Przełomowa umowa najmu powierzchni w One World Trade Center na Manhattanie

Przełomowa umowa najmu powierzchni w One World Trade Center na Manhattanie

FIRMA CUSHMAN & WAKEFIELD sfinalizowała umowę najmu 92 900 metrów kw. powierzchni biurowej w biurowcu One World Trade Center.

 

NOWY JORK, 25 maja 2011 r. Firma Cushman & Wakefield jako agent wyłączny Port Authority of New York and New Jersey oraz Durst Organization, uczestniczyła w transakcji najmu prawie

93 000 mkw. powierzchni w One World Trade Center na Manhattanie, co stanowi jedną trzecią powierzchni najmu biurowca. Amerykańskie imperium wydawnicze Condé Nast będzie jednym z głównych najemców wieży, której koszt budowy wyniesie ponad trzy miliardy dolarów. Zajmie piętra od 20. do 41. Wysokość One World Trade Center wraz z anteną wyniesie 541 metrów. Będzie to najwyższy budynek na półkuli zachodniej. Do chwili obecnej wybudowano 67 pięter (co tydzień powstaje nowe piętro).

 

 

Port Authority, który wspólnie z Durst Organization jest inwestorem budynku, zlecił firmie Cushman & Wakefield w 2007 r. komercjalizację powierzchni biurowej w One World Trade Center. Budynek zostanie ukończony w 2013 r. za kwotę 3,1 mld dolarów. Docelowo obiekt będzie oferować ok. 278 tys. mkw. powierzchni.

Podpisanie umowy najmu z Condé Nast to wyraźny sygnał ożywienia na rynku Dolnego Manhattanu. Jest to największa transakcja najmu w sektorze prywatnym w tym rejonie od 20 lat. Condé Nast zamierza przenieść swoją siedzibę i wszystkie biura rozrzucone w kilku biurowcach Środkowego Manhattanu do jednej lokalizacji w One World Trade Center, w którym zajmie piętra od 20. do 41. 

 

To wielkie wyróżnienie dla firmy Cushman & Wakefield, że może reprezentować Port Authority i jego partnera kapitałowego Durst Organization w tej kluczowej transakcji – powiedział Glenn Rufrano, prezes i dyrektor generalny Cushman & Wakefield. Ta przełomowa transakcja dowodzi słuszności przewidywań Port Authority dotyczących potencjału rozwoju Dolnego Manhattanu.

 

W transakcji Port Authority reprezentowali Tara I. Stacom, wiceprzewodnicząca zarządu Cushman & Wakefield, oraz dyrektor wykonawczy firmy Alan L. Stein.

 

Pozyskanie jednej z najbardziej znanych w świecie marek Condé Nast jako najemcy w tym obiekcie potwierdza, że World One Trade Center jest pożądaną lokalizacją dla firm poszukujących najnowocześniejszej powierzchni – powiedziała Tara I. Stacom, wiceprzewodnicząca zarządu Cushman & Wakefield.

 

Czytaj również: Lotari i Prato na tegorocznych targach Vision11 w Las Vegas

 

Umowa podpisana z Condé Nast jest drugą transakcją najmu powierzchni biurowej w One World Trade Center zawartą z dużym najemcą. Firma China Center New York LLC, będąca oddziałem Vantone Industrial Co., Ltd., podpisała w marcu 2009 r. umowę najmu ponad 17 700 mkw. powierzchni. Vantone zajmie część 64. piętra oraz całą powierzchnię pięter od 65. do 69.

 

Zespołem reprezentującym Condé Nast przy tej transakcji kierowali wiceprzewodniczący zarządu firmy CB Richard Ellis – Mary Anne Tighe i Gregory A. Tosko.

 

Czytaj również: Centrum Klima na Targach we Frakfurcie

 

Nieruchomość będzie oferować 278 700 mkw. powierzchni biurowej klasy A na 71 piętrach. One World Trade Center, został zaprojektowany przez światowej sławy architekta Davida Childsa z biura architektonicznego Skidmore Owings & Merrill, zgodnie z najwyższymi standardami ekologicznymi, w oparciu o kryteria LEED Gold ustanowione przez US Green Buildings Council. Port Authority of New York and New Jersey to instytucja stanowa zarządzająca lotniskami, mostami i portami, obsługująca wiele z najbardziej ruchliwych i najważniejszych połączeń transportowych w regionie. Jest także właścicielem położonego na Dolnym Manhattanie terenu o powierzchni ponad 6 ha zajmowanego przez World Trade Center.

 

Czytaj również: Rekord świata w montażu na wysokości podbity!

 

Firma Durst Organization, którą w 1915 r. założył Joseph Durst, wybudowała na środkowym Manhattanie wysokiej klasy biurowce o łącznej powierzchni 929 000 mkw. Jest także ich właścicielem i zarządcą. Durst Organization jest światowym liderem w dziedzinie inwestycji w nieruchomości komercyjne i mieszkalne o wysokich parametrach i zaawansowanych rozwiązaniach w zakresie ochrony środowiska.

 

 

2011-05-31
Źródło: FIRST Public Relations Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Opony na lato Liczba postów: 114 Grupa: Trudne tema... Zakup opon to jedno. Trzeba w celu ich wymiany udać się do jakiegoś zakładu wulkanizacyjnego, najlepiej sprawdzonego. Ja od kilku sezonów korzystam z usług mobi...
  • Jaki samochód dla firmy? Liczba postów: 935 Grupa: Trudne tema... Moim zdaniem świetną opcją jest kupno samochodu powypadkowego na aukcjach. Konkretnie mowa tutaj o aukcjach ze strony https://www.autota.eu/pl , bo mają tam spr...
  • Co wybrać dom czy mieszkanie? Liczba postów: 70 Grupa: Aktualności Na takie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Są ludzie którym wygodniej mieszka się w mieście w mieszkaniu w bloku - bo brak dodatkowych obowiązków ,wszędz...
  • Potrzebny adwokat Liczba postów: 294 Grupa: Trudne tema... Jeżeli jesteśmy w temacie kancelarii notarialne i jeżeli jesteśmy z Warszawy to ja ze swojej strony mogę polecić naprawdę dobrą kancelarię na Ciołka. Kancelari...
  • złomowanie Liczba postów: 64 Grupa: Trudne tema... Istnieje naprawdę wiele firm, które oferują usługę złomowania. Jeśli poszukiwalibyście firmy, której moglibyście powierzyć złomowanie maszyn, proponowałbym skon...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 172

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >