SGI Balist Rozpoczyna budowę III etapu inwestycji Barciński Park w Łodzi

SGI Balist Rozpoczyna budowę III etapu inwestycji Barciński Park w Łodzi

SGI Baltis, deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań, rozpoczął trzeci etap budowy prestiżowego kompleksu mieszkaniowego Barciński Park w Łodzi, w którym wybuduje 238 luksusowych mieszkań i zrewitalizuje pofabryczną przędzalnię przeznaczoną na ekskluzywne lofty. Wartość rynkowa całej inwestycji jest szacowana na 420 mln zł.

 

Barciński Park to jedna z największych inwestycji SGI Baltis. Ten luksusowy kompleks mieszkaniowy położony jest w centrum Łodzi na terenie o powierzchni 5 hektarów, pomiędzy ulicami: Tylną, Sienkiewicza a Kilińskiego. Na trzeci etap budowy Barcińskiego Parku będzie składała się budowa pięciu budynków oraz rewitalizacja pofabrycznej przędzalni.

W nowych cztero i sześciokondygnacyjnych budynkach powstanie 238 wysokiej klasy mieszkań o łącznej powierzchni 15 tys. m2. Metraże poszczególnych mieszkań będą wahały się od 36 m2 do 109 m2. W podziemnych kondygnacjach powstaną garaże na 240 miejsc parkingowych. Na terenie kompleksu zostaną otwarte kameralne restauracje i kafejki oraz nowoczesne gabinety odnowy biologicznej. Zakończenie budowy nowych obiektów przewidziane jest na II kw. 2009 r. Zwieńczeniem prac przy kompleksie Barciński Park będzie zaadaptowanie budynku dawnej przędzalni na ekskluzywne lofty. Zgodnie z planami firmy zostaną one oddane do użytku we wrześniu 2009 r.

Wysoka jakość użytych materiałów, standard wykończenia oraz instalacja urządzeń zapewniających przyszłym mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo, takich jak czujniki przeciwpożarowe, monitoring czy antywłamaniowe drzwi Porta, pozwalają zaliczyć inwestycje SGI Baltis do inwestycji klasy A. Zgodnie ze standardami firmy, przy realizacji prac wykończeniowych, zostaną użyte naturalne materiały takie jak: drewno  czy granit. Elewacja budynków będzie częściowo wykonana z cegły starobrowarnej, nawiązując w ten sposób do wcześniejszej fabrycznej architektury miejsca.
 
„Barciński Park to ekskluzywny kompleks w prestiżowej części miasta, stanowiący doskonałe połączenie historii z nowoczesnością. Cały projekt będzie przykładem trudnego przedsięwzięcia, jakim jest zabudowa i rewitalizacja terenów pofabrycznych i ma szanse stać się wizytówką Łodzi” – powiedział Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis.

Autorem projektu Barciński Park jest Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji „Biprowłók” z Łodzi. Pracowania została wyłoniona w efekcie konkursu na najlepszy projekt architektoniczny ogłoszony przez SGI Baltis, Dyrekcję Wydziału Urbanistyki i Architektury miasta Łodzi oraz Miejskim Konserwatorem Zabytków.

Docelowo na cały kompleks będzie składało się 8 kaskadowo ułożonych budynków z 1 300 mieszkań, elementy małej architektury z placami zabaw dla dzieci oraz zaaranżowane tereny zielone z oczkami wodnymi. SGI Baltis zakończyło już pierwszy etapy budowy, w ramach którego powstały cztery punktowe kamienice, liczące 88 apartamentów o łącznej powierzchni 5,5 tys. m2. Budowę drugiego etapu deweloper zakończy w sierpniu 2008 r., gdzie powstanie 106 najwyższej klasy apartamentów.

Dawna fabryka wyrobów wełnianych Salomona Barcińskiego, na terenie której powstaje Barciński Park,  powstała w 1884 r. i była największą tego typu w kraju. W latach 1918-1939 miała swoje przedstawicielstwa w wielu miastach Polski oraz agentury w licznych stolicach europejskich, a także w Jerozolimie i Szanghaju.

SGI Baltis, wraz z Porta Drzwi oraz Invest Komfort, należy do jednej z najbardziej dynamicznych polskich grup kapitałowych o rocznych obrotach powyżej 800 mln zł., zatrudniającej ponad 2000 osób. SGI Baltis buduje obiekty mieszkaniowe (w tym lofty
w Łodzi) i biurowe. Firma prowadzi inwestycje w 8 miastach Polski, w tym m.in. w: Warszawie, Sopocie, Gdańsku, Międzyzdrojach, Łodzi i Poznaniu, co czyni z niej jednego z deweloperów o największym zasięgu geograficznym realizowanych inwestycji. Obecnie SGI Baltis prowadzi 10 projektów na terenie całego kraju o łącznej wartości ponad 400 mln zł. Firma działa na rynku nieruchomości od 2002 r. Jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Źródło: On Board Public Relations / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17355 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 312

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >