Trafiony prezent dla ogrodnika

Trafiony prezent dla ogrodnika

Poszukując prezentu pod choinkę dla właściciela ogrodu, działki czy balkonowego ogródka warto zainspirować się nowościami, jak np. sekatorami do kwiatów czy siekierami, które mogą być doskonałym uzupełnieniem zestawu ogrodowych narzędzi. Pamiętajmy również o sprawdzonych hitach ogrodowych, a wśród nich - wyrywacz do chwastów czy zestaw podstawowych narzędzi do pielęgnacji roślin. Czytaj dalej

 

Dla właścicieli kominków

Osoby, które uwielbiają czar domowego kominka i samodzielnie przygotowują drewno na opał z pewnością docenią prezent w postaci odpowiedniej siekiery rozłupującej, dedykowanej do takich prac. Jej głowica jest krótsza i bardziej masywna niż w przypadku siekiery ciesielskiej, a długi trzonek pozwala w większym stopniu wykorzystać siłę odśrodkową podczas rozłupywania pni. W ofercie Fiskars pojawiły się nowe siekiery Norden, w tym siekiera rozłupująca N12, które z pewnością zadowolą osoby ceniące wysoką jakość, niezawodność i tradycyjne drewniane narzędziaUzupełnieniem takiego prezentu może być Capina XA2 WoodXpertTM służąca do podnoszenia i przenoszenia mniejszych pni, albo ostrzałka do siekier i noży XsharpTM.


Trafiony prezent dla ogrodnika

 

Dla miłośniczki róż

Osoby, które uwielbiają kwiaty cięte, a szczególnie róże z pewnością ucieszy nowy sekator do kwiatów SP14 SolidTM. To sprytne narzędzie przytnie zarówno łodygę do 10 mm, jak i drobną gałązkę. Dodatkowo posiada specjalny otwór do czyszczenia łodyg, co szczególnie docenią miłośniczki róż. Usuwanie kolców z łodyg czy liści nie będzie już stanowiło problemu. Sekator przyda się zarówno do pielęgnacji ciętych kwiatów, jak również roślin w domowych zielnikach czy ogródkach.


 Trafiony prezent dla ogrodnika

 

Dla wielbicieli balkonowych ogródków

Aby sprawić miłą niespodziankę entuzjaście balkonowego ogródka warto pomyśleć o zestawie narzędzi Premium PlantersTM do pielęgnacji małych roślin. Z pewnością powinny znaleźć się w nim łopatka oraz grabie, a do kompletu można również dołączyć kultywator i widełki. Narzędzia te są małe, poręczne
i ergonomiczne i doskonale sprawdzą się przy sadzeniu, przesadzaniu oraz pielęgnacji balkonowych roślin. To niezbędnik dla osób, które uwielbiają otaczać się różnego rodzaju roślinami na swoich balkonach.


Trafiony prezent dla ogrodnika

 

Czytaj również: Glebogryzarka ogrodowa - 3 rodzaje i 4 wskazówki, jak ją wybrać

 

Dla tropicieli mniszka

Mniszek lekarski zwany potocznie mleczem, potrafi skutecznie zatruwać życie ogrodnikom, zaburzając piękny wygląd murawy. Dla osób, które uwielbiają pielęgnować trawniki wyrywacz do chwastów będzie doskonałym prezentem. To niezwykle przyjazne w użyciu narzędzie, dosłownie w trzech krokach pomoże uporać się z intruzem na trawniku. I co najważniejsze - usunie go wraz z korzeniami! W ofercie Fiskars są dwa modele wyrywacza do chwastów - model Xact z ergonomicznym uchwytem bardzo dobrze dopasowującym się do dłoni lub model SmartFit, który posiada regulowaną długość trzonka (w zakresie od od 990 mm do 1190 mm), dzięki czemu narzędzie może być używane przez osoby o różnym wzroście.


Trafiony prezent dla ogrodnika

 

Dla każdego domu

Wielofunkcyjny kosz Ergo Pop-up to prezent dla każdym domu. Przyda się zarówno do porządków w ogrodzie, jak i w domu czy garażu. Można w nim bezpiecznie przechowywać i przenosić różne produkty - od ubrań, po zabawki dziecięce, czy też przewozić zakupy w samochodzie. Został wykonany z materiału odpornego na pleśń i rozdarcia, a specjalne zaczepy umożliwiają jego szybkie złożenie do wysokości 3 cm. Kosz jest dostępny w trzech rozmiarach (73 I, 175 I oraz 219 I).


Trafiony prezent dla ogrodnika

 

Czytaj również: Z jakiego prezentu ucieszy się tata ogrodnik?

 

Orientacyjna cena detaliczna:

- Siekiera rozłupująca N12 - ok. 260 zł

- Ostrzałka do siekier i noży XsharpTM – ok. 52 zł

- Capina XA2 WoodXpertTM – ok. 245 zł

sekator do kwiatów SP14 SolidTM – ok. 35 zł

- Wszystkie narzędzia Premium PlantersTM - ok. 38 zł

- Wyrywacz do chwastów Xact™ – ok. 165 zł

- Wyrywacz do chwastów SmartFit™ – ok. 205 zł

- Kosz Ergo Pop-up – ok. 60 zł

 

Trafiony prezent dla ogrodnika

Źródło: Fiskars / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16323 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 130

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >