Rodzinny dom. Jak go urządzić? Na którą z lokalizacji się zdecydować?

Rodzinny dom. Jak go urządzić? Na którą z lokalizacji się zdecydować?

Osiedle willowe niedaleko centrum, odległa wieś, czy może jednak mieszkanie w centrum? Czytaj dalej

Dom, rodzinna atmosfera, kominek, miejsce do którego z chęcią powraca się po latach, bezpieczeństwo, przestrzeń i pełen zieleni przydomowy ogród. Rodzinny dom. Jak go urządzić? Na którą z lokalizacji się zdecydować? Osiedle willowe niedaleko centrum, odległa wieś, czy może jednak mieszkanie w centrum?

Każdy kto wychowuje dzieci, jak również planuje założenie rodziny, zdaje sobie sprawę, jakie znaczenie ma miejsce, w którym będzie mieszkał. W czasach kryzysu coraz więcej deweloperów zaczyna z większą uwagą podchodzić do Klienta poszukując  odpowiadając na rzeczywiste potrzeby potencjalnych kupców. Na rynku pojawiają się oferty inwestycji w zaawansowanych etapach budowy. Dziś nikt już nie ryzykuje zakupu „ładnie opakowanych zapewnień” o wspaniałej przyszłości bez potwierdzenia. Obecnie Klient chce zobaczyć na własne oczy co kupuje, przekonać się o jakości wykonania i użytych materiałów, zwłaszcza, że w takim domu ma zamieszkać z całą rodziną. Dom  to jedna z najważniejszych inwestycji całego życia.


Szukając miejsca przyszłego zamieszkania warto zwrócić uwagę na lokalizację. Oczywiście dla dzieci najkorzystniejsze byłyby walory podmiejskich miejscowości – bliski kontakt z naturą, ciche i spokojne otoczenie. Mimo przeważających korzyści, problemem są często dojazdy – zarówno do pracy, szkół jak i centrów handlowych, kulturalnych oraz usługowych. Z drugiej strony, gdy się dobrze poszuka można już znaleźć  inwestycje płożone na obrzeżach dzielnic Warszawy lub podwrocławskich Radwanicach, podkrakowskiej Woli Justowskiej z dobrą infrastrukturą komunikacyjną. Wygodny, szybki dojazd, kursująca z dużą częstotliwością komunikacja miejska lub możliwość dojazdu własnym samochodem po niezakorkowanych arteriach komunikacyjnych, sprawia, że możemy się cieszyć zarówno bliskością natury, jak i miasta.


Decydując się na zakup domu, warto pomyśleć perspektywicznie i postawić sobie pytanie czy za kilka lat, gdy nasze pociechy podrosną, w okolicy znajdzie się żłobek, przedszkole lub szkoła. Coraz większe uznanie i zainteresowanie rodziców zyskują zlokalizowane w pobliżu miejsca zamieszkania międzynarodowe przedszkola i szkoły, jak np. na warszawskim Wilanowie. Nauka przedmiotów przebiega w dwóch językach. Prowadzą ją native speakerzy. Na rynku pojawiaj się inwestycje pomagające sprostać wymaganiom nowoczesnej rodziny. Dom na przedmieściach, w nie tak odległych, ale atrakcyjnych dzielnicach, jest doskonałym kompromisem: cisza i spokój, mnóstwo terenów zielonych, a do tego bliskość szkół, przedszkoli, centrów handlowych oraz rozrywki i kultury. Przy doborze samej nieruchomości warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak rozkład pomieszczeń, możliwość wydzielenia oddzielnego pokoju, w którym będzie mogła zamieszkać osoba opiekująca się pociechami , pokoje dla dzieci – zwłaszcza jak podrosną i będą chciały mieć trochę intymności,  dodatkowe łazienki, duży ogród .


Ciekawym rozwiązaniem powstającym  w Wilanowie – Zawadach jest  willowe osiedle Lawendowe Ogrody.  W pobliżu którego znajdują się: leśny rezerwat przyrody Morysin, stadnina koni, wiele ścieżek rowerowych, Zespół Pałacowo-Parkowy w Wilanowie, pobliski Park Kultury w Powsinie, Golf Park Wilanów oraz Kid’s Academy, The British School i International European School. Lokalizacja jest więc gwarancją na aktywnie i interesujące możliwości spędzenia czasu z dala od zgiełku centrum Warszawy. To jedno z rozwiązań problemów nowoczesnej rodziny zapewniające bliskość natury i spokój równocześnie z łatwym dostępem do szkół, usług, centrów handlowych oraz rozrywkowych.

Źródło: Ciszewski Public Relations S.A. / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 243

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >