.jpg)
Projekt mieszkania, w którym dominuje elegancki minimalizm z botanicznym akcentem
Szarość, zieleń i złoto to wiodące kolory aranżacji niewielkiego mieszkania, położonego w jednej z odrestaurowanych kamienic na warszawskiej Pradze Północ. Architektom szczególnie zależało na zachowaniu specyfiki zabytkowego budynku. Stonowaną, nieco powściągliwą dekoracyjność wnętrza utrzymanego w stylu klasycznym, uzupełnia zmyślna gra kolorów i faktur, przywodząca na myśl skandynawską estetykę.
Czytaj dalej
W części dziennej, na którą składa się salon wraz z aneksem kuchennym, wyraźnie dominuje szarość. Dzięki zróżnicowaniu odcieni oraz zastosowaniu ciekawych dodatków w kolorze starego złota architektom Decoroom udało się uniknąć efektu sztampy i nudy.
Czytaj również: Aluminiowe elementy wykończeniowe i dekoracyjne w aranżacjach wnętrz
Eleganckie listwy przysufitowe oraz lekko stylizowane fronty kuchennych mebli nadają całości klasyczny rys. Widać też ogromną konsekwencję i troskę projektantów o detale – pojawiające się w kuchni metalowe elementy o matowym wykończeniu w kolorze złota harmonizują z uchwytami mebli, baterią zlewozmywakową, a także… dekoracyjnymi klamkami w oknach. Aby dodać lekkości niewielkiej kuchni, w obszarze roboczym zastosowano odbijające światło białe kafle z połyskiem. Część kuchenną od wypoczynkowej symbolicznie oddziela niewielki, prosty bar.
Botaniczne akcenty
Neutralne szarości królują też w sypialni – przestrzeni, stanowiącej wytchnienie od miejskiego zgiełku. Surowy charakter lamp umieszczonych na nocnych stolikach po obu stronach łóżka, łagodzą jasnobeżowe abażury. Przestrzeń nad miękkim zagłówkiem wypełnia kompozycja grafik z botanicznymi motywami. Ich zróżnicowane wymiary i nieregularne rozmieszczenie przełamuje symetrię aranżacji, nadając wnętrzu bardziej przytulny charakter.
Mocny punkt w projekcie mieszkania stanowi łazienka. Spośród dwóch zaproponowanych przez architektów Decoroom koncepcji, klient wybrał bardziej odważną wersję – ze zdecydowanym akcentem głębokiej, wielowymiarowej zieleni. W parze z odważnym kolorem idą ciekawe rozwiązania związane z ułożeniem płytek.
Centralną część podłogi zajmuje kompozycja na kształt dywanika łazienkowego. Aby nie przytłaczać wnętrza, na ścianach – z wyjątkiem natrysku – do wysokości 1,2 metra ułożono białe płytki typu metro. Z tego samego względu zdecydowano się też na zabudowę w kolorze identycznym jak kolor ścian – drzwiczki szafy wtapiają się w sąsiadujące powierzchnie i nie zakłócają porządku przestrzeni.
Czytaj również: Jak niebanalnie łączyć drewniane meble z kolorami ścian we wnętrzach
Autorem zdjęć realizacji i stylizacji jest Mateusz Pawelski
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Funkcjonalny narożnik o eleganckim designie Liczba postów: 8 Grupa: Wnętrza Kupiliśmy narożnik z funkcją spania z https://i-meble.eu/pl/2315-narozniki-z-f unkcja-spania i jesteśmy mega zadowoleni. Solidne wykonanie, prosty system rozkład...
- Stół - nierozkładany czy rozkładany? Liczba postów: 224 Grupa: Ciekawe pom... A stół okrągły gdzie mogłabym kupić?:)
- Przeprowadzka - Kraków Liczba postów: 34 Grupa: Porady i op... Polecam firmę https://przeprowadzki-krakow.net która specjalizuje się w przeprowadzkach. Korzystałem z ich pomocy i jestem bardzo zadowolony z efektów końcowych...
- Nowoczesne meble modułowe Liczba postów: 3 Grupa: Wnętrza Nowoczesne wnętrza to głównie indywidualność i funkcjonalność. Przy takich projektach warto rozważyć szafy na wymiar Warszawa, które można idealnie dopasować do...
- Trudny czas dla firmy - przeprowadzka Liczba postów: 127 Grupa: Wnętrza Pomoc firm może się okazać nieoceniona w takiej sytuacji. Znalezienie dobrej firmy przeprowadzkowej to podstawa przed zmianą miejsca zamieszkania. Słyszałam dob...