Termy Maltańskie  wyróżniony w konkursie BEZPIECZNA BUDOWA 2010

Termy Maltańskie wyróżniony w konkursie BEZPIECZNA BUDOWA 2010

Sposób prowadzenia prac budowlanych przy inwestycji „Termy Maltańskie” został wyróżniony w konkursie BEZPIECZNA BUDOWA 2010 przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu. Doceniono zaangażowanie kierownictwa budowy z inowrocławskiego Alstalu w zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy wszystkim pracownikom znajdującym się na budowie.

Wyróżnienie w imieniu wykonawcy odebrał kierownik budowy – Dominik Słowek – podczas ogólnopolskiej konferencji „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie”, organizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa „BUDMA 2011”.

 

 

 

Celem konkursu BEZPIECZNA BUDOWA, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, jest promowanie wykonawców zapewniających bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych. Ocenie komisji konkursowej podlegają m.in. sposób zagospodarowania placu budowy, działania zapobiegające zagrożeniom wypadkowym, przestrzeganie przepisów i zasad bhp oraz skuteczność nadzoru nad ich respektowaniem przez wszystkie podmioty działające na budowie. Podstawą oceny wniosków konkursowych były udokumentowane wyniki co najmniej dwóch kontroli Państwowej Inspekcji Pracy. Budowa „Term Maltańskich”, także z racji wpisania na listę przedsięwzięć związanych z organizacją Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, jest pod stałym monitoringiem Okręgowego Inspektoratu Pracy: wielokrotne kontrole placu budowy nie wykazały żadnych uchybień w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a wdrożone rozwiązania spotkały się z zainteresowaniem i uznaniem. 

 

 


Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Termy Maltańskie” rozpoczęła się  1 czerwca 2009r. Kilka miesięcy wcześniej podpisano umowę z generalnym wykonawcą: do zaprojektowania i wybudowania obiektu wybrano konsorcjum 4 firm: Alstal Budownictwo A.Szczupak (lider), Holma Sp. z o.o., Tiwwal Sp. z o.o. oraz Budownictwo Drogowe „Altkom” Sp. z o.o. Na początku października 2010r. na obiekcie zawisła tradycyjna wiecha. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a codziennie na budowie pracuje prawie

 

300 osób.

2011-01-19
Źródło: Alstal / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17218 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 389

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >