Projektowanie wnętrz: Wirtualne aranżowanie wystroju dla każdego

Projektowanie wnętrz: Wirtualne aranżowanie wystroju dla każdego

Urządzanie domu czy mieszkania to nie lada wyzwanie. Rozmaite rozwiązania stylistyczne dają szanse na stworzenie idealnego wnętrza, ale także tworzą aranżacyjne pułapki.Dlatego warto najpierw zaprojektować wnętrze wirtualnie.

Profesjonalny program do aranżacji wnętrz to wydatek od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mało kogo na to stać. Współpraca z doświadczonym architektem także sporo kosztuje.

Przyjemne z pożytecznym
Na szczęście w sieci zaczynają pojawiać się darmowe programy aranżacyjne. Nie są one tak rozbudowane jak te profesjonalne, ale w większości wypadków zaspokajają potrzeby indywidualnych osób, chcących optymalnie dopasować wyobrażenia o własnym m, do realnych możliwości finansowych i lokalowych.  
Ostatnio w sieci, na stronie www.invado.pl, pojawił się bezpłatny program aranżacyjny Invado Door Planner. Jest on skierowany do tych, którzy mają problem z doborem drzwi do stylu wnętrza. – Postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym, którzy mają problem z wyobrażeniem sobie danego modelu drzwi w połączeniu z salonem czy sypialnią - tłumaczy Marek Kapica odpowiedzialny za markę Invado. – Bardzo duży wybór rodzajów i wzorów przeszkleń, kolorów oklein oraz możliwość łączenia tego wszystkiego na kilka sposobów w różnych modelach drzwi Invado, czasem doprowadza do sytuacji, kiedy klient się gubi i zapomina, jaki efekt aranżacyjny chce osiągnąć. Na tym jednak nie kończą się możliwości jakie stwarza Invado Door Planner. Program stanowi wirtualną podpowiedź dla tych, którzy mają wątpliwości w jaki sposób zestawiać kolory ścian z podłogą czy meblami – zaznacza M. Kapica.

I ty możesz zostać małym architektem
Bezpłatne programy aranżacyjne dostępne są na stronach producentów oraz na witrynach oferujących różnego rodzaju bezpłatne oprogramowanie. Wyposażenie całego domu czy mieszkania wymaga co prawda instalacji kilku programów, ale to nic nie kosztuje. W przeciwieństwie np. do porad projektanta wnętrz. Przy odrobinie inwencji można stworzyć naprawdę ciekawą aranżację, dopasowaną do własnych oczekiwań. Poza tym można zaoszczędzić wiele czasu, kupując produkty, które wcześniej przetestujemy w wirtualnej rzeczywistości, a przy okazji sprawdzić gdzie, co i za ile kupić, by być zadowolonym z efektów.

Źródło: Intro Media / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Przeprowadzki Polaków Liczba postów: 3 Grupa: Aktualności A nie lepiej zamiast samemu robic to skorzystac z ofert takich firm jak np. www.emkatrans.pl ? Bedzie na pewno szybciej, sprawniej i mniej zamieszania dla nas s...
  • Europejska Giełda Transportowa TRANS Liczba postów: 9 Grupa: Aktualności Zobaczcie tę firmę transportową - BANEX Transport. Jest to profesjonalna firma transportowa.
  • Jak zaoszczędzić na transporcie Liczba postów: 23 Grupa: Opinie Grunt to wynająć dobrą firmę. Ja do przewozu materiałów budowlanych zamówiłem usługi firmy http://okser.com.pl/ i nie wydaje mi się by wyszło jakoś drogo.
  • Sprostowanie - Wyniki badań w rankingu najlepszej... Liczba postów: 2 Grupa: Aktualności Tu akurat widzisz – marka to jedno, profile to drugie, a zaplecze techniczne, na którym się robi okna to trzecie. Dobra firma powinna mieć np. fachowców – to ja...
  • Na narty tylko z polisą Liczba postów: 2 Grupa: Aktualności Odnośnie narciarstwa w tej chwili sporo ciekawych ofert mają w mall.pl sami szukaliśmy ostatnio sprzętu i sporo nart jest w dobrych cenach, a tak de facto to se...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18571 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 274

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >