Podatek od nieruchomości, rolny i leśny

Podatek od nieruchomości, rolny i leśny

Autor: prof. dr hab. Leonard Etel Wydawnictwo: C.H.BECK, 2005 ISBN: 83-7387-747-9 Cena netto: 65,00 PLN VAT: 0 % Cena brutto: 65,00 PLN

Opis produktu:

Niepowtarzalną korzyścią posiadania drugiego wydania komentarza do przepisów regulujących system opodatkowania nieruchomości w Polsce jest aktualne, kompleksowe i rzetelne omówienie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o podatku rolnym i leśnym.
Autor poza omówieniem pojęć zawartych w przepisach, główny nacisk położył na wyjaśnienie występujących w praktyce problemów z zakresu opodatkowania gruntów, budynków, lokali i budowli.

Komentarz adresowany jest przede wszystkim do podatników i organów podatkowych stosujących w praktyce przepisy regulujące te trzy podatki.

Format 14 x 21 cm, Stron 522, Oprawa kartonowa lakierowana

Recenzje: To drugie już wydanie komentarza do trzech ustaw o podatkach lokalnych: od nieruchomości, rolnym i leśnym, wydanego w serii „Podatkowe komentarze praktyczne”. Książka choć pozornie niewielkiego rozmiaru, zawiera bardzo obszerny komentarz autorstwa znanego eksperta w tej dziedzinie.
Autor bardzo dokładnie wyjaśnia znaczenie poszczególnych przepisów trzech wspomnianych ustaw kładąc nacisk na praktyczne problemy z zakresu opodatkowania gruntów, budynków, lokali i budowli. Odwołuje się przy tym do licznych wyroków i uchwał polskich sądów.
Z niektórymi z nich polemizuj, a te najbardziej znaczące i kontrowersyjne omawia szczególnie szeroko. Może to ułatwić czytelnikom zrozumienie argumentów decydujących przy rozstrzygnięciu konkretnej sprawy.
Rzeczpospolita – dodatek Dobra Firma – Warszawa 16.06.2005 r. Niepodważalną korzyścią posiadania drugiego wydania komentarza do przepisów regulujących system opodatkowania nieruchomości w Polsce jest aktualne, kompleksowe i rzetelne omówienie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o podatku rolnym i leśnym.
Autor, poza omówieniem pojęć zawartych w przepisach, główny nacisk położył na wyjaśnienie występujących w praktyce problemów z zakresu opodatkowania gruntów, budynków, lokali i budowli. Komentarz adresowany jest przede wszystkim do podatników i organów podatkowych stosujących w praktyce przepisy regulujące te trzy podatki.
Gazeta Mały i Średnich Przedsiębiorstw – Warszawa lipiec/sierpień 2005 Ostatnio w. księgarniach pojawiła się książka Wydawnictwa C H. Beck poświęcona podatkom lokalnym, a ściślej podatkowi od nieruchomości, rolnemu i leśnemu.

W recenzowanej publikacji, obok opisu pojęć zawartych w przepisach regulujących wspomniane trzy podatki, szczegółowo omówiono problemy występujące w praktyce z zakresu opodatkowania gruntów, budynków, lokali i budowli, Celem autora było przybliżenie i wyjaśnienie-spornych zagadnień: dotyczących opodatkowania nieruchomości.Komentarz jest adresowany przede wszystkim do podatników i organów podatkowych stosujących w praktyce przepisy regulujące te trzy podatki.Gazeta Prawna – Warszawa 12/15.08.2005 r.

Źródło: fachowa.pl / budnet.pl
Autor: prof. dr hab. Leonard Etel

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Kontener magazynowy- warto? Liczba postów: 23 Grupa: Trudne tema... Niestety takich rzeczy jeszcze nigdy nie miałem okazji testować więc również ciężko jest mi cokolwiek na ten temat powiedzieć. Za to chciałbym każdemu polecić ś...
  • Zakupy przez internet Liczba postów: 652 Grupa: Trudne tema... Lubię kupować przez neta, ale galerie handlowe też często maja fajne oferty. Często można znaleźć dobre wyprzedaże Wrocław. Jak chcecie też ciekawie zaoszczędzi...
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 213 Grupa: Trudne tema... Zobacz sobie ofertę cateringu dietetycznego Tajm - https://tajm.pl/ Korzystam z niego regularnie już jakiś czas i jestem zadowolona. Żałuję, ze wcześniej się ni...
  • Jak zwiekszyć zainteresowanie sklepem internetowym... Liczba postów: 39 Grupa: Trudne tema... Własny profil na facebooku czy instagramie jest ważnym elementem marketingowym każdej firmy - to zdecydowanie ułatwia komunikację z klientem. Polecam zakup lajk...
  • Uniwersalna i oryginalna dieta Liczba postów: 328 Grupa: Trudne tema... Zobacz sobie jeszcze tą dietę pudełkową https://torbasmaku.pl/ Wybór jest tam bardzo duzy i myślę, że bez problemu wybierzesz coś dla siebie. Ja jestem na dieci...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17199 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 217

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >