Oświetlenie halogenowe - światło, które świetnie sprawdza się w łazience

Oświetlenie halogenowe - światło, które świetnie sprawdza się w łazience

Jakie światło do łazienki będzie najlepsze? Czy halogeny sprawdzą się w dużym pokoju kąpielowym? Wiele osób zadaje sobie takie pytania podczas budowy domu, urządzania mieszkania czy remontu łazienki. Na rynku dostępne są różne rodzaje oświetlenia, jednak halogeny niezmiennie cieszą się ogromną popularnością i zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie twierdził, że to jedyne słuszne oświetlenie do łazienki.

Czym są halogeny i jakie dają światło?

Zacznijmy od samego początku. Halogeny, czyli mówiąc poprawnie: lampy halogenowe to rodzaj oświetlenia ściennego i sufitowego, które jest bardzo popularnym rozwiązaniem do współczesnych łazienek czy nowoczesnych pokoi kąpielowych. Lampa halogenowa jest zasilana w podobny sposób, co klasyczna żarówka. Wolframowy żarnik rozgrzewa się odpowiednio pod wpływem przepływającego przez niego prądu i w ten sposób emituje światło.

 

Oświetlenie halogenowe - światło, które świetnie sprawdza się w łazience

 

Czytaj również: Ciekawe, designerskie oświetlenie w łazience

 

Halogeny jednak tym różnią się od zwykłej żarówki, że jest w nich zawarty pierwiastek chemiczny o nazwie halogen, który zmienia sposób, w jaki żarówka emituje światło.

 

Żarówki halogenowe - charakterystyka

Przeciętna żarówka halogenowa może emitować nawet do 70% więcej światła w porównaniu do zwykłej żarówki. Dobrej jakości halogen powinien świecić przez min. 2000 godzin, a niektóre modele są w stanie działać nawet przez 5000 godzin! Zapytasz pewnie: no dobrze, ale czy nie jest to drogie? 

 

Jeśli szukasz oświetlenia do łazienki, ale boisz się o wysokość rachunków za prąd, albo po prostu poszukujesz bardziej ekologicznego rozwiązania - koniecznie przyjrzyj się halogenom energooszczędnym. Ich cena nie należy do najniższych, jednak w dłuższej perspektywie czasu jest to rozwiązanie, które pozwoli ci sporo zaoszczędzić. Wysokiej jakości żarówki halogenowe potrafią zużywać 30-50% mniej energii elektrycznej niż zwykłe halogeny. Szeroki wybór halogenów można znaleźć w ofercie MAXLIGHT. Oferowane oświetlenie halogenowe przeznaczone jest do wnętrz z klasą - klasycznie urządzonych stylowych łazienek oraz przestronnych, wygodnych pokoi kąpielowych.

 

Żarówki halogenowe a zwykłe

Przyzwyczailiśmy się, że klasyczne żarówki mają kształt mniej lub bardziej okrągłej bańki. Halogeny mogą mieć zarówno taki kształt, jak i zbliżony do niewielkich reflektorów.

 

Światło halogenowe w porównaniu do klasycznej żarówki ma trochę inną barwę. Oświetlenie halogenowe ma charakterystyczną, zimną barwę, przez co jest bliższe naturalnemu światłu słonecznemu.

 

Lampy halogenowe mają bardzo długi czas świecenia - żarówka halogenowa może świecić dwukrotnie dłużej od zwykłej. Równocześnie, przy takiej samej mocy dwóch żarówek, halogen będzie dawał mocniejsze i bardziej wyraźne światło. 

 

Czy oświetlenie halogenowe jest szkodliwe dla zdrowia?

Instalacja oświetleniowa złożona z lamp tego typu ma zamknięty układ i jedyne, co wydziela, to ciepło. W przypadku halogenów, można mówić o dużej emisji ciepłej energii, dlatego żarówki halogenowe mogą być bardzo gorące. Należy wziąć to pod uwagę podczas planowania ich rozkładu w łazience czy pokoju kąpielowym, aby nie znajdowały się w zasięgu ręki, bo może to grozić przypadkowym poparzeniem.

 

Czytaj również: Dlaczego odpowiednie oświetlenie pomieszczeń jest tak ważne?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jakie meble? Liczba postów: 722 Grupa: Najnowsze t... Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję meble na zamówienie to polecam zapoznać się z oferta firmy z Warszawy, która oferuję produkcję przepięknych mebli k...
  • Tapety dekoracyjne Liczba postów: 373 Grupa: Ciekawe pom... Szanowni Państwo, W przypadku tapet kluczowe jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Najlepiej, aby powierzchnia była równa, gładka oraz zagruntowana. Do wygład...
  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3723 Grupa: Porady i op... Wyczyścić będzie trudno. Najważniejsze to po prostu na czas je zaimpregnować.
  • Profesjonalne separatory - gdzie Liczba postów: 5 Grupa: Porady i op... Czyszczeniem zbiorników, separatorów o każdej pojemności zajmuje się kolbex.pl. Wykonują czyszczenie zbiornika paliwa z rdzy , czyszczenie z odpadów niebezpiecz...
  • Najlepsza podłoga do biura Liczba postów: 43 Grupa: Wnętrza Ja też stawiam na tradycyjny parkiet bo moim zdaniem takie podłogi są najbardziej wytrzymałe i taka podłoga starczy na lata. Mój znajomy polecił mi podłogi z fi...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17328 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 228

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >