa. Jako operator przedszkolny, zajmujemy się wszelkimi formalnościami związanymi z utworzeniem, a następnie prowadzeniem placówki, zaczynając od stworzenia biznesplanu, po projekt architektoniczny, nadzór budowlany, zapewnienie odpowiedniej przestrzeni do zabaw czy posiłków, zatrudnienie pedagogów oraz ułożenie zbilansowanej diety dostosowanej do potrzeb dzieci. W każdym naszym przedszkolu i żłobku stosujemy nasz autorski program nauczania. Każda placówka KIDS&Co. jest dwujęzyczna – wyjaśnia Karina Trafna, prezes KIDS&Co. 


Przedszkole firmowe krok po kroku 

Przedszkola firmowe budowane są na zlecenie danego przedsiębiorstwa z myślą o pracownikach tej firmy. Placówki powstają w ścisłej współpracy operatora przedszkolnego jak KIDS&Co. oraz pracodawcy. W Polsce z takiego rozwiązania skorzystał m.in. Infosys z Łodzi czy Fabryki Mebli „FORTE”.


Powstanie tego typu placówki pokrywa pracodawca, który również dofinansowuje część czesnego z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych lub środków obrotowych. Nie każdy pracodawca wie, że na cele żłobkowe pulę ZFŚS można zwiększyć o 7,5%. Podział czesnego między pracownika i pracodawcę zależy od zasobności funduszu socjalnego oraz wysokości czesnego w innych przedszkolach. Pracownicy oczekują, że przedszkole firmowe będzie najlepsze w okolicy, ale też w atrakcyjnej dla nich cenie. 


Główną korzyścią z finansowania przedszkola przez firmę jest poczucie pracownika, że dzięki dostępowi do wyjątkowej usługi jego dzieci mają lepszy start, a on sam pracuje dla najlepszego pracodawcy, z którym warto związać się na lata. Firmie Infosys, dzięki utworzeniu firmowego żłobka i przedszkola udało się zaktywizować kobiety wychowujące małe dzieci. Przed otwarciem placówki okres powrotu matki do pracy wynosił ponad 3 lata, a często po tym czasie następowała rezygnacja z pracy – dziś młode mamy wracają do pracy już po roku. 


Organizacja firmowego przedszkola krok po kroku

 

Czytaj również: Jakie kompetencje Polaków nabyte w pracy za granicą są ważne dla polskich przedsiębiorców?


KIDS&Co od 14 lat współpracuje z polskimi firmami i międzynarodowymi korporacjami, tworząc żłobki i przedszkola w miejscach pracy. KIDS&Co. zaufali m.in. Infosys z siedzibą w Łodzi, Fabryki Mebli „FORTE” S.A. w Ostrowi Mazowieckiej i Suwałkach, czy międzynarodowe centra SSC i R&D z Wrocławia czy Poznania.


2019-12-07
Źródło: 38 PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15762 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 151

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >