Postarzane kostki brukowe - hit tegorocznego lata!

Postarzane kostki brukowe - hit tegorocznego lata!

Przyszła wiosna, a z nią ochota na spędzanie mnóstwa czasu na świeżym powietrzu. Najlepiej we własnym ogrodzie. Można tam stworzyć swój prywatny raj na ciepłe dni… Czytaj dalej

Litr wody źródlanej, dwie cytryny lub lemonki w plastrach, odrobina świeżej mięty, trzy łyżki cukru i dużo lodu - to najprostszy sposób na doskonałą domową lemoniadę. Bez wątpienia przebije smakiem każdy gotowy napój ze sklepu i jeszcze lepiej zaspokoi pragnienie w czasie upału.
Wielki dzban z tym schłodzonym napojem, wygodny ogrodowy fotel i dobra książka - wszystko to sprawi, że wcale nie będziemy aż tak bardzo tęsknić za dalekimi wakacyjnymi podróżami do egzotycznych krajów. Możemy też stworzyć sobie południowy klimat na własnej posesji. Wystarczy tylko trochę wyobraźni i kilka dobrych pomysłów, a nasz ogród będzie przypominał ciepłe kraje.


Najważniejsze są odpowiednie rośliny, które posadzone dość gęsto, będą przypominały południową przyrodę. Natura opowie o klimacie, ale to od nas będzie zależeć decyzja o wyborze stylu.

Klamrą spinającą naturę z architekturą domu jest nawierzchnia tarasu i alejek ogrodowych wokół domu. Można wysypać ścieżki żwirkiem, wyłożyć otoczakami czy drewnianymi podkładami. Jednak bezdyskusyjnie wśród soczystej zieleni doskonałe wrażenie robią nawierzchnie brukowane, a wśród nich faworytem stają się ostatnio postarzane kostki brukowe Antico w naturalnej palecie barw piasku i torfowych brązów. Ten styl najlepiej oddaje klimat tarasów budowanych na południu Europy, a nawet zamorskich koloni. Podobne wrażenie budują pastelowe płyty tarasowe w ciepłych, naturalnych kolorach (siena, caldo, verno). Wtedy wystarczy jedynie delektować się smakiem zimnej lemoniady i sycić oczy niepowtarzalnym klimatem własnego ogrodu.

 

Źródło: nota bene PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17342 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 241

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >