Sufity w Europie

Sufity w Europie

Cztery wspaniałe obiekty w różnych zakątkach Europy, różne biura architektoniczne, wiele koncepcji i jeden wspólny mianownik - panele akustyczne Heradesign zastosowane w twórczy i innowacyjny sposób. Czytaj dalej

 

W trosce o zdrowie


Luksemburskie Centrum Rehabilitacji w Kirchberg to najlepszy dowód na to, jak wiele zastosowań mają panele z wełny drzewnej marki Heradesign. Architekci z biura m3architects – Dell, Lincster  i Lucas zaaranżowali przy pomocy tego produktu obiekt o powierzchni prawie 40 000 m2.  Systemy Heradesign znalazły się w części mieszkalnej, pomieszczeniach medycznych, odnowy biologicznej,  w hali sportowej, stołówce, kawiarni, części administracyjnej, a także na basenie.

 

Obszary mieszkalne i wypoczynkowe położone są naprzeciwko cichej doliny położonej w sąsiedztwie parku. Szkło, drewno oraz elementy żelbetowe dominujące we wnętrzu idealnie wpisują się w tę atmosferę nadając wnętrzom nowoczesny, jasny i przyjazny charakter.

 

Efekt ten wzbogacają sufity Heradesign, które zdobyły uznanie projektantów dzięki swoim walorom estetycznym i wysokiej funkcjonalności. Menadżer projektu, Jurgen Simon, wyjaśnia:

 

Przede wszystkim płyty Heradesign odznaczają się najwyższymi parametrami akustycznymi.  To głównie z tego powodu zastosowaliśmy je w pomieszczeniach, w których panuje zazwyczaj wysoki poziom hałasu, takich jak hala sportowa czy gabinety odnowy biologicznej. Z kolei dzięki wysokiej odporności na wilgoć (do 90%), mogliśmy zainstalować płyty z wełny drzewnej również na basenie. Innym atutem była też możliwość bezproblemowego zintegrowania systemów Heradesign z elementami oświetlenia i wentylacji. 

 

Z perspektywy czasu decyzja o zastosowaniu płyt w centrum okazała się strzałem w dziesiątkę czego najlepszym dowodem są pozytywne opinie kuracjuszy oraz personelu.

 

Czytaj również: Elegancko i ekonomicznie - sufit podwieszany

 

Uczta dla oczu…


…zapewne właśnie taka idea przyświecała  D. Xavier’owi Martin’owi  podczas projektowania restauracji Canela y Clavo w hiszpańskiej miejscowości Xativa. Hiszpanie są znani na całym świecie ze swojego umiłowania do estetyki i nowoczesnych trendów wzorniczych, a budynek Conelay Clavo potwierdza to w niezwykle efektowny sposób.

 

Ciepłe kolory, naturalne materiały i otwarte przestrzenie stworzyły jasną i nowoczesną atmosferę  idealnie pasującą do restauracji tego typu. Te same elementy (duże pomieszczenia, twarde materiały) stały się jednak przyczyną problemów z akustyką obiektu.

 

Rozwiązanie znaleziono szybko, a wybór Hiszpanów padł na naturalne panele z wełny drzewnej marki Heradesign.  W obiekcie zamontowano  1000 m2 drobnoziarnistych  płyt Heradesign Superfine w naturalnym, ciepłym kolorze. Oprócz niesamowitych właściwości akustycznych projektantom zaimponowały szczególnie właściwości psychofizyczne płyt Heradesign, zwłaszcza możliwość regulowania przez nie mikroklimatu pomieszczeń.  Ich unikalny design pozwolił z kolei na idealne wkomponowanie płyt w wystrój wnętrza restauracji Canelay Clavo. W systemach Heradesign bez problemu zainstalowano też elementy oświetlenia, wentylacji i klimatyzacji, które do dzisiaj zapewniają optymalną atmosferę w restauracji.

 

Gra kolorów


Dzieci kochają kolory! I właśnie dlatego projektantka Francesca Daffina, projektując jedno z rzymskich przedszkoli, postanowiła zabawić się kolorami.  Zrobiła to za pomocą kolorowych ścian, lamp, mebli i… płyt Heradesign, które idealnie spisały się jako element dekoracyjny, jednocześnie zapewniając przedszkolu odpowiednią akustykę. W „Scuola Dell Infazia” w Rzymie użyto ok. 720 m2 płyt Heradesign Superfine w 16 różnych kolorach, z ukrytymi elementami konstrukcji. Projektantka zdecydowała się na jasne, żywe kolory tęczy – każdy z sąsiadujących ze sobą paneli ma  inny kolor. W efekcie na suficie jasne i ciemne kolory kontrastują ze sobą sprawiając wrażenie „wyginającej się”, świecącej tęczy. Drobnoziarnista struktura płyt Heradesign pozwoliła na nadruk najwyższej jakości, żywych kolorów.  Tym samym, w połączeniu ze szklanymi iluminacjami na ścianach i kolorowymi lampami na suficie, powstało wesołe, kolorowe wnętrze rodem z bajkowej krainy.

 

Życie jak z loftu


Surowy, industrialny klimat i wielofunkcyjność – oto charakterystyczne cechy loftów. To właśnie one sprawiają, że wnętrza tego typu przyciągają specyficzną grupę osób. „Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś” – w przypadku loftów to powiedzenie jest szczególnie trafne, ponieważ w szczególny sposób odzwierciedlają cechy osobowości swoich mieszkańców. Nie inaczej było przy rekonstrukcji starego spichlerza zbożowego w Danii. Architekci z duńskiego biura MRDW, Holland & JJW zaprojektowali kompleks luksusowych apartamentów w starym budynku. Realizacja trwała około dwóch lat. Stalowe belki, beton dekoracyjny i wielkie okna to największe wyróżniki tego, wręcz kipiącego indywidualizmem, wnętrza. Efekt to eleganckie, przyjemne wnętrze wręcz stworzone dla indywidualistów.

 

Podstawowym warunkiem prowadzenia przyjemnego, komfortowego wśród otwartych przestrzeni i wysokich sufitów była adaptacja akustyczna pomieszczenia.  Aby upewnić się, że design nie ucierpi na rozwiązaniach akustycznych, architekci zdecydowali się na zastosowanie płyt Heradesign. W budynku wykorzystano 3000 m2 czarnych płyt Heradesign w towarzystwie eleganckich, stalowych ram. Efekt? Stylowe wnętrze w sam raz dla indywidualistów.

 

Czytaj również: Montaż sufitów podwieszanych

 

 

 

 

Fot. 1 Płyty Heradesign w Luksemburskim Centrum Rehabilitacji, Kirchberg

 

Luksemburskie Centrum Rehabilitacji w Kirchberg to najlepszy dowód na to, jak wiele zastosowań mają panele z wełny drzewnej marki Heradesign. Systemy Heradesign znalazły się w części mieszkalnej, pomieszczeniach medycznych, odnowy biologicznej,  w hali sportowej, stołówce, kawiarni, części administracyjnej, a także na basenie.

 
 

 

Fot.2  Płyty Heradesign w restauracji Canela y Clavo, Xativa, Hiszpania

 

Oprócz niesamowitych właściwości akustycznych projektantom restauracji Canela y Clavo zaimponowały szczególnie właściwości psychofizyczne płyt Heradesign, zwłaszcza możliwość regulowania przez nie mikroklimatu pomieszczeń. 

 

 

Fot.3 Różnokolorowe płyty Heradesign

 

Drobnoziarnista struktura płyt Heradesign pozwala na nadruk najwyższej jakości, żywych kolorów.

 

 

Fot.4 Płyty Heradesign w duńskim lofcie

 

Architekci z duńskiego biura MRDW, Holland & JJW zaprojektowali kompleks luksusowych apartamentów w starym spichlerzu zbożowym. W budynku wykorzystano 3000 m2 czarnych płyt Heradesign w towarzystwie eleganckich, stalowych ram.

Źródło: klaxon / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15828 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 134

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >