Przygotowanie ogrodu do zimy

Przygotowanie ogrodu do zimy

Za oknem przepiękna złota jesień. Cieszymy się ostatnimi promieniami słońca. W czasie kiedy nasi podopieczni łamią pióra na kartkówkach, my mamy czas dla siebie i ogrodu.

 

Jesień to okres, w którym należy przeprowadzić dużo prac przygotowawczych, porządkowych i pielęgnacyjnych przed srogą zimą. Jak wykonać te czynności bez dużego wysiłku i nie narażając się na kontuzję? Na te i wiele innych pytań odpowie GARDENA. 

 

Czytaj również: Ostatnie chwile na porządki w ogrodzie

 

Jesień do dobry czas na przesadzanie krzewów i drzewek. Warto w tym czasie również pomyśleć o poprawieniu żyzności i jakości gleby w grządkach i rabatach kwiatowych. Praca ze szpadlem nie należy do najprzyjemniejszych i na dodatek mogą one skończyć się kontuzją. Na szczęście jest już na to sposób. Innowacyjne narzędzia z serii GARDENA Terraline® posiadające wbudowane amortyzatory poprawią Twój komfort pracy w ogrodzie.

 

 

 

Komfort i wygoda dzięki amortyzacji

Im więcej pracy włożymy w ogród teraz, tym mniej prac pielęgnacyjnych czeka nas wiosną. Profesjonalny sprzęt, stworzony z myślą o wygodzie użytkownika pozwala nie przeforsować mięśni i stawów. Eksperci marki GARDENA posiadając wieloletnie doświadczenie  w projektowaniu sprzętu i akcesoriów ogrodowych stworzyli ergonomiczne narzędzia, dzięki którym ciężkie prace ogrodowe stają się lekkie i bezpieczne. Szpadel marki GARDENA z serii Terraline® wyposażony został w opatentowany amortyzator Softec®, który zapobiega odbiciu narzędzia w przypadku, gdy uderzymy o kamień lub korzeń. Dodatkowo duża wyprofilowana listwa chroni nogę na szpadlu w przypadku poślizgnięcia                         i zmniejsza ryzyko kontuzji.

 

Czytaj również: Przygotuj ogród na nadejście zimy!

 

 

Wygodne sadzenie kwiatów

Ogród wiosną i latem zachwyca paletą kolorów. Jest to zasługa kwiatów, które w naszym ogrodzie pełnią rolę „wisienki na torcie”. Jeżeli chcemy, aby kwiaty zdrowo rosły musimy zadbać o to, aby cebule roślin kwitnących wiosną umieścić w ziemi już jesienią. Kopanie dołków i umieszczanie w nich cebul to żmudna i trudna praca. Jednak istnieje narzędzie, które ułatwi Wam to zadanie – sadzarka marki GARDENA ze wskaźnikiem głębokości. Dzięki niej możecie zapomnieć o własnoręcznym kopaniu dołków pod cebule.

 

 

Niszczyciel chwastów.

Jedyna roślina, która jest niemile widziana w ogrodzie to chwast. Pozbywanie się ich bywa czasem trudne. Od ciągłego schylania się po pojedynczy chwast można nadwyrężyć plecy oraz ręce. Jednak można to zadanie wykonać w pozycji wyprostowanej, bez konieczności brudzenia rąk. Do tego zadania świetnie nadaje się wycinak do chwastów GARDENA. Pozwala on na pracę w pozycji stojącej i dodatkowo wyposażony jest w wyrzutnik do wygodnego usuwania chwastów. Z takim narzędziem żaden chwast nie będzie już zagrażał naszym roślinom.

 

Czytaj również: Emaliowa ochrona drewnianych powierzchni

 

Precyzyjna pielęgnacja żywopłotu

Jesień to okres, w którym powinniśmy dużo uwagi poświęcić naszym żywopłotom. Bardzo często ich gałęzie, szczególnie przy ziemi stają się coraz rzadsze. Dzikie krzewy wymagają zabiegów pielęgnacyjnych, szczególnie cięcia prześwietlającego. „Żywopłot pięknie będzie nam się rozrastać jeżeli naszemu żywopłotowi nadamy formę trapezu. W ten sposób zapewnimy mu dostęp do światła dla rozrostu nowych pędów. Jeżeli mamy nowy żywopłot warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż pierwszy rok żywopłot rośnie skromnie. Jednak w kolejnych latach stanie się on piękną ozdobą w ogrodzie” – informuje Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA. Przy okazji wykonywania prac pielęgnacyjnych z żywopłotem warto pamiętać o pozbyciu się suchych i chorych gałęzi. Do takich prac idealnie sprawdzi się sekator SmartCut marki GARDENA, który pozwala na precyzyjne cięcie gałęzi i pędów.

Źródło: Compress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17210 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 231

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >