W Galerii Przymorze w Gdańsku zostało otworzone Kino 5D.

W Galerii Przymorze w Gdańsku zostało otworzone Kino 5D.

Premierą filmu Podróż do wnętrza Ziemi w środę 22 września o godz. 17.00 zainauguruje swoją działalność Kino5D Extreme w Galerii Przymorze.

Jest to pierwsze na Pomorzu, a trzecie w Polsce kino, w którym można nie tylko obejrzeć film w trójwymiarze, ale również poczuć zapach morza, opadające na twarz krople wody, mieć wrażenia jak na mknącej kolejce górskiej czy odczuć łaskotanie po nogach.

Widzowie będą na pewno zaskoczeni tym, co zobaczą w naszym kinie w Galerii Przymorze, nie tylko w repertuarze, ale także w samym wyglądzie sali – zdradza Anna Gryszkiewicz, kierownik Kina5D w Gdańsku. – Współpraca z młodymi architektami wnętrz zaowocowała bardzo stylowym i nowoczesnym wystrojem. Na naszych widzów w Galerii Przymorze czeka też atrakcja specjalna –ręcznie malowany Labirynt 3D. Jest to doskonały wstęp do dania głównego, jakim jest seans w Kinie 5D. Już samo przejście przez labirynt dostarczy niezapomnianych wrażeń, a do końca września każdy widz może to zrobić bezpłatnie. Stąd też nasz slogan: „Takiego kina jeszcze nie było”.

Na 200 mkw. powstała sala kinowa z 25 miejscami specjalnymi. Ruchome fotele i inne urządzenia imitują m.in. wiatr, deszcz, śnieg, zapach i dotyk, a nawet naśladujące naturalny ogień, oczywiście całkowicie bezpieczne dla widza.

 

W środę, 22 września, o 17.00 rozpocznie się pierwsza emisja filmu Podróż do wnętrza Ziemi z Brendanem Fraserem w roli głównej. W repertuarze jest obecnie pięć tytułów, tym m.in. filmy Tsunami i Zagłada dinozaurów, a dla dzieci specjalny zestaw bajek Niespodzianka 5D dla najmłodszych. Co kwartał dochodzi tytuł premierowy. Seans jednego filmu trwa ok. 15 min., a odbywają się one co 20 min.

- Z naszych analiz wynika, że mieszkańcy Trójmiasta pragną rozrywek rodzinnych, a taką właśnie ofertę ma nasze kino – mówi Aleksander Moenert, dyrektor Galerii Przymorze. – Nasze centrum nadaje się idealnie na Kino5D: galeria rodzinnych zakupów, położona w środku dużej dzielnicy, w której mieszkają rodziny z małymi dziećmi.

Obecność tego typu rozrywki w centrum handlowym wpływa też korzystnie na obroty innych sklepów, szczególnie z ofertą dla dzieci i restauracji. – Nasza obecność aktywizuje zwłaszcza strefę food courtu – wyjaśnia Dariusz Klentak. – My nie mamy oferty gastronomicznej, dzięki temu współistniejemy w symbiozie z restauracjami i kawiarniami w centrach. Niektóre lokale otwierają się właśnie ze względu na naszą obecność. Wiadomo: ludzie lubią przed i po seansie coś zjeść, wypić kawę, a podczas projekcji coś przekąsić.

Kino5D Extreme to zupełnie nowa technologia nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dotychczas działa zaledwie kilka takich miejsc w Europie. Sala w Galerii Przymorze jest trzecim, po Warszawie i Poznaniu, Kinem 5D Extreme w Polsce. W przyszłości rozrywka ta pojawi się także we Wrocławiu i Płocku.

Źródło: MediaDem / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • fotowoltaika Liczba postów: 34 Grupa: Trudne tema... Hej, ja polecam Wam firmę AS Energy - to jest hurtownia fotowoltaiczna znajdziecie u niej panele fotowoltaiczne i produkty uzupełniające do nich np. konstrukcje...
  • Tłumaczenie Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Chciałabym nawiązać współpracę z firmą, która realizuje tłumaczenie angielski Poznań. Jaką polecacie?
  • Kolonie dla dzieci Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Swego czasu mój syn jeździł na kolonie, ale teraz zamarzyło mu się wyjechać na obóz piłkarski i nawet znalazłem taką ofertę https://soccerskills.pl/pl/ . Od jak...
  • Części zamienne, czy oryginalne? Liczba postów: 80 Grupa: Trudne tema... Interesuję się trochę sprawami gospodarczymi. Z moich prywatnych obserwacji wynika, że przyczyną tego stanu rzeczy jest większa ilość gotówki na rynku. Ot choci...
  • Usprawnienie procesów produkcji Liczba postów: 115 Grupa: Trudne tema... Na pewno teraz juz jest coś w necie;)

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17348 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 140

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >