Pielęgnacja drzew - dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalisty?

Pielęgnacja drzew - dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalisty?

Natura potrafi tworzyć najpiękniejsze krajobrazy. Możemy zadbać o estetyczny wygląd drzew w sposób, który nie zapomina o ochronie przyrody, pielęgnacji drzew i utrzymywanie uformowanego kształtu korony drzewa. Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnych usług w tym zakresie?

 

Pielęgnacja drzew - utrzymywanie uformowanego kształtu korony drzewa

Często konieczne jest przycinanie w obrębie koron drzew - przyczyn usunięcia gałęzi może być wiele. Czasami kolidują one z obiektami użyteczności publicznej lub ruchem pieszych na chodniku, niekiedy niezbędne jest usunięcie gałęzi obumarłych, które stwarzają zagrożenie i niepotrzebne ryzyko. Cięcia konarów dokonuje się również wtedy, gdy są one zainfekowane przez owady lub chore, lub też gdy wystąpiło zniszczenie drzewa. Przycinanie gałęzi zwiększa także dostęp światła w obrębie korony, oraz umożliwia zachowanie pożądanego kształtu rośliny - co często jest bardzo istotne.

 

Pielęgnacja drzew - dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalisty?

 

Czytaj również: Jak walczyć z komarami w ogrodzie?

 

Specjalne cięcia wykonuje się też w przypadku drzew młodych - by rozwijały się w najlepszy możliwy sposób. Do wykonania takich zabiegów potrzebny jest czas, odpowiednie narzędzia, a przede wszystkim - specjalistyczna wiedza. Warto więc zlecić to zadanie specjalistom - samodzielne próby mogą przynieść nam więcej szkody, niż pożytku. 


Cięcia pielęgnacyjne, nagłe wypadki i usługi w obrębie korony drzewa

Czasami drzewa mogą wymagać nagłej uwagi - na przykład, gdy w wyniku warunków atmosferycznych wystąpi uszkodzenie drzewa. Niekiedy niezbędne jest usuwanie drzew, które uległy poważnym zniszczeniom. 

 

Troska o drzewa to nie tylko doraźne zabiegi - to także wiele usług, które są świadczone w całym okresie rozwoju drzewa. Opieka zdrowotna nad drzewami uwzględnia minimalizowanie wpływu owadów i chorób, nawożenie gleby i instalowanie specjalnych podpór i wiązań dla gałęzi. W okolicach drzew instaluje się również instalacje odgromowe, chroniące przed uderzeniami piorunów. Wielu specjalistów zajmuje się także profesjonalnym sadzeniem drzew i pomocą w doborze najwłaściwszej dla nich lokalizacji - źle dobrane miejsce może stwarzać problemy w przyszłości. 

 

Troska o stan i wygląd drzew i krzewów może być skomplikowanym zadaniem. Pielęgnacja drzew bywa wymagająca: usunięcie gałęzi, cięcia korygujące, zabiegi związane z konserwacją zieleni -  jeśli właściciel drzew nie posiada odpowiednich kwalifikacji, najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie tych prac profesjonalistom. 

 

Czytaj również: Ogrodowe boisko - radość dzieci i całej rodziny


Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17078 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 296

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >