Poznańska inwestycja „Dąbrówka - Leśna Polana”

Poznańska inwestycja „Dąbrówka - Leśna Polana”

„Dąbrówka Leśna Polana” to najnowsza inwestycja poznańskiej spółki Linea. Jest to kompleks mieszkalny, który składa się z mieszkań, domów szeregowych oraz jednorodzinnych o powierzchni od 72 do 105 metrów kw.

 

Inwestycja znajduje się w Dopiewcu, nieopodal Dąbrówki i jest kontynuacją „Osady Leśnej”, wcześniejszego projektu spółki. Kompleks jest wyjątkowo zlokalizowany. „Leśna Polana” położona jest blisko Dąbrówki, w gminie Dopiewo będącej jedną z najlepiej skomunikowanych gmin w poznańskiej aglomeracji. Dzięki ekspresowej drodze S11 oraz nowemu węzłowi z autostradą A2 dojazd do Centrum Poznania zajmuje jedynie kilkanaście minut.

 

Budowa „Leśnej Polany” rozpoczęła się w październiku 2011 r. Obecnie 30 budynków mieszkalnych znajduje się w zaawansowanym etapie budowy. Niedawno rozpoczęła się budowa kolejnych 15 domów. Osiedle składa się z 5 rodzajów budynków – Atrium, Piano, Etiuda, Sonata i Forma. Jako pierwsze zostaną oddane do użytku modele Atrium i Piano. Ich budowa zakończy się wiosną przyszłego roku. Z kolei na wrzesień 2013 r. pierwsze klucze do nieruchomości otrzymają właściciele Etiudy i Sonaty.

 

Czytaj również: Popyt na nowoczesne biura

 

Ceny oferowanych domów zaczynają się od 282 tys. złotych brutto. W tej cenie otrzymujemy dwupoziomowe mieszkanie z ogrodem składające się z 3 pokoi. Dodatkowo każdy lokal posiada co najmniej 1 miejsce postojowe, wiatę gospodarczą oraz ogród.

 

 

- Dla klientów szukających przestronnego domu, ciekawym rozwiązaniem jest Sonata – dwupoziomowy dom rodzinny składający się nawet z 6 pokoi. Ogromnym atutem tego modelu jest powierzchnia ogrodu, która mieści się w granicach 150 – 200 metrów kw. Na uwagę zasługuje również otwarcie widokowe domu na stronę ogrodową. – mówi Adam Wędrychowicz, architekt spółki Linea.

 

Inwestycja jako jedna z nielicznych w województwie została zaplanowana długofalowo. Budowa prowadzona jest w poszczególnych etapach i zaplanowana na najbliższe pięć lat. Deweloper chce by „Dąbrówka Leśna Polana” była samo wystarczającym osiedlem.  Taki kompleks udało się już stworzyć w poprzedniej inwestycji – w „Osadzie Leśnej Dąbrówka”. Spółka przekazała tam nieodpłatnie teren pod budowę szkoły pod­stawowej wraz z projektem obiek­tu oraz przyczyniła się do powstania kościoła. Potrzeby handlowe mieszkańców zaspokaja centrum handlowe Aurora.

 

Czytaj również: Nowy budynek biurowy - Malta House w Poznaniu


Linea planuje także pomóc przy budowie fragmentu drogi z Dopiewa do Poznania, która dodatkowo przyspieszy komunikację mieszkańców „Leśnej Polany” z Poznaniem. W pobliżu osiedla mają w przyszłości funkcjonować liczne punkty usługowo- handlowe, edukacyjne i rekreacyjne jak np. place zabaw dla dzieci. A przy wejściu do Lasu Zakrzewskiego powstaną zielone ścieżki edukacyjne.

 

 

- Nie dążymy wyłącznie do budowy domów. Chcielibyśmy stworzyć liczne punkty usługowe, edukacyjne i rekreacyjne, żeby zwiększyć komfort życia mieszkańców oraz zapewnić osadzie samowystarczalność. W sąsiednim kompleksie – Osadzie Leśnej udało się stworzyć pewnego rodzaju wspólnotę, dzięki której może się rozwijać życie społeczne. – mówi Adam Wędrychowicz, przedstawiciel spółki Linea.

 


Leśna Polana to idealna oferta dla miłośników urokliwych podmiejskich terenów, ceniących bliskość natury i spokój. Jednak ze względu na bliskość Poznania jest to również doskonałe rozwiązanie dla osób pracujących w Poznaniu i okolicach. 

 

Źródło: Forte PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17314 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 210

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >