Sprzątanie po remoncie

Sprzątanie po remoncie

Wydaje się, że najtrudniejszy etap masz już za sobą. Z remontem poszło jak z płatka. Przed tobą jeszcze ostatnie zadanie – sprzątanie. Co zrobić, by jak najszybciej cieszyć się wyremontowaną i uporządkowaną przestrzenią? Czytaj dalej

 

Sezon wiosenno-letni to dla wielu z nas dobry czas na remont w mieszkaniu lub domu. Długie dni sprzyjają wielogodzinnym pracom renowacyjnym, a słońce wpadające przez okna przyspieszy schnięcie farby. W ciepłe dni możemy sobie również pozwolić na porządne przewietrzenie pomieszczeń z kurzu. W sprzyjających okolicznościach możesz więc przystąpić do remontu. Sprzątanie po nim będzie łatwiejsze, jeśli dobrze przygotujesz mieszkanie do wszystkich prac. Później możesz skorzystać ze wsparcia profesjonalnej pomocy domowej.

 

Jak przygotować mieszkanie do remontu?

Kluczem do szybkiego sprzątania po remoncie jest dobre zabezpieczenie remontowanych pomieszczeń. Unikniesz w ten sposób czasochłonnego odkurzania i czyszczenia elementów wyposażenia, np. z pozostałości farby. Bardzo przydatne będą taśma i folia malarska. Okleisz nimi m.in. listwy, ramy okienne, grzejniki, a także meble i sprzęt. W miarę możliwości szczególnie narażone na zniszczenie elementy wyposażenia (w tym lampy, żyrandole i kinkiety) należy zdjąć i przenieść do innego miejsca w domu. Jeśli część mebli nie może zniknąć z miejsca remontu, umieść je na środku remontowanego pokoju i przykryj folią. Podczas malowania nie zapominaj o zabezpieczeniu podłogi, najlepiej za pomocą grubej folii. Warto również pamiętać o szczegółach – zabezpiecz taśmą futryny drzwi (tak, aby pył i kurz nie przedostawały się do innych pomieszczeń) i wykręć lub oklej gniazdka elektryczne.

 

Czytaj również: Ekologiczne sprzątanie domu zgodne z filozofią zero waste

 

sprzątanie po remoncie

 

Sprzątanie po remoncie

Do sprzątania po remoncie potrzebnych ci będzie kilka podstawowych sprzętów. Zadanie ułatwią: odkurzacz (najlepiej przemysłowy, choć nie jest niezbędny, to bardzo ułatwia pracę), mop z wiadrem, chłonne ścierki, worki na śmieci i podstawowe środki czystości. Jeśli pod folię malarską przedostała się farba, jej pozostałości najszybciej usuniesz za pomocą rozpuszczalnika. Pamiętaj, by wybrać taki, który jest przeznaczony do konkretnego typu farby. Sprzątając, kieruj się dwiema zasadami:

 

  1. Zacznij sprzątanie mieszkania od góry pomieszczenia. Pozwoli ci to uniknąć kilkukrotnego wykonywania tej samej pracy. Wszystkich zanieczyszczeń, które opadną w trakcie oczyszczania sufitu czy wysokich mebli, pozbędziesz się z podłogi pod koniec pracy.
  2. Najpierw sprzątaj na sucho, potem na mokro. Dzięki temu zalegające w pokoju kurz i pył nie zmienią się w błoto. Zbierz do worków wszystkie śmieci, pozbądź się gruzu, a następnie odkurz całe pomieszczenie oraz wszystkie pozostałe w nim sprzęty. Następnie możesz zająć się czyszczeniem na mokro przy użyciu detergentów.

 

Jak utrzymać porządek po remoncie?

Utrzymanie nowego porządku może okazać się dużym wyzwaniem. Sprzątanie mieszkania w Warszawie czy w niewielkiej miejscowości zawsze jest tak samo kłopotliwe – wszyscy narzekamy na brak czasu. Jednym z rozwiązań tego problemu jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy domowej. Sprawdzone osoby mogą zająć się sprzątaniem twojego domu w takim wymiarze czasowym, jaki jest ci potrzebny.

 

Skorzystanie ze wsparcia zaufanej pomocy domowej nie musi być luksusem. Korzystając z niej nawet 1–2 dni w tygodniu oszczędzisz swój czas i energię, a przy tym będziesz cieszyć się uporządkowanym, wyremontowanym mieszkaniem.

 

Czytaj również: Co poza ubraniami, ręcznikami i pościelą powinniśmy prać w pralce?

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Materace Liczba postów: 221 Grupa: Porady i op... Zarówno dla kręgosłupa jak i dla całego organizmu najlepsze są według mnie materace lateksowe. Posiadają powłokę ochronną, dzięki czemu żadna alergia nie jest n...
  • fajne pomysły na małą łazienkę Liczba postów: 3416 Grupa: Porady i op... A może trochę błękitu? https://www.instagram.com/decoroom_eu/
  • Elektrośmieci, czyli odpady szczególnej troski Liczba postów: 48 Grupa: Wnętrza Ja na terenie śląska polecam firmę z Chorzowa Wektorsc, zajmują się odbiorem odpadów niebezpiecznych, skupem oleju przepracowanego itp.
  • Dekoracje Liczba postów: 106 Grupa: Nowości ara... Modna jest biała cegła, abstrakcyjne jasne obrazy czy metalowe elementy wyposażenia. Z kolei pomieszczenie ocieplimy dzięki dywanowi, jaśkom czy narzucie. fot...
  • Jak założyć firmę budowlaną? Liczba postów: 20 Grupa: Porady i op... Mi przy zakładaniu nowej firmy pomagała firma www.dobryimpuls.com.pl. Mają sporą wiedzę na ten temat i niezbędne doświadczenie. Na pewno będą Ci także w stanie....

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18074 użytkowników

Użytkownicy online (6)

gości: 242

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >