Uroczysta gala Fasada Roku 2010

Uroczysta gala Fasada Roku 2010

Czwarta edycja plebiscytu Fasada Roku została rozstrzygnięta. Uroczysta gala, która odbyła się 14 kwietnia 2011 roku w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej we Wrocławiu pozwoliła zaprezentować szerokiej publiczności zwycięzców konkursu.

 

Inwestorzy, wykonawcy, przedstawiciele mediów i świata architektury oraz goście firmy Baumit poznali laureatów, co więcej, mieli okazję do wspólnej zabawy do białego rana.
Gala Fasada Roku 2010 rozpoczęła się od powitania lamką szampana gości, którzy w foyer mogli podziwiać umieszczoną wystawę zdjęć wszystkich zgłoszonych do konkursu obiektów. Otwarcie uroczystości wręczania nagród i wyróżnień rozpoczęła wariacja na temat filmu Alternatywy 4 z Januszem Cedro w roli głównej. Niecodzienna, pełna humoru scenka była pomysłem Pań pracujących na co dzień w dziale marketingu firmy Baumit – Aleksandry Gilewskiej i Renaty Hoffman. Uroczystego otwarcia dokonał Prezes Zarządu firmy Baumit – Ryszard Szymański. W swoim wystąpieniu podkreślał potrzebę zachowania estetyki w naszym otoczeniu, a także fachowe wykonawstwo prowadzonych robót remontowo – budowlanych na zgłoszonych do konkursu obiektach. Prowadzącym Galę był występujący we wcześniejszym filmie Janusz Cedro.

 

Najpilniej strzeżona tajemnica tego wieczoru w końcu ujrzała światło dzienne - Jury ogłosiło wyniki konkursu Fasada Roku 2010. Uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom dokonywali parami członkowie składu sędziowskiego oraz pracownicy firmy Baumit. W pierwszej kategorii nowy budynek do 1000 m² zwyciężył dwulokalowy dom jednorodzinny mieszczący się w Poznaniu przy ulicy Karkonoskiej 6, a nagrodę wręczali Irena Walczak z wydawnictwa Murator oraz Tadeusz Zieliński z firmy Baumit. W drugiej kategorii nowy budynek powyżej 1000 m² nagrodę główną z rąk Romana Rutkowskiego – SARP Wrocław /Politechnika Wrocławska oraz Bogusława Aksamita – Dyrektora Sprzedaży Regionalnej Baumit odebrali inwestorzy budynku Gant na Olszy z Krakowa. Nagrodę główną w trzeciej kategorii - budynek po rekonstrukcji i adaptacji zdobył budynek mieszkalny przy ulicy Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni.

 

 

Statuetkę wręczyli Małgorzata Makowska  - Architektura Murator oraz  Tomasz Treder – Regionalny Kierownik Sprzedaży. Czwarta kategoria - budynek z wielkiej płyty po rekonstrukcji i adaptacji – została zdominowana przez budynek wielorodzinny przy ul. Ostrobramskiej 82 w Warszawie. Inwestor odebrał nagrodę od Józefa Adamowskiego z Politechniki Wrocławskiej oraz Marka Siemieniewskiego – Product Managera Ocieplenia Baumit. W ostatniej kategorii budynek po renowacji bezkonkurencyjny okazał się zabytkowy obiekt o konstrukcji przysłupowo zrębowej z ok. 1688 roku z Bogatyni. Nagrodę główną wręczyli Andrzej Poniewierka – Dolnośląska Izba Architektów oraz Dawid Kaczmarczyk – Przedstawiciel Handlowy Baumit. Gratulacje oraz wyrazy uznania zwycięzcom składali także Prezes firmy Baumit Ryszard Szymański oraz Andrzej Kubik –Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków, będący Honorowym Członkiem Jury tegorocznej edycji konkursu. Laureaci każdorazowo poznawali szczegółowe uzasadnienie komisji nagradzającej poszczególne realizacje. Po wręczeniu nagród wszystkim laureatom, mowę końcową wygłosił Honorowy Członek Jury - Andrzej Kubik, który wyraził swój zachwyt dla architektów, ponoszących trud i zaangażowanie w swoją pracę, by powstające budynki oraz ich fasady były projektowane w harmonii z otoczeniem.

 

 


Po oficjalnej części gali odbyło się blisko 1,5 godzinne show Waldemara Malickiego i jego zespołu, który niebanalnym humorem zabawiał gości „Filharmonią dowcipu”. W uroczystej Gali konkursu Fasada Roku 2010 udział wzięło blisko 270 osób - przedstawicieli świata architektury, wykonawców, inwestorów oraz pracowników firmy i gości honorowych, którzy do późnych godzin nocnych bawili się przy muzyce na żywo serwowanej przez zespól muzyczny Tango. Kolejna edycja konkursu Fasada Roku przeszła do historii. Zwycięzców przepełniała radość i duma z powodu wyróżnienia ich pracy oraz wysiłku. Z kolei zaproszeni goście zostali oczarowani nie tylko walorami estetycznymi projektów architektonicznych, ale także uroczą atmosferą wieczoru, niebanalnym dowcipem oraz możliwością zabawy w skocznych rytmach. Już dziś głośno mówi się o kolejnej edycji konkursu, którego oficjalne ogłoszenie nastąpi niebawem.

 

2011-04-29
Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17563 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >