W jakiej dzielnicy zamieszkać w Warszawie?

W jakiej dzielnicy zamieszkać w Warszawie?

Młodzi ludzie pracujący w centrum Warszawy coraz częściej wybierają pobliską Wolę jako wygodne miejsce zamieszkania. Nowe inwestycje zmieniają dzielnicę w nowocześniejszy obszar.

 

Tak też jest przy ulicy Sokołowskiej, gdzie powstaje kompleks mieszkaniowo-usługowy „Kaskada na Woli”. Nowy obiekt ma być również realną korzyścią dla okolicznych mieszkańców. W maju br. na zlecenie Gant Development przeprowadzono badania dotyczące preferencji mieszkańców w zakresie lokali handlowo – usługowych, które chcieliby, aby znalazły się w ich okolicy. Właściciele mieszkań w Kaskadzie na Woli stawiają na delikatesy i salon urody, natomiast okoliczni mieszkańcy woleliby tańszy hipermarket i drogerię.  Warszawska Wola, kiedyś okrzyknięta przemysłowym sercem stolicy, dziś zmienia się w dzielnicę biznesu i nowoczesnych kompleksów mieszkaniowych. Bliska odległość od centrum miasta i dobre połączenia komunikacyjne to główne zalety Woli.

 

– "Pod względem ilości projektów deweloperskich Wola znajduje się na szóstej pozycji, za Mokowem, Białołęką, Pragą Południe, Bemowem oraz Wilanowem - mówi Krzysztof Nowak z Działu Badań i Analiz firmy Emmerson S.A." − Trzeba jednak podkreślić, że sama liczba inwestycji nie przekłada się bezpośrednio na wielkość podaży − w tym zestawieniu Wola zajmuje trzecie miejsce, za Mokotowem i Białołęką.

 

Czytaj również: Osiedle Przyjazne w podpoznańskim Skórzewie

 

- "Powstanie nowej inwestycji nie powinno ograniczać się do wpisania jej w istniejące zagospodarowanie przestrzenne miasta. Dobrze, jeśli nowopowstające osiedla mogą służyć również tym, którzy mieszkają w tej okolicy od lat" – mówi Dariusz Wilk, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu z Gant Development. Takie było założenie twórców Kaskady na Woli. W maju br. na zlecenie Gant Development zostały przeprowadzone badania dotyczące preferencji lokali handlowo-usługowych wśród przyszłych mieszkańców kompleksu oraz osób mieszkających w sąsiedztwie ulicy Sokołowskiej. Wywiady, które przeprowadziliśmy miały dać odpowiedź na pytanie, czego w okolicy rzeczywiście brakuje i co powinno znaleźć się w części komercyjnej Kaskady.

 Odmienne odpowiedzi w dwóch grupach respondentów wynikają przede wszystkim z różnic wiekowych i materialnych. Wśród przyszłych mieszkańców Kaskady na Woli przeważają osoby w przedziale wiekowym 25-39 lat, którzy w zdecydowanej większości dobrze ocenili sytuację finansową swojego gospodarstwa domowego, natomiast wśród respondentów z pobliskich bloków dominują osoby w wieku 40-59 lat. Tutaj najczęściej wskazywaną odpowiedzią na pytanie o sytuację materialną było stwierdzenie „żyjemy oszczędnie i dzięki temu starcza nam na wszystko”.

 

Czytaj również: Budowa regionalnego centrum handlowego w pobliżu Gliwic

 

W kategorii artykułów spożywczych wszyscy oświadczyli, ze najbardziej potrzebny jest market spożywczy (ponad 70%). Różniły się natomiast preferencje co do rodzaju marketu. Przyszli mieszkańcy wolą droższe i bardziej ekskluzywne delikatesy, a obecni hipermarket o przystępnych cenach. Natomiast już w kategorii zdrowie i uroda mieszkańcy nowego kompleksu najchętniej widzieliby salon urody lub fryzjera (64%), a mieszkańcy okolicy drogerię (64%) i aptekę (35%). W kategorii usługi ci pierwsi wybraliby pralnię (17%) i usługi finansowe (18%), a drudzy – pocztę (64%). Młodsi respondenci z grupy osób, które wprowadzą się do Kaskady, najchętniej widzieliby w swojej okolicy restauracje: chińską, turecką, lub włoską (69%), pizzerię – np. Da Grasso czy Pizza Dominium (25%), oraz kawiarnię/lodziarnię (18%). Co ciekawe, podobna sytuacja miała miejsce w grupie badanych już mieszkających na Woli, w której dominowały osoby powyżej 40 roku życia. Tutaj również najczęściej wskazywanymi obiektami gastronomicznymi były restauracja, pizzeria oraz kawiarnia/lodziarnia (odpowiednio 48%, 35% i 24%).

 

Czytaj również: Jakie domy preferują kupujący w Warszawie ?

 

− "Osoby, które będą zamieszkiwać Kaskadę na Woli, najchętniej widziałyby kompleks handlowo-usługowy o szerokiej ofercie, spełniający funkcje cechujące wielkomiejskie centra tj. rozrywka, gastronomia, fitness, usługi finansowe, handel" – komentuje Anna Kalinowska z Działu Badań Zachowań Rynkowych i Komunikacji PBS DGA. Obecni mieszkańcy Woli częściej wskazywali natomiast na brak skromniejszych, mniejszych, bardziej przytulnych lokali handlowo-usługowych (małe sklepy branżowe, usługi rzemieślnicze). Przyszli mieszkańcy Kaskady mają bardziej sprecyzowaną wizję co do marek, które powinny znaleźć się w budowanym kompleksie. Wymienili m.in. Piotra i Pawła, Grycana, Inmedio czy Rossmana. Oferta lokali handlowo-usługowych zostanie skierowana teraz do różnych firm, tak aby zaspokoić potrzeby zarówno przyszłych mieszkańców Kaskady, jak i mieszkańców pobliskich osiedli.

 

 

 

 

 

http://www.budnet.pl/static/article_images/normal/2_gant.duze.JPG
Źródło: Fleishman-Hillard / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Jak wybudować dom, który będzie tani w utrzymaniu?... Liczba postów: 110 Grupa: Ekologiczny... Ciężko powiedzieć, wiele oczywiście zależy od budżetu jaki masz na budowę domu. Pozdrawiam i oczywiście dajcie znać jak to ostatecznie wyszło u Was!
  • Podłogi Liczba postów: 226 Grupa: Robimy stro... Może kogoś z was zainteresuję kontakt do firmy od podłóg http://pstudiopodlog.net.pl/. Ja podczas budowy domu korzystałem z pomocy firmy i bardzo mi pomogli jeż...
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 1042 Grupa: Ogrodzenia... A jeśli chcesz kupić wszystko w jednym miejscu, to doskonałym miejscem będzie https://posesjaplus.pl Tutaj poza ogrodzeniem panelowym czy siatkowym kupisz też o...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 238 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka firmy , która oferuję sprzedaż dozowników celkowych to polecam z całą pewnością zgłosić się do firmy https://www.filtrowent.com.pl/. Ja...
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 83 Grupa: Ogrody A myśle że w każdej porze roku ogród jest piękny! :) Wiadomo, że wiosna lato jest najpiękniej ale zima też ma swój klimat :) My z żoną juz patrzymy za jakimiś k...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 179 Grupa: Nowości ara... A ja zauważyłam ostatnio że w producent ubranek dla niemowląt gdzie zawsze zamawiałam tylko ciuszki dla moich potrzeb znajdę też inne produkty takie jak zabawki...

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17644 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 189

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >