Pamiątkowy maszt

Pamiątkowy maszt

Lokalizacja masztu jest pomysłem fundatora projektu. Wiąże się ona w bezpośredni sposób z zaangażowaniem mieszkańców Woli, Śródmieścia i Żoliborza w wydarzenia powstańcze. Jednocześnie, dzięki stykowi ważnych arterii komunikacyjnych Warszawy – ul. Okopowej, Al. Jana Pawła oraz ul. Z. Słomińskiego będzie on dobrze widoczny i dostępny dla osób podróżujących przez stolicę. Przy wyborze lokalizacji nie bez znaczenia było także bliskie sąsiedztwo centrum handlowego Arkadia, które każdego roku odwiedza blisko 27 mln. osób.60 metrowa konstrukcja w kształcie wrzeciona o ażurowej podstawie zaprojektowana przez pracownię JSK Architekci będzie kolejnym symbolem upamiętniającym Powstanie Warszawskie. Położona będzie na trawniku wewnątrz ronda Zgrupowania AK "Radosław".

 

FB Antczak została generalnym wykonawcą masztu upamiętniającego Powstanie Warszawskie, który stanie na Rondzie Radosława w Warszawie. Projekt realizowany będzie na styku trzech warszawskich dzielnic, na których terenie miały miejsce kluczowe wydarzenia związane z Powstaniem: Śródmieścia, Żoliborza i Woli. Pomysłodawcą i fundatorem masztu flagowego jest Artur Nowakowski. Podobne maszty znajdują się w Berlinie, Paryżu, Madrycie i Lizbonie.

 

 

Czytaj również: MdM dofinansowanie z wkładem własnym

 


 

 

Czytaj również: Marketing w nieruchomościach – rewolucja trwa!

 


 
Oprócz masztu, na którym zawiśnie flaga Polskiego Państwa Podziemnego o pow. 100 mkw., powstaną także trzy tablice informacyjne w formie ławek nawiązujące do wydarzeń związanych z Powstaniem Warszawskim. W związku z bliskością linii tramwajowej FB Antczak odpowiada także za przebudowę infrastruktury technicznej: słupów i sieci trakcyjnej oraz kanalizacji deszczowej odwadniającej tory tramwajowe. Planowany termin zakończenia prac to październik 2014r.

 

 

2014-08-13
Źródło: vmgpr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Gdzie wesele? Liczba postów: 333 Grupa: Trudne tema... Ja mam okazję na zorganizowanie wesela w Pszczynie tutaj https://hotelstyl70.pl/wesele-w-pszczyni e i jestem praktycznie zdecydowana. Bardzo podoba mi się sama s...
  • Jaki samochód dla firmy? Liczba postów: 1070 Grupa: Trudne tema... A czy dziś jakaś firma robi auta na czas? Mam wrażenie, że są duże opóźnienia.
  • spawanie CNC Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Poszukuję firmy oferującej takie usługi, jak spawanie CNC . Polecacie kogoś sprawdzonego?
  • Tłuste włosy Liczba postów: 162 Grupa: Trudne tema... Użytkownik barto776 napisał: Ja w takim okresie zimowym jaki jest teraz mam zniszczone suche włosy i strasznie mi wypadają To może mieć związek z niedoborem wi...
  • jak dobrać odpowiedni krem do swojej cery? Liczba postów: 60 Grupa: Trudne tema... Należy kierować się potrzebami naszej cery.

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17312 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 140

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >