Rozwiązania architektoniczne

Rozwiązania architektoniczne

Firma Kartonika w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na papier i tekturę falistą oraz opakowania podjęła decyzję o rozwoju zasobów produkcyjnych. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji różnorodnych opakowań z tektury falistej. Czytaj dalej

 

Interesujące rozwiązania architektoniczne zwiększające estetykę wykonania obiektu - Amwin projektantem i kompleksowym wykonawcą hali produkcyjno-magazynowej o pow. 1000 m2 z biurowcem o pow. 200 m2 dla firmy Kartonika.


 
Kartonika, firma specjalizująca się w produkcji opakowań z tektury falistej, rozpoczęła nową inwestycją, która związana jest z budową hali produkcyjno-magazynowej z częścią biurowo-socjalną. Obiekt o łącznej pow. 1200 m2 powstanie w Budzyniu (woj. Wielkopolskie). Amwin – Projektant i kompleksowy wykonawca hal oraz biurowców, realizuje inwestycje w oparciu o wariant współpracy Projektuj-Buduj.

 

W celu zapewnienia najwyższej jakości świadczonych usług, firma rozpoczęła budowę nowego obiektu produkcyjno-magazynowego, który zostanie wyposażony w nowoczesny park maszynowy. Nowy obiekt o łącznej powierzchni 1200 m2 (hala – 1000 m2, biurowiec 200m2) będzie zlokalizowany w Budzyniu (woj. Wielkopolskie). Jednonawowa hala oraz część socjalno-biurowa zostanie wykonana w technologii konstrukcji stalowej, natomiast część socjalno-biurowa w technologii tradycyjnej – murowanej. Nowa inwestycja jest prowadzona przez firmę Amwin - Projektanta i kompleksowego wykonawcę hal i biurowców, w ramach umowy kontraktowej „Projektuj-Buduj”. Inwestorzy często poszukują rozwiązań, których głównym wyznacznikiem jest opłacalność ekonomiczna inwestycji – czas istnienia i eksploatacji obiektów to dane, które są ściśle związane ze wskaźnikiem rentowności inwestycji. W celu zapewnienia najwyższej jakości przy zachowaniu odpowiedniej relacji do ceny, biuro projektowe Amwin zaproponowało optymalne i sprawdzone rozwiązania Qamwin. Ponadto w celu zagwarantowania trwałości obiektu i wysokiej estetyki wykonania, inwestycja zostanie zrealizowana przez zespoły pracowników fizycznych Amwin, którzy podejmują najwyższą staranność wykonania wynikającą z odpowiedzialności za gwarancję wykonania. Wykorzystywanie coraz szerszej gamy materiałów do konstrukcji zewnętrznej obudowy obiektu umożliwia stworzenie unikalnego wizerunku obiektu, a wybór odcienia zawsze powinien współgrać z charakterem prowadzonej działalności, otoczeniem budynku i preferencjami Inwestora. Kolorystyka obiektu zostanie utrzymana w odcieniu szarym, który jest uznawany za ponadczasowy kolor i symbolizuje solidność oraz nowoczesność.

 

Czytaj również: W sierpniu 2014 roku rusza budowa nowoczesnego biurowca w Krakowie

 

Czytaj również: Wola Park rozpoczyna rozbudowę obiektu

 

Ponadto barwa ta doskonale komponuje się z odcieniem pomarańczowym, który nawiązuje do logotypu przedsiębiorstwa. W nowym obiekcie elewacja hali zostanie wykonana w rozwiązaniu płyty warstwowej z rdzeniem z pianki poliuretanowej w układzie pionowym. W celu nadania projektowanemu obiektowi charakteru i stworzeniu niepowtarzalnego designu, na części biurowej została zaproponowana elewacja wykonana z płyty warstwowej w układzie poziomym w połączeniu z blachą falistą. Wykorzystanie blachy falistej na obiekcie to nie tylko zabieg architektoniczny podkreślający walory estetyczne, ponieważ blacha jest materiałem trwałym i bardzo dobrze komponującym się z innymi materiałami. Ponadto blacha na projektowanym obiekcie nawiązuje swoją strukturą do przekroju tektury falistej, która jest głównym przedmiotem działalności przedsiębiorstwa. Kolejnym zabiegiem architektonicznym zwiększającym harmonię i estetykę obiektu jest attyka zaprojektowania na części biurowej. Jej zadaniem jest zakrycie spadzistości połaci dachowej obiektu. Amwin – projektant i wykonawca hal oraz biurowców, jest odpowiedzialny za  przygotowanie koncepcji, pełnobranżowego projektu kompleksowe wykonanie obiektu wraz z wykonaniem prac ziemnych i fundamentowych, zagospodarowaniem terenu, jak również wykonaniem wszystkich instalacji i wykończeniem wnętrz.

Źródło: amwin / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17313 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 126

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >