Sufity podwieszane w obiektach medycznych

Sufity podwieszane w obiektach medycznych

Obiekty służby zdrowia należą do tych przestrzeni budowlanych, które są najbardziej wymagające na każdym etapie ich powstawania i eksploatacji. Projektując i wyposażając przestrzeń medyczną trzeba wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników, m.in. funkcjonalność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania, trwałość zastosowanych rozwiązań oraz możliwość zachowania najwyższego poziomu czystości i higieny wnętrz

 

Armstrong sufity podwieszane


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE DO WNĘTRZ OBIEKTÓW MEDYCZNYCH – DOSKONAŁEJ JAKOŚCI ROZWIĄZANIA DLA ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA PACJENTÓW

 

W salach szpitalnych (gabinetach zabiegowych, salach operacyjnych i salach pacjentów), a także w laboratoriach, pracowniach rezonansu magnetycznego czy gabinetach lekarskich podstawową kwestią jest zachowanie sterylnych warunków oraz możliwość konserwacji i dezynfekcji powierzchni. To jednak nie jedyne wymagania stawiane współczesnym, nowoczesnym placówkom medycznym. W pomieszczeniach, w których przebywają pacjenci ważny jest również komfort rekonwalescencji, a zatem cisza i spokój. W gabinecie lekarza powinna natomiast panować atmosfera dyskrecji i skupienia. Na korytarzu czy w poczekalni z kolei konieczne jest maksymalne wyeliminowanie wszelkich hałasów, by w oczekiwaniu na wizytę pacjent mógł się wyciszyć i mniej stresować.

 

Sufit pod lupą


Płaszczyzna sufitu w każdym pomieszczeniu stanowi największą, niewykorzystaną (poza instalacjami oświetlenia, klimatyzacji czy wentylacji) powierzchnię, na której mogą osadzać się i mnożyć bakterie, a także brud i kurz. Zwykły strop pokryty tynkiem i farbą trudno utrzymać w czystości i zachować wystarczającą higienę. Aby uzyskać odpowiednie warunki higieniczne oraz zapobiegać rozwojowi bakterii w przestrzeni szpitalnej, a także tworzyć komfortowe środowisko akustyczne i estetyczne we wnętrzach tego typu obiektów, warto zastosować specjalne sufity podwieszane. Rozwiązania dedykowane szczególnie dla inwestycji sektora medycznego (dla obiektów nowych oraz poddawanych renowacji) oferuje m.in. firma Armstrong.

 

 

Czytaj również: Sztukateria wewnętrzna – ciekawy pomysł na urozmaicenie każdego wnętrza

 

Kariera medyczna sufitu podwieszanego


Wśród polecanych produktów znajdują się trwałe i praktyczne w użytkowaniu (oraz konserwacji) sufity higieniczne przeznaczone zarówno do obiektów medycznych jak też innych pomieszczeń o podwyższonych wymaganiach higienicznych i/lub odporności na wilgotność względną powietrza, m.in.: mineralne płyty sufitowe pokryte specjalną powłoką  BIOGUARD, która nie dopuszcza do osiadania i namnażania się bakterii (BIOGUARD PLAIN i BIOGUARD ACOUSTIC o doskonałych parametrach akustycznych); mineralne płyty sufitowe PARAFON HYGIEN, CERAMAGUARD, NEWTONE (RH=100%) i HYDROBOARD (RH=100%); metalowe płyty METAL BIOGUARD CLIP-IN PLAIN z dodatkowymi silikonowymi wypełnieniami uszczelniającymi. Oferta obejmuje także, dedykowany do pomieszczeń czystych, aluminiowy ruszt CLEAN ROOM, który można wykorzystać w gabinetach z rezonansem magnetycznym oraz ruszt antykorozyjny.

 

 

Czytaj również: Podwójne wieszaki do montażu sufitów podwieszanych

 

Warto korzystać z doświadczenia


Zainteresowanie specjalistycznymi rozwiązaniami sufitowymi Armstrong oraz duże zaufanie inwestorów do ich doskonałej jakości i funkcjonalności potwierdza rosnąca liczba realizacji w sektorze medycznym na całym świecie, a także w Polsce. Wśród najbardziej interesujących polskich obiektów zrealizowanych z wykorzystaniem sufitów podwieszanych Armstrong należy wymienić:

  • Samodzielny Publiczny Szpital Miejski nr 1 w Sosnowcu, Oddział Ginekologiczny;
  • Szpital Uniwersytecki im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy;
  • Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie;
  • Gdański Uniwersytet Medyczny.

 

 

Źródło: mtp / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15828 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 153

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >